Author Topic: Letva volana  (Read 13617 times)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Letva volana
« on: March 23, 2009, 11:17:15 AM »
Jel tesko sam da odradim? imam je pa me zanima da li da se upustam u akciju...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #1 on: March 23, 2009, 13:51:02 PM »
pa mozes,ali je drk.... do jaja...lakse mi je da vadim motor nego letvu....moras da popustis polusasiju tamo kod stuba,zavisi da li imas veliki sraf ili drugu verziju sa cetiri srafa,da oboris polusasiju jedno 4-5 sm sa motorom na dole i da raskacis letvu...onda je lako...ali ce ti trevati jedno 10-tak sati sigurno...puno srece,i ja sam to radio...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Letva volana
« Reply #2 on: March 23, 2009, 17:52:52 PM »
mozda ne mora cela letva da se skida vec na licu mesta... sve zavisi sta joj je...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Letva volana
« Reply #3 on: March 24, 2009, 08:59:12 AM »
nemojte plačiti čoveka. skidanje letve nije tako strašno.
kao što je rečeno odšarafiš prednji trap, podigneš za nekoliko cm karoseriju. odšarafiš letvu volana (pre toga obavezno .... e sada neznam kako se kaže. kod nas su to končniki).... odšarafiš šaraf na volanu itd..... sve ide relativno lako i brzo.


Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #4 on: March 24, 2009, 11:27:07 AM »
ma ne plasim coveka :wink:......,samo da zna sta ga ceka.....lako je ako imas kanal i alat.....ja sam skinuo letvu i zamenio je za nekih 5-6 sati,nije neka frka....malo sam se samo mucio na vracanju polusasije.... :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Letva volana
« Reply #5 on: March 26, 2009, 09:48:35 AM »
to je ispravno da se čoveka upozori.
ako je panika.... onda možda info.... u GB je nova manje od 70€... kompletna spremna za montažu.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #6 on: March 27, 2009, 12:01:32 PM »
koliko sam video  na sajtovima....vecina delova nije nesto preterano skupa,od ovih delova sto treba ljudima u Srbiji,sve je u rangu do 50-tak E,ali je problem u dopremanju tih delova,zato moramo da vidimo u klubu da se napravi neka kombinacija,da se delovi dopremaju ovde po povoljnijim cenama...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Letva volana
« Reply #7 on: March 27, 2009, 15:32:17 PM »
Ako imas neku ideju kazi. Mi smo sve ispucali.Jedino da neko ulozi kintu i otvori radnju.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #8 on: March 27, 2009, 16:45:13 PM »
pa sto se tice radnje,to tesko....ne znam ko bi hteo da narucuje nesto preko neta....jedino da vidimo da se preko kluba ostvaruje neka prodaja....ali ne znam da li to pravno moze...jedino da neko otvori karticu za placanje preko neta i da se u ime kluba narucuju delovi,jedino ne znam sto se tice donosenja,koliko vidim to je najveci problem....bilo bi lepo kada bi neka posiljka u zavisnosti od tezine,recimo do 10 kg da kosta jednu sumu i svakih 10-15 dana se radi nabavka preko recimo minisport-a.verovatno bi se ustedelo na lovi za dovoz.(meni recimo trebaju srafovi i brezoni za tockove,a traze mi 15 funti da mi ih posalju u srbiju),mislim da u takvu posiljku moze da se ubaci jos nesto,sto bi upalo u tu cenu dovoza.Na tu foru mozda mozemo da stedimo neku kintu.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Letva volana
« Reply #9 on: March 28, 2009, 20:35:17 PM »
o ovoj temi smo pricali vise puta, pogledaj po forumu...

Klub, kao nedobitna organizacija, ne sme da prodaje ili preprodaje bilo šta. Prema stručnim mišljenjima koje sam dobio, gotovo sigurno nije moguće čak ni da se pojavi kao uvoznik koji ne zarađuje ni dinar. Kod takvog uvoza (sa sopstvenim špediterom i plaćanjem svih dažbina) sigurno bi se postavilo i pitanje isplativosti, jer tako uvezeni delovi ne bi bili jeftini.

Svako može u banci da izvadi platnu karticu i da naručuje robu.

Ko želi, naravno, može da se udruži oko naručivanja. Okačite post na forum pa kad se skupi dovoljno interesenata, platite zajedno, podelite trošak transporta i gotovo.

Postoje dva stvarno dobra rešenja. Jedno je kanal za transport iz engleske (neko ko stalno ide kolima tamo, a ne smeta mu da skuplja naše delove), a drugo otvaranje radnje, kao što su uradili Brutalac i njegov ex-partner.
Naravno, i jedna i druga su teško ostvarive.


Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Letva volana
« Reply #10 on: March 28, 2009, 20:53:48 PM »
e ajde bezite mi sa teme...

uglavnom, letva volana skinuta uspesno posle sat ipo pokusavanja...
polusasija mi je zavarena za sasiju  :blink: da i ja sam iznenadjen... i kad sam je odsrafio dosla situacija u kojoj ne mogu da je izvucem nikako.. i tako cimam levo desno i nece da popusti... i setim se da skinem onaj poklopac sa dva sragfa i udarim cekicem par puta izbijem sraf i izvucem letvu  :cool:

sad je problem kako novu ubaciti... a nova uopste ne odgovara... prokleti unix... rekli da je letva od minija a ispalo da je duza sa obe strane po 10cm!!! majku im prokletu!!! sta sad raditi?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Letva volana
« Reply #11 on: March 29, 2009, 03:10:46 AM »
zavrni krajeve spona do kraja  :wink:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Letva volana
« Reply #12 on: March 29, 2009, 19:46:26 PM »
zavrni krajeve spona do kraja  :wink:
ne mogu... nije navoj isti  :cry:  sutra u masinsku radionicu pa seci.. valjda ce da bude dobro...

razmontirana stara letva... svasta nije bilo u redu sa njom..
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Letva volana
« Reply #13 on: March 30, 2009, 09:56:45 AM »
uffff, vrati im staru letvu.
pokušaj da prepariraš svoju. kod puža izbaci višak podloški.
obično ima lufta i na svakoj strani gde se flekisbilna. rasturi je tamo i našteluj sa navojima luft.... i obavezno promeni plastičnu pušu ( e jbg neznam kako se kaže na srbskom). neka ti je napravi neko na strugu i obavezno dodaj kanale za mazanje... (možeš celu da napraviš iz plastike za ležajeve)... i biče ok.

jbg.... ako nebi bio problem granice i daljine ja bi ti ponudio moju novu letvu iz lagera. ta je čak i brža varijanata- 2,2. 

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #14 on: March 31, 2009, 11:44:34 AM »
ako nemas vise podloski onih tankih na puzu onda moras da ubacis neku malu sajbnu unutra,gde je onaj geder sto gura puza prema letvi...a taj deo (biksna) sto obezbedjuje da nema transferzalnog lufta sa desne strane letve ja mislim da moras da uzmes original,jer je to neka plastika koja je u metalnom prstenu,ja sam je uzeo kod rase 600 din...i mora da se usrafi sa malim srafom,da ne bi otisla iz lezista...mislim da ces tu letvu morati da vratis sumnjam da ce ti pasovati,a i sto bi se akao za svoje pare,posteno si je platio,a nije za minija...vrati i uzmi nazad svoje parice...