Author Topic: masan motor,tj curi ulje  (Read 9771 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
masan motor,tj curi ulje
« on: March 18, 2009, 22:24:18 PM »
ja ne znam kako je sa vasim motorima,ali ja konstantno muku mucim sto mi curka ulje,kada sam radio generalnu stavljeni su novi dihtunzi kupljeni u auto kosi i to komletno novi i donji i gornji,ali su procureli,sada skoro sam skinuo sve dihtunge sem onoga izmedju motora i dela gde ide kvacilo,zbog aksijalnog zazora,i svuda stavio dihtung masu,zamenio semering na saht-kebli,tj stavio sam dva komada....i nista curka pa curka...nije mnogo,ali... :thinking:

deki

  • Guest
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #1 on: March 18, 2009, 23:53:21 PM »
Ja sam video da moze da curi i tamo gde sipke od biraca brzina ulaze u menjac.Tu imaju neki dihtunzi!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #2 on: March 20, 2009, 10:09:57 AM »
pa jeste,tamo je mali semering,ali nov stavis i procuri veoma brzo.....ja sam tamo stavio 2 kom i kaplje posle nekog vremena

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #3 on: March 20, 2009, 13:54:30 PM »
semering na polugi od menjača- novije kučište.... ovako..... postoji poseban kit sa alu komadom koji ima na sebi gumi semering, pa prvo njega unutra nabiješ, pa tek onda pravi semering. taj aluminij komad je tvrd i neda da poluga- osovina na koju ide ručica menjača da se miče i na taj način više ne curi ulje.

http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=35775&title=GEARBOX%20ROD%20CHANGE%20ANTI%20O...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #4 on: March 23, 2009, 20:14:01 PM »
taj kit vredi pogledati.....jedino sto juce kada sam menjao cevku za gorivo,provalio sam da mi iz pimpe za gorivo na donjem delu nesto curka,da li je benzin ili ulje,ali znam da kada presaltujem iz recumo druge u trecu sa malo vecim brojem obrtaja zasmrdi benzin,sumnjam da mi i kod pumpe za gorivo nesto curi....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #5 on: March 24, 2009, 09:01:04 AM »
koju pumpu imaš? mahaničku na bloku motora?
prvo pravilo proveri sve gumene cevčice... pogotovu onu sa dovodom na karburator jer zbod grane na vručini postanu cevke tvrde.
možda ti benzin pušta karburator?
za smrad po benzinu proveri kako imaš odušno crevo na rezervoaru benzina.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #6 on: March 24, 2009, 11:24:45 AM »
kako mislis odusno crevo....imam na vrhu rezervoara mali ispust...ali je problem sto ne smrdi u kolima nego samo kada malo odskrinem prozor,i kada je na vecem broju obrtaja,pa prebacim u vecu brzinu i onda opadne broj obrtaja...kao da je recimo pumpa nardukala dosta benzina,pa posle ne moze da ga potrosi motor kada se smanji broj obrtaja,koliko vidim ne curi nista na karburatoru,mada sam pre imao problema sa cevcicom koja ide od plovka do karburatora,ali sam to sredio.imam obicnu mehanicku pumpu....

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #7 on: March 24, 2009, 11:30:30 AM »
Mislis preliva karburator

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #8 on: March 24, 2009, 13:48:14 PM »
ne,ne...nego cevcica koja ide sa donje strane plovka ka karburatoru....i bilo je problema da mi cevcica ispadne iz srafa kojim se steze za plovak...zato sada i hocu da idem do Rase,da mi sredi karburator u komletu jer mislim da je zreo za reparaciju,mnogo mi trosi oko 9 l,a mozda i vise,sto je mnogo za motor 1100cc

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #9 on: March 24, 2009, 14:08:38 PM »
Pazi samo da ti umesto karbuatora ne sredi kocnice   :laughing:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: masan motor,tj curi ulje
« Reply #10 on: March 24, 2009, 15:49:52 PM »
pa znam to i hocu,planiram da budem prisutan kada sve bude radio,mada mozda se zajebe,pa mi stavi diskove.....mmmm :good: