Author Topic: Mini Radiona by Brutalac:)  (Read 129159 times)

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #75 on: March 02, 2010, 19:53:14 PM »
Koliko moze da izadje takvo zadnje vesanje?Tj. koliko bi naplatio da napravis jer ako je u rangu nove zadnje sasije koliko se meni cini bolje je ovako nesto napraviti...
« Last Edit: March 02, 2010, 19:59:01 PM by Ftaje »
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #76 on: March 02, 2010, 21:09:38 PM »
Trenutno smo u kombiniranju "proizvodnje" tih beamova koji bi trebali konkurirati ostalim istim proizvodima a tezimo ka tome da cijena bude ista pa cak i niza a da sa ovim dobijes vise...
Ovaj dio vise je to da nosaci koji drze zadnja ramena su isti ko i standardni tako da je ta ponuda i izbor isti...
Cijena jos nije definirana ali ostali beamovi u ponudi se krecu oko 180 funti tako da bi ovaj bio samo nize...u cijenu bi bilo uracunato cincanje i plastificiranje u boju po zelji  :wink:
Da li se vise isplati je samo pitanje ko sta zeli...sa ovim se treba staviti coilovere a oni su skupi...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #77 on: March 03, 2010, 12:12:04 PM »
Pa koja je tvoja racunica? Koliko bi recimo nekog od nas izaslo to zadovoljstvo ? naravno sa kompletnim delovima?
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #78 on: March 04, 2010, 08:21:30 AM »
Jos nemam racunicu...kao sto sam rekao tek sam u fazi istrazivanja proizvodnje...sve ovisi...ali mislim da bi cifra bila oko cca 150-200€...cincano i plastificirano...
Ako cu sve sam OPET morati raditi gubim puno vremena pa mora biti skupo...ako nadjem nekog ko ce mi sa plazmom ili CNCom izrezat dijelove a ja "sastavim" bilo bi jeftinije, a ako nadjem nekog ko ce napraviti komplet po nekoj prihvatljivoj cijeni da ja mogu nesto malo zaraditi kao projektant onda ce biti najjeftinije...
Cilj je da bude jeftinije ili iste cijene od istih proizvoda a da bude novo i zanimljivo i da nudi "više"!
Nisam razumio ovo sa kompletnim dijelovima...
Ako mislis na sve sto ti treba da to stavis na auto onda govoris o ovome...
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=34185
Ostalo je po zelji...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #79 on: March 04, 2010, 11:54:45 AM »
Svakako je bolje i jeftinije od standardnog rešenja,samo bih malo pojačao unutrašnji blatobran od patosa do amortizera. Jesi li razmatrao varijantu sa selen blokovima na viljuškama sa ekscentrima za podešavanje raspona i nagiba,tako što bi spoljašnji kraj viljuške imao pomak napred-nazad,a unutrašnji gore-dole? Gledao sam nešto i cini mi se izvodljivo sa ovim sistemom,dok kod standardnog nikako.
« Last Edit: March 04, 2010, 11:58:05 AM by miroslav_ružić »

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #80 on: March 04, 2010, 21:04:49 PM »
Pa ovo je i radjeno da bi se na vanjsku stranu mogao montirati standardni Minijev nosac ramena koji se moze stelati...
Ovako nesto...



Sa ovime se vanjski dio ramena mice i gore-dole i napred-natrag

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #81 on: March 04, 2010, 21:45:42 PM »
Znam,nego sam mislio ako bi se sa spoljašnje strane skratilo rame da stane selen blok,sa druge dodaš još jedan,dugački šraf kroz oba bloka i rame,ekscentri na ušima... Ja samo palamudim a nemam vremena ni da povezem minija na pranje  :bullshit:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #82 on: March 05, 2010, 15:22:21 PM »
Znam,nego sam mislio ako bi se sa spoljašnje strane skratilo rame da stane selen blok,sa druge dodaš još jedan,dugački šraf kroz oba bloka i rame,ekscentri na ušima...

Ne znam koja bi bila prednost toga...osobno mi se vise svidja kad ostane sto vise Minijevih dijelova.... :blush:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #83 on: April 13, 2010, 19:28:28 PM »
Kao sto sam bio vec rekao, spremaju se 4 projekta...a jedan ste vec vidjeli i vise manje znate o njemu...
Evo da vidite drugi... :cool:
Mozda dodje i na Minijadu  :wink:

mjesto u garazi je zauzeo Lignja...necemo raditi rižoto nego nabrijavamo mlinac 8)
Evo mali sneak preview...ostalo tek slijedi ;)


Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #84 on: April 13, 2010, 19:28:55 PM »
Malo se spusta teziste a i da gazda ne krivi vrat dok sjedi :D






Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #85 on: April 13, 2010, 19:29:31 PM »
Anyway...the shosting BIGINS!
Eto uz jos nesto manjih modifikacija  greda je zavrsena i zasticena jos samo bacit boju gore i to je to...









A onda smo krenuli jos malo unistiti auto ali sa predumisljajem...obiljezili smo svasta ali smo uglavnom odrezali pokraj crta :D













I na kraju lagano poceli popravljat masakr...







Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #86 on: April 13, 2010, 19:33:15 PM »
al ste ga raskupusali!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #87 on: April 13, 2010, 20:38:20 PM »
svaka čast, odlično napravljeno! :good: nisan nikad promatra ove konverzije na turbaka, di će doć glavni kočioni sada pošto je ispilan lim na kojem on stoji?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #88 on: April 13, 2010, 20:52:35 PM »
svaka čast, odlično napravljeno! :good: nisan nikad promatra ove konverzije na turbaka, di će doć glavni kočioni sada pošto je ispilan lim na kojem on stoji?

hrabro sečenje lima za cilndar kočnica znači samo jedno. na njega ide montirani novi servo!

drago mi je za novi turbo projekat. konkurencija uvek dobrodošla ;-)

hrabro napred!

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Radiona by Brutalac:)
« Reply #89 on: April 13, 2010, 21:13:50 PM »
svaka čast, odlično napravljeno! :good: nisan nikad promatra ove konverzije na turbaka, di će doć glavni kočioni sada pošto je ispilan lim na kojem on stoji?

hrabro sečenje lima za cilndar kočnica znači samo jedno. na njega ide montirani novi servo!
 

Servo je i bio gore  :wink: