Author Topic: Moj mini 1000  (Read 161174 times)

Marko90

  • Guest
Moj mini 1000
« on: March 11, 2009, 10:42:34 AM »
Da se prvo predstavim. Ja sam Marko iz NS-a, skoro sam se uclanio u Vas klub, pa sad da predstavim svoje sokocalo :laughing:.  Sve je pocelo u julu prosle godine kada sam prodao svoj skuter i kupio ovog minija za 1800e. Na prvi pogled delovao je kao auto u dobrom stanju, medjutim. Posle drugog dana voznje, poceo je da izbacuje iz druge brzine, i sta cu ja nego da izvadim motor pa da ga odnesem kod majstora da vidimo sta je, ajde vec kada sam izvadio motor da odnesem skoljku kod limara da je sredi jer je na nekim mestima ispucao git. Ljudi, ja goreg limara nisam video. Znaci unistio mi je auto. Instalaciju nije vadio, nego dok je brusio auto verovatno pomislio sto bi se ja sad mucio da je vadim kad mogu brusilicom da je isecem. I tako je i bilo.... A da ne pricam kako je vario, tako sto uzme parce metala i zavari preko trulog dela a da ga pri tom ne isece, trepne mi je nabudzio od juga, sekao zadnji trap dok je bio na autu pa ga pokrivio..... Ne bi li ga posle svega ostavio u dvoristu na kisi pa je zardjao svuda. E da, naplatio mi 300e. I sta cu ja odnesem ga kod drugog limara, ovaj se slogirao kad ga je video, on je to sve meni vratio na 95% fabricki, da ne pricam da mi je haubu sekao na pola pa vario drugu polovinu od nove jer nije odgovarala. Svaka mu cast, al je zato uzeo 1000e. Farbar mi je extra uradio farbanje, to je metalik tamno plava boja sa belim krovom i na njemu plave sljkoice. I to zadovoljstvo me je kostalo 1000e. A da se vratimo na motor, sa standarda morao je na trecu specijalu, jer su cilindri bili istroseni 0.6mm, bregasta istrosena, radilica dobila aksijalnog lufta, sinhroni otisli, diferencijal, zupcanik cetvrte brzine, zupcanik druge, svi lezajevi na menjacu, pa pumpa za vodu, pumpa za gorivo itd itd. Znam da sam smorio, al uskoro cu postaviti slike kako sada izgleda, a ovo je kako je izgledao kod prvog limara, pa posle kod farbara na pripremi, naravno ovaj git je smirglan jos :cry:







« Last Edit: March 25, 2011, 10:06:22 AM by Aman »

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Moj mini 1000
« Reply #1 on: March 11, 2009, 10:49:15 AM »
Pozdrav Marko i dobrodosao na forum, a ja mogu samo da potvrdim pricu o losem limaru jer sam bio kod Marka kada je poceo sa varenjem auta :blink:
Pozuri sa fotkama  :slikanje:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Moj mini 1000
« Reply #2 on: March 11, 2009, 10:56:29 AM »
drago mi je da si se konacno ukljucio u pricu i nadam se da ces doci na minijadu  :blush:


jbg, svaka skola se placa, al kad bude gotov imaces maltene nov auto  :wink:


jel si sredio menjac?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mini 1000
« Reply #3 on: March 11, 2009, 11:56:52 AM »
Tako se dosta ljudi zezne na pocetku sa limarima ali se posle vrlo brzo nauce. Neko tu skolu plati vise neko manje. Kako bilo, dobrodosao nam ovde na forum. Cekamo jos slika i informacija o tvom autu (npr.koje je godiste).
 I naravno ocekujemo te na minijadi.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Moj mini 1000
« Reply #4 on: March 11, 2009, 13:00:51 PM »
Ćao, Marko!

