Author Topic: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???  (Read 8861 times)

AEROX_mini

  • Guest
Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« on: November 08, 2007, 10:51:59 AM »
E ovako, pocela je da se pali desna crvena lampica, valjda je to pritisak ulja. Pali sa kad je auto u leru, i cim dodam gas ugasi se lampica. Javio se jos jedan prob. a to je da mi vrlo slabo ide sa spustenim sauhom- gusi se i skace, a pocele su i neke explozijice da se cuju ponekad??!! ??? ::)  Ideje, predlozi, saveti?? Pomagajte!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #1 on: November 08, 2007, 12:15:13 PM »
da nisi pomesao kablove za svecice??? jesi gledao jel imas ulja?

AEROX_mini

  • Guest
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #2 on: November 08, 2007, 16:48:17 PM »
Ma imam ulja, bilo je ulja i u karburatoru, kablove nista nisam dirao! Meni sve lici da je karburator zapushen.. E da, kad dajem gas cuje se i neki zvuk u motoru- kao da neki metalni deo udara u nesto..  :o, i tad naravno secka.. Sta moze biti?  Da nije mozda uljna pumpa?

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #3 on: November 09, 2007, 00:24:50 AM »
Ja sam imao identicne simptome koje sam resio generalnom!
Prvo pregledaj svecice OBAVEZNO.Meni je jednom prilikom poceo da se gusi i da cima i posle generalne pa se na kraju ispostavilo da je jedna svecica zveknula
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #4 on: November 09, 2007, 08:25:06 AM »
ne seri zivota ti... pa nisam debil da ti radim generalnu jer ti je crkla svecica....  hahahahahahahahahaha....  ti si radio generalnu jer si vozio samo na uljnim karikama... ostale nisu postojale :P 

AEROX_mini

  • Guest
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #5 on: November 09, 2007, 12:20:48 PM »
E ovako, skinuo sam malopre svecice i presmirglao ih i pali kao mina, manje se i gushi ali opet stuca u voznji ako skroz spustim sauh :-\, ono sto nisam reko je da cim jace ukocim ili stanem on se ugasi(naravno da drzim i kvacilo ;D), a dok se ne ugasi pocne da mi pali desnu lampicu!! Sta da mu radim? Ako nije karburator, a sigurno je za ciscenje, dali moze alternator da pravi problem?? Mozda kablovi? Podici cu mu malo ler gas da vidim sta se desava!?

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #6 on: November 09, 2007, 21:38:15 PM »
boli te jonson jefto ti si tero na uljnim a ja samo na kompresionim, trosi ulja ko benzina , kad ga palim pola komsiluka sklanja ves sa terasa jos malo pa sa gas maskama da izlaze ;D ;D
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #7 on: November 10, 2007, 15:51:36 PM »
Pa privremeno resenje je da podignes ler gas ali samo privremeno....
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Re: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #8 on: November 12, 2007, 01:07:08 AM »
Ma imam ulja, bilo je ulja i u karburatoru, kablove nista nisam dirao! Meni sve lici da je karburator zapushen.. E da, kad dajem gas cuje se i neki zvuk u motoru- kao da neki metalni deo udara u nesto..  :o, i tad naravno secka.. Sta moze biti?  Da nije mozda uljna pumpa?

Po ovome kaj si napisao mislim da nema potrebe stelati fergazer...tebi lupa radilica vec jer ti je nizak pritisak ulja...ako se dobro sjecam prelio si ulje u motoru?!?!
Motor ti je dao svoje i definitivno je spreman za generalku...TRUST ME!  :'(

civija

  • Guest
Odg: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #9 on: November 23, 2007, 20:40:41 PM »
drug moj,po ovome sto smo culi od tebe ja se slazem sa brutalcem otisli su ti leteci lezaji na radilici.Obradi radilicu stavi komplet lezajeva i POVUCI AUTO IZ OGLASA

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #10 on: November 23, 2007, 22:34:14 PM »
a kad je vec rasturen polumotor promeni i karike

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #11 on: November 23, 2007, 23:51:51 PM »
......ne naravno

mister x

  • Guest
Odg: Pritisak ulja, gushenje i josh po neshto??!! ???
« Reply #12 on: November 26, 2007, 14:51:30 PM »
uglavnom ili su vrisnuli leteci lezajevi ili je vrisnula uljna pumpa,ali pre ce biti lezajevi.
rasturaj motor i sredjuj to
pregledaj karike