Author Topic: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...  (Read 95023 times)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« on: October 17, 2007, 15:29:50 PM »
sve je pocelo davne 1979 godine kada je cale kupio svog prvog minija i od tada je bio uvek makar jedan mini kod nas u porodici... onda te 1988. godine stigoh ja na ovaj svet i od malena sam pokazivao sklonost ka tom autancetu, doslo vreme da meni treba auto i sta drugo nego mini... skrpio se neki sitnis i onda pocetkom decembra 2006. uzmem





.... u pitanju je mini 1100 special 1979 godiste koji se blago receno raspao jadan... platio sam ga 140 evra, sto se tice mehanike sve je bilo da kazem u dobrom stanju sem limarije... par dana kasnije dodje covek da mu menjam gumice ventila, kocnice, popravio mu kilometar sat i jos neke gluposti i za taj rad dobijem





inace u pitanju je mini 850ccm 1979 koji pali radi ide, limarijski i ne tako losh.... to je trebalo kevi da sredimo ali cucete pricu do kraja... trenutno izgleda ovako....



naime... prodao sam zadnju shasiju i desna vrata jer jbg... mora da se nabavljaju delovi....


posle par nedelja dobijem...






u pitanju je mini 1275 gt... limarija skroz ok, kompletan je bez motora i menjaca... e sad... pitate se sto je isecen od napred? neki mozak nije znao kako da izvadi motor pa je lepo uzeo brusilicu i isekao prednju sasiju i prednji vezni lim.... ja popizdeo kad sam video... doduse prednjih sasija imam dosta tako da to nije problem... bitno da je vezni lim tu jer da nije njega dzabe mi ceo auto... (o planu za gt-a nesto kasnije.... (znam... smorio sam al jbg  )

ehhh.... tada je sve stalo.... ja popustio u skoli, moralo da se uci ovo ono... matura exkurzija i ostale gluposti zbog kojih mini zbog nedostatka citaj "vremena" nije mogao da se radi...

ali sada kada je sve gotovo oko tih gluposti sa skolovanjem ustekao sam neke parice i kupio ovo....





u pitanju je mini 1000 iz 1975 godine... limarijski ok, ima par stvari da se sredi oko limarije, ali je mehanicki ne kompletan... motor nije zaribao sto je najbitnije a ostalo cemo lako... auto se prodaje jer mi ne treba... uzeo sam ga zbog nekih drugih stvari... evo o cemu je rec



da da... cromodora abarth 10ke 6jota magnezijumske... imaju par ostecenja ali to ce se srediti.... takodje dobio sam jos jedan motor koji se ispostavilo da je raspad, poskidao sam sve srafice jer je glupava colovna mera i njih nikad dosta, skinuo menjac i ostalo bacio...
uz ovog crvenog sam dobio i ovo...



na prvi pogled deluje raspad ali uopste nije tako.... treba da se promene sajtne, patos i trouglovi ( deo izmedju vrata i blatobrana) naj bitnije je da skoljka nikad nije udarana ni gitovana ni nista... ovo po krilima i u motornom prostoru je samo zahvatila rdja ali nije strasno (kaze zoki limar :) )... sad je kod limara i krece se sa radovima lagano....

e sad... ovako.... napravio sam dogovor da mi limar sredi limariju na GT-u i na ovoj crnoj skoljci a da mu ja umesto kesha dam zelenog minija... u ovu skoljku sa poslednje slike se pakuje sve sa zutog 1100 special sto se tice mehanike i tog minija cu ja da vozim... bice u kawasaki zelenoj boji u full hrom delovima... od skoljke zutog minija ce se praviti ovo....



posto cu imati voofer u gepeku kad idem negde dalje potrpam stvari u prikolicu i teraj

sto se tice GT-a u planu je kompletni prednji trap iz daihatsu sharade gtti 1.0 12v turbo sa 100 konjica ali taj projekat je stopiran za neka srecnija vremena... gt ce da se radi polako do perfekcije jer je strasno redak model i tretira se sa mnogo paznje...

sticajem okolnosti naletim na ovo...



nove (stare 30 godina nikad montirane na auto) naletim za neku smesnu kintu i naravno pazarim



...na zalost ove felne sam prodao drugaru jer meni ne odgovaraju zbog diskova o kojima cu nesto kasnije da kazem...