Čuli smo se telefonom. Dobro nam došao u klub! Nadam se da ćemo se videti sad za vikend, da ti svečano uručimo člansku kartu i ostalo  :pivo:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Moj mini 1000
« Reply #5 on: March 11, 2009, 13:21:37 PM »
dobrodosao jos jedan mucenice nas  :cool:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #6 on: March 11, 2009, 13:31:18 PM »
Mini je 90-to godiste. Kupio sam ga od nekog lika koji ga je navodno sam zimi vozio i imao ga je osam godina a ja sam ubedjen da za tih osam godina mu nije ni ulje promenio, a kocnice da ne pominjem koliko su bile lose. A sad Banetu da odgovorim, nisam jos menjac kompletirao, treba slovenac da mi donese te zupcanike koji su skuplji nego ceo motor da sam uzeo, naravno polovan :rolleyes:. I ja se nadam da cu doci na minijadu, odnosno da cu stici da ga zavrsim. Goran mi radi motor, ok je majstor, samo se to sklapanje oteglo do zla Boga...Pozdrav svima...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Moj mini 1000
« Reply #7 on: March 11, 2009, 13:37:57 PM »
pa bolje da si stavio komplet drugi menjac  :P: jeftinije bi te izaslo nego ta 2 zupcanika al dobro, novo je novo  :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #8 on: March 11, 2009, 14:03:46 PM »
dobrodošao!!!

dobro započet posao! mini izgleda simpatično.
nekada se kod menjača isplati pregledati šta nije ok i kombinirati sa polovnim delovima..... mada ti imaš A+ menjač i nema puno tih u srbiji.....

u vezi delova iz slovenije. nadam se da slovenac nije napravio slabu reklamu. uvek ih probaj dobiti iz prve ruke. ako trebaš liniju javi se i daču ti inforamcije kod koga možeš dobiti nove delove za menjač.... ili saznati realnu cenu novih delova. 


zašto to pišem...... evo ovako...... dogodilo se da osoba X iz srbije kontaktira osobu X iz slovenije za delove. ta osoba x iz slovenije zvrcne mene i ja mu sredim delove po posebnoj ceni za srbiju..... ali lik navodno nabije još i svoje postotke i pošalje delove u srbiju.... bilo na koji način uvek sam kasnije saznao ko ih je kupio i koju cenu je platio. zbog toga sam se odlučio da zbog fer odnosa nikome više ne prodajem delove preprodavaču osim ako mi kupac potvrdi koliko ih je platio. ako ja radim neke stvari bez zarade, onda nevolim da neki posrednik zarađuje.

ali u svakom slučaju je najbolje da si za menjač kupio nove delove pa bilo od koga si več kupovao. neče ti biti žao,.... novo je novo!

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Moj mini 1000
« Reply #9 on: March 14, 2009, 10:21:59 AM »
Sinoc sam bio kod Marka i napravio sam neke spijunske fotke  :slikanje:
Mogu vam reci da se Marko opasno sprema za minijadu :good:












Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Moj mini 1000
« Reply #10 on: March 14, 2009, 11:43:42 AM »
Jesu ovo crna proširenja?

Lipa kombinacija boja :good:

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Moj mini 1000
« Reply #11 on: March 14, 2009, 12:08:59 PM »
ja se nadam da ces ofarbati i retrovizore, da nece ostati "plasticno" crni
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mini 1000
« Reply #12 on: March 14, 2009, 12:41:04 PM »
Vrhunski

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #13 on: March 14, 2009, 14:29:56 PM »
Ma hvala na komentarima, bice lep, samo treba jos da se ispolira, par detalja i tako... Oko retrovizora me mrzi trenutno da ih skidam pa farbam, al mozda jednom prilikom... Zezaju me farovi jako. Ovaj levi je vise ,,izbocen" od drugog. Nemogu da ih uskladim bas. Jedan sam uzeo nov od Gorana Lukasov i verovatno nije isti kao moj stari. Idem sad u nedelju do Gorana i da se sretnem sa Ivanom da se upoznamo pa cu pitati Gorana sta da radim... Pozdrav

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #14 on: March 14, 2009, 17:38:29 PM »
Da to su crna prosirenja. Metalik crna sa plavim sljokicama koje ima i na krovu, ali se, nazalost, ne vide na slikama.