Author Topic: Mini na plin  (Read 21991 times)

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Pitanje!
« Reply #15 on: June 12, 2009, 00:06:40 AM »
posto se od danas vozim i 60 % jeftinije od drugih jer je benzin 100,7 dinara(odrase nas rusi i jbm.ti ovaku privatizaciju i politiku)mislim da je vreme a i pametno svi da ugrade plin

Mini jeste skup hobi ali kako je vreme doslo, u kakvoj monopolistickoj drzavi zivimo, ljudi moraju da se snalaze...Mister x je ugradio plin bez da je busio carb i onome kome je Mini za svakodnevnu voznju, logicno je da zeli da ugradi plin...
Ja u moj nikada necu ugraditi ali i zasto bih kad predjem sa njim 100km mesecno...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pitanje!
« Reply #16 on: June 12, 2009, 00:18:12 AM »
@ivan:
onda po tebi aman treba da vozi camaro-a na benzin koji trosi 40l na 100km? (ako si zagledao amere na minijadi video bi da su svi imali plin)


ne znam koji da je auto u pitanju ne bih ga vozio na benzin jer realno i iskreno nemam da dam 1000din za 100km a i sto bih kada za iste pare mogu da predjem 250? uvek cu pre da izvedem devojcicu na pitje negde za razliku u keshu nego drzavi da dam za jebenu akcizu...


no hard feelings  :wink:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Pitanje!
« Reply #17 on: June 12, 2009, 00:54:58 AM »
@ivan:
onda po tebi aman treba da vozi camaro-a na benzin koji trosi 40l na 100km? (ako si zagledao amere na minijadi video bi da su svi imali plin)


ne znam koji da je auto u pitanju ne bih ga vozio na benzin jer realno i iskreno nemam da dam 1000din za 100km a i sto bih kada za iste pare mogu da predjem 250? uvek cu pre da izvedem devojcicu na pitje negde za razliku u keshu nego drzavi da dam za jebenu akcizu...


no hard feelings  :wink:
potpuno se slazem, drzavu treba prevariti i pokrasti na svakom cosku gde se ona ne nada!!
ne postoji ni jedan razlog zastgo placati 5000 din za pun rezervoar kad isti mogu da napunim i predjem isto km za 1460 din!!
Ivane da izvines ali to sto pricas je big nono  :bullshit:

takav stav je ok za automobil koji vozis samo na skupove i sl., ali za kola koja ti sluze za svaki dan pa bio bi retardirani mongoloid da se drzis tog pravila i bacas novac ni za sta!!!
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Pitanje!
« Reply #18 on: June 12, 2009, 07:48:39 AM »
ma necu bre da im placam nista.
kao sto sam rekao i ranije raazlika je VELIKA izmedju plina i supera a plate male da bi se sve ovo izdrzalo,pogotovo sto ja dnevno sa minijem predjem i do 60 km(kuca-posao-kuca)!!!!!!
da zivim u nekoj evropskoj drzavi imao bih i nacina i finansiskog stanja za kupovinu HIBRIDA I ELEKTRO-AUTA i gde je prosek plate 1200 eura a ne kao kod nas 320 eura,tada ne bih ni razmisljao da UNISTAVAM old timer-a ali posto smo tu gde smo na toj ustedi svakog meseca mogu da zamenim neki deo na Miniju i imam auto u voznom stanju sa svim orginalnim i perfektnim delovima.
pROSLI MESEC SAM SAMO ZA PLIN POTROSIO 6500 DINARA (1XLITAR  40 DINARA) EEEEEEEEE SAD VI IZRACUNAJTE KOLIKA JE USTEDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Divac

  • Guest
Odg: Pitanje!
« Reply #19 on: June 12, 2009, 08:00:19 AM »
Plin mi je inače odvratan, ne bi ga stavio ni u šta a pogotovo ne u Minija. Ne razmišljam o plinu kao da ne postoji. Vozi se ovako koliko možeš i to je to.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Pitanje!
« Reply #20 on: June 12, 2009, 08:58:31 AM »
stavar misljenja ,potrebe ,i svega ostalog.ko moze vozi ali naglasavam VOZI MINIJA jer ja svoj mini vozim  a ne cuvam  u vitrini pod staklenim zvonom i kad treba negde da se pojavim onda ga doslepam i kao vidi moj mini.
ovo izgleda kao polemika o mini-bini!
« Last Edit: June 12, 2009, 09:04:13 AM by vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Pitanje!
« Reply #21 on: June 12, 2009, 09:15:25 AM »
Plin mi je inače odvratan, ne bi ga stavio ni u šta a pogotovo ne u Minija. Ne razmišljam o plinu kao da ne postoji. Vozi se ovako koliko možeš i to je to.
Slazem se  :good:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pitanje!
« Reply #22 on: June 12, 2009, 09:48:21 AM »
evo jedan primer... nov branik preko gregora izadje oko 2500din, posle 400km voznje na plin ostane vam nov branik koji mozete da stavite na auto. pa sad vi vidite...

 vlada recimo mesecno predje oko 1000km sto dodje oko 10 000 din za benzin ili 4 000 din za plin... 6 000 usteda koju moze da odvoji za neki deo...


