Author Topic: DISKOVI  (Read 21158 times)

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
DISKOVI
« on: November 26, 2007, 00:36:25 AM »
Da li je neko uspeo da nabudzi diskove sa nekog drugog auta?????Ako jeste sa kog i kako???
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: DISKOVI
« Reply #1 on: November 26, 2007, 16:31:18 PM »
dundjer  ;D  ::)




Shtrumf_bg

  • Guest
Odg: DISKOVI
« Reply #2 on: November 27, 2007, 01:58:24 AM »
ako te zanimaju budzevine oko kocnica, svrati do mene da vidis par caka..  ;D ;D ;D ;D

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: DISKOVI
« Reply #3 on: November 27, 2007, 03:22:49 AM »
Sta par caka kako ne treba da rade? :) A ti se Bane nejavljaj i tvoji ima da budu budzeracija....
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: DISKOVI
« Reply #4 on: November 29, 2007, 12:36:23 PM »
koliko ja znam,ne mogu da se budze drugi diskovi...imas jednostavno komplet da uzmes ali je jebeno skup...nesto tipa oko 400 funti najjeftinija varijanta...ono sto je veoma interesantno,nasao sam neku firmu koja prodaje i konverzije da se pozadi stave diskovi!!! kostali su oko 800 pounds...pa ko voli nek izvoli...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: DISKOVI
« Reply #5 on: November 29, 2007, 12:39:37 PM »
ok ali sta ce nam diskovi pozadi???? kad kochis sila ide na napred i zadnji tockovi imaju mnogo manje prijanjanje nego dobosi... a i pozadi sve novo stavis za 100jura i bole te uvo...

ovaj jefta samo nesto njake... sad je i karburator sjebo   ::)

maltretira mi caleta bzvz :D :D :D

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: DISKOVI
« Reply #6 on: November 29, 2007, 13:07:51 PM »

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: DISKOVI
« Reply #7 on: November 29, 2007, 21:50:37 PM »
Uhhhh....Ko me je vukao za jezik.....ako pocnem danas napravicu ih za jedno 2-3 god :P
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

mister x

  • Guest
Odg: DISKOVI
« Reply #8 on: December 01, 2007, 17:30:52 PM »
jefto prodaj taj mini dok jos mozes nesto da dobijes,he he
sve mu otkazuje

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: DISKOVI
« Reply #9 on: December 05, 2007, 00:02:11 AM »
Inace posle pogledanog filmica sa Neshom dosli smo do zakljucka da je ovo cista glupost iz prostog razloga sto je sto puta lakse nabaviti sve ove delove za minija posto je lik koristio rukavce koji i jesu minijevi.Pogledali smo cene i jeftinije je za minija nego za fijestu kad se svi uracunati delovi pogledaju.Lako je sa minijevim rukavcima ali je problem sto njih nigde nema a i ako ih ima kostaju kao vatra
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: DISKOVI
« Reply #10 on: August 14, 2008, 11:38:44 AM »
koliko je meni poznato je jedina alternativa sa fiesta čeljustima. postoji i neki trik sa hondim diskovima ali u živo to nikada nisam video.
osobno sam preradio diskove od MG metro turba. omer 8,4 sam smanjio na cooper S dimenziju 7,9.... nakon toga se igrao oko 100 i nešta sati sa preradom čeljusti (četri klipove) i konačno upasao. sa njima sam se vozio od 2000 godine.... ali kada je u pitanju sigurnost vlastite glave razmišljam da kupim alu. čeljusti i vratim ih na origal glavčine od 10" diskova.

to preporučujem i svima ostalima. kupite original diskove ili dobro sredite i obnovite doboše, koji kada su sređeni ni nisu tako loši za 1000 motor. a kada je tu 1275, onda ih več brzo pregreješ i gubiš kočnicu. tada su diskovi obavezni!!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: DISKOVI
« Reply #11 on: August 15, 2008, 08:59:52 AM »
nisu problem diskovi vec glavcine za diskove... u srbiji se mini prodavao  do 79. godine a tada sem coopera i gt-a kojih je i tada bilo malo ni jedan nije imao diskove...  :(

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: DISKOVI
« Reply #12 on: August 15, 2008, 21:42:38 PM »
koliko ja znam mini se u srbiji prodavao čak do neke 81 godine. ali istina je da su zadnji 10" diskovi bili na MK3 cooperu ili innocenti cooperu,..... a kasnije je GT imao 12" diskove.

ja još uvek kažem da dobro sređena doboš kočnica je sasvim ok za standardnog minija. evo, ženin mini je još uvek na dobošima. i tako če i ostati.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: DISKOVI
« Reply #13 on: August 16, 2008, 10:50:00 AM »
moguce... ja mislim da je do 79...

sto se tice diskova kod nas nisu dolazili sa 12icama

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: DISKOVI
« Reply #14 on: August 16, 2008, 11:35:11 AM »
GTa su do '74 proizvodili sa 10" kotacima i 7,5" diskovima a onda su mu stavili 12" i 8,4" diskove...
Clubman je bio isto ko i Mini 1000 do '75 a onda su mu poceli stavljati 1098cc od cega je '79 nastao Mini Special...