novi branici, nove sajtne, uzeo sam oba trougla nova, zadnji vezni lim i ono "dupe" ispod branika, takodje sam uzeo i nov patos prednji posto zadnji nije truo a prednji na suvozacevoj strani nemam... limariju sam pokupovao svu sto mi treba i ceka se zoki limar da konacno zavrsi sve... verovatno ce da se pravi prednji deo na podizanje i imace opciju da se skine  kompletan da bi moglo lakse da se pridje motoru kada se radi nesto teze....

kupio sam motor 1300 iz metroa koji ima duzi prenos nego mini i uz njega sam dobio 12ice samoventilirajuce diskove sa poluosovinama, cheljustima i glavcinama ali ne znam kako da ih stavim, moracu da se pozabavim time kad dodje vreme... (pepi kako si stavio kod sebe metroove glavcine?)

jurim neke 13ice felne i gume 175/50-13 pa ako neko ima ili zna nekog ko ima sta u ponudi neka kaze....

pre par dana sam uzeo jos jednog minija, sasvim slucajno naleteo covek i pazarim....



1000ccm ne znam koje je godiste, u stanju kakvom je hehehe... i tako... izvestavacu vas kako idu radovi :P
« Last Edit: October 17, 2007, 15:46:14 PM by BaneBRE »

AEROX_mini

  • Guest
Re: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #1 on: October 22, 2007, 21:27:51 PM »
Moze crveni za 200 evra??? a ;)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Re: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #2 on: October 22, 2007, 21:54:18 PM »
moze, das mi ats i 200e i nosi ga :P

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Re: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #3 on: October 25, 2007, 01:52:54 AM »
danas sam kupio zadnje kocione cilindre, zadnje paknove, oprugice za paknove, dobio sam 2 ko nova distancirana dobosa, brezone imam od gt-a, kupio sam kapu, ruku, kondenzator, platine, (sve novo) i kupio sam za ukrasnu masku nove "brkove" (niklovani deo na masci, levi i desni) puko 100e hehehehe


sutra kad se vratim sa faxa saljem slike

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Одг: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #4 on: October 28, 2007, 20:40:35 PM »
stigo i alarm :))





Scorpions

  • Guest
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #5 on: December 06, 2007, 22:23:01 PM »
Druze imas li ti neki  od ovih minica silnih sto si nabrojao,neki bez menjaca i motora ali da ima papire? I koju kintu bi trazio za njega?

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #6 on: December 06, 2007, 22:57:12 PM »
...neam batice

zuti je sasechen, zeleni dat limaru, gt se ne prodaje, crnog radim sebi a od crvenog i roze ce biti 1 sklopljen kevi....
« Last Edit: December 06, 2007, 22:59:35 PM by BaneBRE »

Scorpions

  • Guest
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #7 on: December 06, 2007, 22:59:10 PM »
Steta

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #8 on: December 28, 2007, 01:40:22 AM »
sutra stize prinova :))

bice slika :))


Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #9 on: December 28, 2007, 11:04:55 AM »
ooooolraaaaaaaaajt :hunter:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #10 on: December 28, 2007, 14:00:16 PM »
i da... nabavio sam papire za gt-a   :cool:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #11 on: December 29, 2007, 13:38:38 PM »
stigla jos jedna kantica   :blush:













1976 god, 1000ccm, pali, radi, ide, ne dimi, koci, dobra visina, truli stubovi vrata i jos par sitnica, kompletan je s tim sto su svi delovi koji fale u autu... gume su ocaj ali imam druge (jefta obecao felne  :dirol: ) i tako... treba da ga pretresem malo i dostelujem i da ga registrujem :) zadnja shasija je super....




Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #12 on: December 29, 2007, 14:02:01 PM »
e sad... ja imam jedan problem i to veliki.... posto sam nabavio papire za gt-a ne znam koji da sklapam sebi.... da li da sklopim prvo obicnog minija sa 1.3 44kw ili da stavim 1100 special u njega a ovaj 1.3 da ostavim za gt-a za kasnije ili odma da sklapam gt-a... aaaaaaaaaaa neam pojma...

treba mi psihijatar... puko sam

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #13 on: January 28, 2008, 22:47:45 PM »
malo sam se ponovio sto se tice gt-a  :punk:


Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: ...valjda ce od ovoga da ispadne nesto...
« Reply #14 on: January 28, 2008, 22:51:46 PM »
gde vadis te delove ko predstavnistvo da imas

eto ko krade minije po gradu :ninja: :ninja:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!