Author Topic: trza ceo auto pri kretanju  (Read 5737 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
trza ceo auto pri kretanju
« on: October 03, 2009, 20:24:05 PM »
mali problemcic.....pri kretanju ceo auto trza,trese,kada sam ga uzeo to nije radio i normalno je kretao i bio relativno ok,posto ne znam u kakvom je stanju lamela i kvacioni set.....jel se nekom do sada to desavalo,ja pretpostavljam da je lamela na izdisaju...ali...jel imao neko neka takva desavanja na miniju

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #1 on: October 03, 2009, 20:41:07 PM »
jel proklizava lamela dalje u voznji, recimo u trecoj potpis gas, jel se samo dere ili vuche kako treba?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #2 on: October 03, 2009, 20:47:50 PM »
pa u principu ne....samo se ovo desava pri kretanju i nista vise,posle ide ok,barem bi tako trebalo....jos se navikavam na 850 cc i plin...

Offline radisa791

  • Aktivan
  • Posts: 23
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #3 on: October 03, 2009, 21:04:01 PM »
gde si busio carb za dovod plina u motor? nadam se da si ga busio izmedju klipa i leptira

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #4 on: October 03, 2009, 21:20:02 PM »
nisam ja nista radio na kolima,tako sam ga uzeo....bilo je sve ok,to je pocelo da se desava u zadnjih 10-tak dana...sacekacu jos malo,taman dok dobijem koji sl.dan pa da iskontrolisem kako i sta.....nego reko cisto da pitam da nije nesto oko kvacila,ako je neko imao nesto slicno...

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #5 on: October 03, 2009, 21:25:37 PM »
gde si busio carb za dovod plina u motor? nadam se da si ga busio izmedju klipa i leptira

ako mozes pojasni nam ovo izmedju klipa i leptira jer ja imam plin i vozim od marta meseca i nije mi se desavao ovakav problem
(ustvari nikakav sto je vezano za plin)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #6 on: October 04, 2009, 08:30:44 AM »
Takva stvar se desava zbog loseg kuplung cilindrica...slabe su gumice i ne odrzavaju ujednacen pritisak pri pustanji papucice kuplunga...
Zamijeni ili repariraj slave clutch cilindar i sve ce biti OK  :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #7 on: October 16, 2009, 14:43:09 PM »
definitivno je kako kaže majstor Brutalac. prvo treba tražiti razlog u hidraulici.
osobno odmah menjam i gumenu cev koja ide na sporedni cilndar kvačila koji se nalazi na kučištu.
druga stvar.... može biti da je pukla diafragma (na žaslost neznam kako se kaže u vašem jeziku)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #8 on: October 16, 2009, 15:48:35 PM »
gde se nalazi dijafragma....pa cu ti reci kako se kaze....jedino ako mislis na korpu kvacila...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #9 on: October 16, 2009, 21:19:54 PM »
gde se nalazi dijafragma....pa cu ti reci kako se kaze....jedino ako mislis na korpu kvacila...

bravo, na korpu sam mislio. diafragma kažu englezi...... a kod nas košara, što je u prevodu korpa ;-)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: trza ceo auto pri kretanju
« Reply #10 on: October 17, 2009, 09:17:44 AM »
ma kada sredim crnog minija,i kada ovog uteram u dvoriste,sve moram da isproveravam.....sada polako stizu delovi.....jos ramena i balans stangle sa 1,5 negative camber i prednji lezajevi i sve ce biti spremno....imam i novi slave cilindar i drugu korpu doduse polovnu,ali ok i novi druk lezaj,pa cemo da vidimo..sve menjamo...kugle,spone,kugle sa plasticnim soljama,osovine zadnjih ramena,zadnje kocione cilindre,prednje lezajeve...i jos ne znam ni ja sta....