viva la TNG


Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Pitanje!
« Reply #23 on: June 12, 2009, 10:00:08 AM »
@ivan:
onda po tebi aman treba da vozi camaro-a na benzin koji trosi 40l na 100km? (ako si zagledao amere na minijadi video bi da su svi imali plin)


ne znam koji da je auto u pitanju ne bih ga vozio na benzin jer realno i iskreno nemam da dam 1000din za 100km a i sto bih kada za iste pare mogu da predjem 250? uvek cu pre da izvedem devojcicu na pitje negde za razliku u keshu nego drzavi da dam za jebenu akcizu...


no hard feelings  :wink:

a cekaj batice, ti imas devojcicu  :good: o Baneeee, pa nisi prijavio   :niger:

ovaj moj avensis trosi 13l benzina a ne smem da ugradim plin jer je pod garancijom...zato sad gledam da ga menjam za neki auto kome ne pada garancija ako se uzme plin a izgleda je to jedino suzuki...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Pitanje!
« Reply #24 on: June 12, 2009, 10:06:42 AM »
Plin mi je inače odvratan, ne bi ga stavio ni u šta a pogotovo ne u Minija. Ne razmišljam o plinu kao da ne postoji. Vozi se ovako koliko možeš i to je to.
Slazem se  :good:

vece sranje nisam cuo u zivotu...

a vi ste kao burzuji? imate kesa za bacanje?

sva 4 moja automobila su na plin i mi prelazimo po 100 km sa svakim dnevno!! to mu dodje usteda od 800 eura mesecno!!!

uostalom, ljudi koji ne voze na plin pricaju da je los jer ga nikad nisu probali... isto kao i sex od pozadi.. ko ne proba ne zna sta propusta  :laughing:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Pitanje!
« Reply #25 on: June 12, 2009, 10:20:54 AM »
znao sam da ce ovo da razbukta raspravu, ali nisam mogao da odolim... jbg, svi znate da sam hard-core old-school arheolog...

sve sto vi kazete ima savrsenog smisla i potpuno je racionalno - ali pitanje je da li kod minija ima mesta za racionalnost.
Ima vise nacina da se ustedi na miniju: mozemo da stavljamo farove od tamica, branike od ko-zna-cega, da ga farbamo cetkom itd. Pa ipak, mi "bacamo" pare na originalne delove, narucujemo ih iz engleske, krpimo trulez..
Cude me ti argumenti o razumnoj stednji dolaze od ljudi koji se svakodnevno brane od komentara tipa "dokle ces da bacas pare na taj smesan auto", "to ti je rupa bez dna" itd.
sa druge strane, ne moze se biti potpuno iracionalan. Ja, na primer, nisam siguran da bih svoju decu vozio u miniju koji je u sudaru bezbedan koliko i skuter.

Benzin je sastavni deo minija.

Americke automobile ne cenim posebno, ali princip je isti - ako si imao muda da kupis i vozis auto od 5m i 5000 kubika, onda lepo snosi i troskove.

Meni je mini svakodnevni auto, i bicu retardirani mongoloid i sipacu benzin.
Mini na plin je kao panker makrobioticar... racionalan izbor na ustrb duha i inata.

Ljudi kupuju minija iz razlicitih razloga... onaj ko ga je uzeo zato sto ima osecaj kao da je u formuli, taj ce prvom prilikom u njega staviti najjaci motor, bilo da je minijev, opelov ili suzukijev. Onaj ko ga je kupio zato sto je jeftin, taj ce ga kititi delovima sa drugih automobila, staviti plin, itd. Onaj ko ga je kupio kao umetnicko delo, kao izazov za restauraciju, kao starinsku stvar, taj ce ga fanaticno cuvati u originalu. Vecina nas je nasla neki kompromis izmedju ovih ekstrema, samo je pitanje ko je gde.

plin je za kuvanje, a benzin za auto.  :bullshit:




Divac

  • Guest
Odg: Pitanje!
« Reply #26 on: June 12, 2009, 10:22:16 AM »
Plin mi je inače odvratan, ne bi ga stavio ni u šta a pogotovo ne u Minija. Ne razmišljam o plinu kao da ne postoji. Vozi se ovako koliko možeš i to je to.
Slazem se  :good:

vece sranje nisam cuo u zivotu...

a vi ste kao burzuji? imate kesa za bacanje?

sva 4 moja automobila su na plin i mi prelazimo po 100 km sa svakim dnevno!! to mu dodje usteda od 800 eura mesecno!!!

uostalom, ljudi koji ne voze na plin pricaju da je los jer ga nikad nisu probali... isto kao i sex od pozadi.. ko ne proba ne zna sta propusta  :laughing:


Šta ste bre postali živčani, ako nema Bronsona, kačite se oko plina.
Kako sranje spominješ?

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini na plin
« Reply #27 on: June 12, 2009, 10:43:42 AM »
 :lol: :lol: :lol: :laughing: :laughing: :laughing:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini na plin
« Reply #28 on: June 12, 2009, 10:53:43 AM »
ma nemam nameru da se kacim ni sa kim. u moj auto cu da sipam riblju chorbu ako budem hteo i to je to  :wink:

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini na plin
« Reply #29 on: June 12, 2009, 10:54:09 AM »
ma jebes plin, ja bih da cujem o banetovoj devojcic  :lol:
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery