Author Topic: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija  (Read 13961 times)

deki

  • Guest
Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« on: March 17, 2009, 20:09:41 PM »
Ja sam sam izvadio motor zajedno sa mostom,i eto kad sam ja to uradio to moze svako drugi!Cisto da znate da vas majstori ne deru!To je prosto,i tek sad sam video da je vrlo jednostavno skinuti svaki deo koji je u motornom prostoru,kao na primer:kocioni cilindar,cilindar za kvacilo i dr.,tako da kad treba da se zamene neke gumice ili tako nesto nema sanse da idem vise kod majstora!
     Prvo se razvezu sva creva koja idu na motor,lako ces proceniti koja :

  zatim razvezes sajle za gas,saug..:


   zatim razvezes metalna creva od kocione i tecnosti za kvacilo.
   Posle toga skines amortizere:


   zatim dolaze na red srafovi koji pricvrscuju most za skoljku.Ima ih dva napred sa svake strane po jedan:


   Cetri dole nazad ,po dva sa svake strane:


    Zatim dva velika koja su iznad tockova:


     Sipke koje povezuju birac brzina sa menjacem treba rastaviti,meni nije poslo za rukom pa sam odsrafio birac i izvadio
     zajedno sa motorom.
     Posto je motor isao zajedno sa mostom morao sam da razdvojim sipku upravljaca od letve volana,to se radi iz kabine,
     odvrne se sigurnosni sraf,posle toga bi sipka trebala da spadne lako ali to u praksi ide tesko pa evo koristan savet da
       se sa malo sirim sekacem zadje izmedju i udari par puta cekicem da bi se prosirilo i posle toga spada sama.Dok meni
majstor Goran nije to rekao pomucio sam se.
      Ima dole ispod jos da se popusti masa ,da se razveze struja i ostaje samo da podignes skoljku a most i motor ostaju dole:

deki

  • Guest
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #1 on: March 17, 2009, 20:22:25 PM »
MISLIM DA BI OVA TEMA TREBALA DA BUDE DOSTA POSECENIJA,I DA SVAKO NAPISE PO NESTO O SVOJIM ZNANJIMA
U VEZI RADA OKO MINIJA.NE VERUJEM DA SU OVE SITNICE KOJE SU NAVEDENE U OSTALIM NASLOVIMA OVE TEME JEDINE
STVARI KOJE STE SAMI URADILI BEZ MAJSTORA.
     MISLIM DA TREBA BITI SOLIDARAN I PODELITI ONO STO SE ZNA SA OSTALIMA I PRENETI ZNANJE.
     ZNAM DA NIKO OD LJUDI SA FORUMA NIJE SEBICAN I DA BI REKAO DRUGOM AKO MOZE DA MU POMOGNE ALI
      EVO JA NISAM OD ONIH KOJI NE VOLE DA PITAJU A OVAKVA POMOC BI MI SVAKAKO DOBRO DOSLA.
      NE SAMO MENI VEC I DRUGIMA KOJI SE TEK UPOZNAJU SA MINI MORRISOM.POZDRAV!!! :thinking:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #2 on: March 17, 2009, 20:32:30 PM »
Svaka ti cast. Odlicna tema.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #3 on: March 18, 2009, 00:12:57 AM »
kome god nesto nije jasno kako se radi okrenite slobodno, imate moj broj na forumu, rado cu pomoci uvek, ako ne znam ja, tu je cale  :wink:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #4 on: March 18, 2009, 00:21:23 AM »
kome god nesto nije jasno kako se radi okrenite slobodno, imate moj broj na forumu, rado cu pomoci uvek, ako ne znam ja, tu je cale  :wink:

deki je dobro primetio da to znanje treba deliti sa svima na forumu, i da ko god ima vremena može ovako lepo da objasni i uslika neki postupak, bilo da je neko drugi pitao ili ne.

 :good:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #5 on: March 18, 2009, 12:17:32 PM »
ljudi......vadjenje motora na miniju je maciji kasalj,ako imas most i cekrk......ja sam jednom dva puta za dan vadio i stavljao motor....rad na motoru oko minija je mnogo jednostavnoji nego kod ostalih kola,jer je sve dotupno... problem mi je bio sa pumpom za gorivo i to jedino zato sto nisam imao gedoru 13-cu...i menjanje bilo cega oko kvacila jer je malko zeznutije skinuti zvono..

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #6 on: March 18, 2009, 12:52:19 PM »
To je tehnologija stara pedeset i kusur godina,tako da sa nekim osnovnim predznanjem,voljom i alatom u ovo doba informacionih tehnologija svako moze da se upusti u rad oko Minija.Kada sam poceo da se zanimam sa autima pojma nisam imao,ali uz neku osnovnu literaturu i volju covek veci deo toga sam nauci.Ako negde bas zapne i ne ide treba se konsultovati i zatraziti pomoc.Mislim da svi prikazani,sopstveni radovi oko Minija na ovom forumu treba da budu podsticaj onim neodlucnima da zasucu rukave.Uostalom koji je procenat clanova foruma koji sami petljaju oko svojih ljubimaca,a da su po struci auto mehanicari,limari,farbari,elektricari?Verujem da je veoma mali :)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #7 on: March 18, 2009, 13:06:34 PM »
za vadjenje prednje polusasije,koliko sam nacuo,bolje je imati model sa dva manja srafa sa strane,nego da je onaj veliki,ja sam imao srece kod mene su takvi,za sve ostalo vazno je da nije zapeklo.....a ako jeste.....nadrljas kao zuti..

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #8 on: March 18, 2009, 13:25:55 PM »
kakav si ti to majstor kad nosis rukavice? ccc
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #9 on: March 18, 2009, 15:34:33 PM »
hirurg !!!!!!!!!!!! :laughing::hid_crazy:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #10 on: March 18, 2009, 19:28:48 PM »
Mislim da nije problem rasklapanje nego sklapanje istog:)Bolje da pocnemo da diskutujemo i o tome jer sklapanje traje bar dva do tri dana :good:
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #11 on: March 18, 2009, 19:31:36 PM »
E to sam i ja hteo da kazem. Lako je raskupusati sve, treba to posle sve sastaviti.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #12 on: March 18, 2009, 19:39:15 PM »
Decki samo polako...najbitnije je da ne ostane nista VISKA dijelova  :cool:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #13 on: March 18, 2009, 21:06:55 PM »
2-3 dana za sklapanje motora???? pa jedino ako radis na parkingu  :rolleyes:


deki

  • Guest
Odg: Izvadi sam motor,rasklopi sam Minija
« Reply #14 on: March 18, 2009, 22:09:38 PM »
U pravu ste!Treba to sklopiti posle.Zato sam slikao sve.Kad sam pocinjao nisam znao za forum i bilo mi je frka,sada se ne bojim pitacu sto treba.Pozdrav!!!