Author Topic: dizanje  (Read 5273 times)

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
dizanje
« on: November 04, 2009, 10:26:33 AM »
interesuje me koliki je posao podici minija? mogu li sam, treba neki poseban alat? mora li kod majstora? i  kakao se to uopste radi?

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: dizanje
« Reply #1 on: November 04, 2009, 10:55:37 AM »
kako mislis podici?
ako treba da ga stavis na klocne onda to mozete i vas 2jca, ako si sam treba ti dizalica
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: dizanje
« Reply #2 on: November 04, 2009, 11:22:29 AM »
zadnji deo mozes sam dok za prednji bi trebalo da imas alat... zadnji deo podizes tako sto skines tocak, otkacis amortizer i spustis rame od zadnje polu shasije koliko god mozes... kad to uradis treba da izvuces onu trubu sa gumenim jastukom... na uskom delu trube videces jedan "bolcn" (okrugao deo) koji treba da odvojis od trube i da izmedju njega i trube stavis podloske. (podloska 1mm = vishi auto za chini mi se 1cm)

Marko90

  • Guest
Odg: dizanje
« Reply #3 on: November 04, 2009, 16:42:44 PM »
imam ja onu dizalicu sa cetiri tocka, ako ti treba mogu da ti je pozajmim

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: dizanje
« Reply #4 on: November 04, 2009, 20:07:55 PM »
zadnji deo mozes sam dok za prednji bi trebalo da imas alat... zadnji deo podizes tako sto skines tocak, otkacis amortizer i spustis rame od zadnje polu shasije koliko god mozes... kad to uradis treba da izvuces onu trubu sa gumenim jastukom... na uskom delu trube videces jedan "bolcn" (okrugao deo) koji treba da odvojis od trube i da izmedju njega i trube stavis podloske. (podloska 1mm = vishi auto za chini mi se 1cm)

Sve stoji sto je Bane rekao (osim omjera u dizanju...omjer je 1/3...znaci 1mm = 3mm)  ali ja mislim da je auto propao zbog :

1: Potrosili su se knuckle jointovi...sto nije nista cudno...
2: Zato sto su se potrosili knuckle jointovi i nije ih se zamijenilo na vrijeme, potrosila su se ramena...nisu rupe za knuckle jointove vise konusne...
3: Gumene kugle su zbog starosti spljostene...

Podmetanje podlozaka je po meni privremeno rijesenje ili dugorocno izbjegavanje problema i povecavanje kvara...
Da se sve to zamijeni sto sam rekao nije neka cifra (ako se nadju dobra rabljena ramena) a miran si slijedecih god dana sa knuckle jointovima i 20 god sa gumenim kuglama...


Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
Odg: dizanje
« Reply #5 on: November 04, 2009, 23:38:56 PM »
nije propao, lik koji ga je vozio pre mene ga je valjda nesto spustao, a to mi ne odgovara ni najmanje.
kakav mi alat treba za napred?

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: dizanje
« Reply #6 on: November 05, 2009, 17:05:57 PM »
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=36986&title=SUSPENSION%20CONE%20COMPRESSO...

Al samo ti provijeri ovo sto sam ti rekao...neces pozaliti vjeruj mi  :wink:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: dizanje
« Reply #7 on: November 08, 2009, 13:14:35 PM »
ima jos jedna stvar...jesi li skoro menjao plasticne solje sa kuglama...moze biti da su plastike popucale i da ti je kugla prosla kroz njih....te solje i kugle se nalaze u nastavku aluminijumske trube....i ulaze u rupu na zadnjim ramenima....