Author Topic: Austin Mini Cooper Mk2  (Read 70575 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Austin Mini Cooper Mk2
« on: April 06, 2009, 13:40:52 PM »
Prosle nedelje sam Mini prebacio na "sigurno",pa da podelim neke utiske,i ujedno otvorim posebnu temu.Fotke su sa mobilnog,pa je malo slabiji kvalitet.Od propratne dokumentacije dobio sam "uputstvo za rukovanje i odrzavanje vozila austin-morris mini 850-1000-1275GT",znaci za kasnije modele.Njegovo orginalno vlasnik jos uvek nije pronasao.Dobio sam i fotokopiju neke reklame iz tih godina bas za Mini Cooper i Cooper S Mk2 firme IMV,kao i saobracajnu iz koje sam video da Mini nije registrovan od 1990,a ne desetak godina kako sam ja shvatio.Desetak godina je bio na ulici i u ovom selu,a pre toga u iznajmljenoj garazi od isteka registracije.Cim je stigao u dvoriste potrudio sam se da ga operem,jer je bio sav pozeleneo i pocrneo(od muke :()

Odmah mi je paznju privukao poklopac gepeka koji spolja deluje kao da je Mk3,ali iznutra ne :thinking:
Ipak mislim da je ovo njegov orginalni pokopac gepeka,i da je u pitanju neka prelazna varijanta s obzirom da je po broju sasije ovo jedan od poslednjih Cooper-a Mk2,negde s kraja 1969


Jos jedan detalj nisam ocekivao,ali mislim da je ista prica kao i kod zadnje haube.To je ovaj otvor izmedju putnickog prostora i gepeka.Ocekivao sa onaj manji,ali ovaj je kao kod Mk3

Sam gepek je u najgorem stanju kada je limarija celokupnog auta u pitanju,ponajvise zahvaljujuci tome sto akumulator nije izvadjen od isteka registracije :wacko:.Prvi put sam se susreo sa + klemom na skoljci vozila :)

Ostatak vozila i nije u tako katastrofalnom stanju,klasika,pod,sajtne...


Zanimljiva pozicija unutrasnjeg svetla,barem u odnosu na Mk3

Instrument tabla.Zanimljivo da Mk1,2,3,4 svaki ima specificne prekidace brisaca,farova za sebe

Km sat

Motorski prostor

I na kraju najzad malo luftiranja :)
« Last Edit: April 06, 2009, 13:43:21 PM by nebkv »

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #1 on: April 06, 2009, 13:49:05 PM »
odlicno, stvarno ti zavidim na miniju  :blush:


samo na tenane i polako. sta god ti bude trebalo pricaj da pomazemo.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #2 on: April 06, 2009, 13:56:05 PM »
Vazi :good:
U autu sam pronasao ostatke one desne mladje stop lampe,pa sam sastavio super lepkom ono sto je moglo.Ja se nesto ne secam da sam vidjao ove stop lampe bez rikverca.Stop lampa je Italijanska

Unutar auta sam pronasao i sistem za grejanje auta,rasklopljen bez hladnjaka.Interesantan je sto lici na klasican Minijev,ali je plastican :thinking:.Izgleda je bivsi vlasnik imao na nekom mestu kao izvor delova neki mladji Mini,mozda Inocenti

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #3 on: April 06, 2009, 14:06:03 PM »
bravo, bravo i fala na fotkama!
lampa.... nije original. kao što si rekao italijanska je.
gepek..... možda mu je bila menjana samo "outer skin"- vanjski plek? a unutrašnji ostao original.
plastičan grijač... nikako nije original. treba če tražiti originalni metalni.

kako češ početi sa sređivanjem? koji su ti prvi koraci?


Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #4 on: April 06, 2009, 15:44:09 PM »
Pomislio sam to za poklopac gepeka,ali onako na prvi pogled sve deluje normalno.Za sada ce biti u komadu,dok ne odmaknem u pakovanju Mini 1000.U tom periodu cu snimiti stanje,i krenuti u nabavku specificnih delova za ovaj model,kako limarije tako i svega ostalog.Tek kada prikupim sve,ili gotovo sve od limarije rasturicu ga i krenuti u rad na skoljci.E kad se samo setim da smo za Mini 1000 svojevremeno greskom kupili spoljnu sajtnu sa delom polustranice od mk1-2,a onda to naknadno prepravljali sad mi bas krivo :umm:
Inace prica mi bivsi vlasnik kako se jedan njegov komsija nedavno raspitivao sta mu je sa ovim autom.Mislio da ga uzme i menja u ovoj akciji staro za novi Punto  :fgh:
Jeste da mu to ne bi upalilo jer se trazi registrovan auto na ime donosioca,ali sav sam se najezio od te price(jos sam u emisiji SAT gledao kako drobe te aute,jeza :wacko:)
Inace bilo je pitanje da li je motor od stajanja zaribao,srecom nije.Okrece sasvim normalno.Imao dovoljno ulja,svecice na mestu,a izgleda je i sipano ulje u cilindre svojevremeno
« Last Edit: November 27, 2011, 22:57:48 PM by nebkv »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #5 on: April 06, 2009, 20:37:29 PM »
blago tebi
 :love:
zavidim ti
 :pray:
Samo da se presaberem pa cu nesto i da kazem   :laughing:

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #6 on: April 06, 2009, 23:41:40 PM »
Sad mi je laknulo.... ima neko ludji nego ja  :laughing: !!! samo polako,vredece svakog zivca i dinara koji ce da pojede dok ne bude gotov  :good:
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #7 on: April 09, 2009, 20:42:58 PM »
MMMMM jako perverzno!! :good: :good:

I ja bi....

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #8 on: April 10, 2009, 15:37:25 PM »
HRABRO ALI NAVALI
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #9 on: April 11, 2009, 16:25:53 PM »
samo napred, guraj i jedini si u srbiji, poznat javnosti :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #10 on: April 11, 2009, 22:10:32 PM »
Hvala svima na podrsci :good:
Inace ja sam od onih koji uopste ne vole osnovnu-cistu belu boju na autu.Krem i prljavo bele varijacije mogu podneti,ali cisto belu nikako.Silno sam se obradovao kada sam na prednjem krilu na mestu gde je sa prve boje otpao git video da prva boja uopste nije bela kako ju je vlasnik prvi put opisao,vec vise vuce na jednu vrstu "misije sive"koju sam vidjao na mk1 Cooper S.U stvari meni ne deluje ni kao siva,vec vise kao totalno svetlo plava.Probacu da snimim taj deo auta.Tako sam otkrio da spoljni deo poklopca gepeka nije menjan jer je i na njemu ista boja.Mozda je samo dno menjano,ili je zaista takva specificna zadnja hauba.Kada ga skinem i oljustim u dnu do lima znacu pravo stanje stvari

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #11 on: July 19, 2009, 22:48:15 PM »
Proverio sam brojeve i stvari ovako stoje.Plocica sa komisionim brojem 25OS-19827A,plocica broja sasije CA2SB1356463A.Isti takav broj je ukucan na gredu ispod suvozacevog sedista(ima pus oznaku iza i ispred)s tim sto je u saobracajnoj zavedeno samo 1356463.Broj motora na mestu gde je bila plocica ukucan takodje sa pus ispred je 99H377C-H5170.Oznaka na glavi motora je 12G295.
Nevezano za njega iscitao sam brojeve glava ostalih motora koje imam
12G202(1.1)
2G94(1.3)
12A1456(1.0)
Mislim da je i ovaj od 1.3 12G94,ali 1 se ne vidi,na njegovom mestu je rupa,podizaca ventila cini mi se

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #12 on: July 19, 2009, 22:59:55 PM »
http://www.minimania.com/MM/Engine___Identification_Data_UPDATED.htm

Factory replacement engine reference numbers (i.e. New, and Gold and Silver Seal units)
8G33             998cc Cooper - Fitted with 28G193 (12G202) cylinder head
8G40             998cc Cooper - 28G222 (12G295)cylinder head introduced

ostali se ne pominju...  :thinking:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #13 on: July 19, 2009, 23:08:55 PM »
Negde sam video podatak da su ove glave od 1.3 zaista obelezavane sa 12G94?,ali su kasnije u obradi i busenju rupa ti izliveni brojevi "pojedeni",prvi i zadnji
Inace poklopac je jos uvek misterija.popricacu i sa bivsim(prvim)vlasnikom.Tri opcije su u igri.Prva,da kao sto su Gregor i Dalibor rekli zamenjena spoljna oplata,druga je da je zamenjeno samo dno i treca je ta da je to orginalna,neka prelazna verzija.Ja sam vise za ove zadnje dve jer je spolja ispod dva sloja raznih nijansi bele boje fabricka plavkasto bela(mozda Snowbery white?) kao i na celom autu i rekao bih da su rupice za bedzeve iznad tablice orginalne.U temi "Miniji sirom Srbije" postoje slike poklopca Minija jednog mog prijatelja koji je spolja indentican mk1,a iznutra mk3
Obrnuta kombinacija od ove kod mene

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini Cooper Mk2
« Reply #14 on: July 25, 2009, 00:23:14 AM »
Razlika izmedju bele boje kojom je naknadno prefarbavan,i pretpostavljam fabricke Snowberry White