Author Topic: R50 Gubitak antifriza  (Read 5549 times)

Offline VladPet

  • Novajlija
  • Posts: 5
R50 Gubitak antifriza
« on: December 12, 2021, 14:11:58 PM »
Kao sto naslov kaze, imam problem sto se tice antifriza, u posudi sipao pre 15 dana, bukvalno jedva mu se vidi da ga ima na dnu, pre 6 meseci je radjena glava motora kod Marijanovica u Arandjelovcu(prosli vlasnik radio), medjutim, cuje se nesto oko pk kaisa, auto ima 240kkm na satu, ne znam kada je radjen veliki servis zadnji put, ali auto konstantno gubi antifriz. Auto sam stavio u garazu, preko noci nije curio nigde, pustio sam ga pola sata da radi, nema curenja nigde ispod, pa me zanima da li neko zna u cemu bi mogao biti problem. Da li je neko imao problema ovakvih sa pomenutim modelom pa da je podeli svoja iskustva sa mnom i ostalim clanovima. Svakako kasnije imam u planu da operem ceo motorni prostor i ispod auta, kako bi sutra/prekosutra majstor pogledao i lakse ustanovio gde curi(ako moze da ustanovi).

Offline VladPet

  • Novajlija
  • Posts: 5
Re: R50 Gubitak antifriza
« Reply #1 on: December 12, 2021, 23:20:02 PM »
Danas sam primetio da mi pada temperatura u voznji, izgleda da je termostat i da gubi tu antifriz. U utorak idem kod majstora pa cu znati sa sigurnoscu sta je.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Re: R50 Gubitak antifriza
« Reply #2 on: December 28, 2021, 22:46:26 PM »
Ja sam na istom modelu takodje sa plinom imao problem na jednom nakandno uradjenom spoju vezanom za plinski uredjaj
Tu je bila metalna spojka izmedju dva creva koja je bila natrula i gde je vremenom tecnost izlazila
Tek kada sam izgubio tecnost a samim tim i grejanje u autu shvatio sam da treba doliti antifriz
Na zalost tu se napravio i vazdusni cep,krenuo da dize temperaturu pa smo u jednom servisu za plin dva sata to resavali posto ni majstor ni ja nismo imali iskustvo gde se sta radi na tom autu(mesto sipanja antifriza,odusci za ozracavanje)

Offline VladPet

  • Novajlija
  • Posts: 5
Re: R50 Gubitak antifriza
« Reply #3 on: December 29, 2021, 15:53:00 PM »
Prvenstveno da ti zahvalim na odgovoru, mislio sam da je aktivniji forum. Kupim novo kuciste, termostat, ispostavi se da auto nema termostat uopste, prosli vlasnik ga skinuo leti izgleda i nije mi ni rekao. Daleko bilo. To mi je i majstor rekao, da postoji mogucnost da je na racvama nekim od plina ili tako negde da curi. Koliko ti je gubilo tecnost? Meni brate predjem 100km sa max, padne na malo vise od minimuma. Doduse autoput, gazim ga bas bas. Kako si resio to, i koliko te je kostalo? I vremena takodje koliko mu je trebalo da se to resi..

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Re: R50 Gubitak antifriza
« Reply #4 on: December 29, 2021, 22:58:51 PM »
Gubio je po malo bar godinu dana,nista strasno.Onda sam ja uzeo da ocistim tu spojku,video da ima rupice ali nisam imao drugu pa sam rupice ubacio dublje u crevo i zategnuo bolje i tako otisao isti dan na put.Video sam da je poceo vise da gubi ali sam dolivao sa idejom da to resim kada se vratim kuci
Onda sam drugi dan putovanja bio lenj da dolivam,dolio sam tek kada sam ostao bez grejanja
Ali mi onda na auto putu napravi cep i digao temepraturu.Srecom sam bio blizu izlaza za Paracin pa sam uz pauze dosao do majstora
Tu je bio problem sto ni on ni ja nismo znali gde se ozracuje sistem a ni da li se cep pod pritiskom odvija do kraja posto nije hteo
Dok smo to sve nasli i resili ostali smo skoro dva sata.Spojku je naravno odmah zamenio
Nije hteo nista a uzme,castio sam ga 1000 dinara :)
Resio mi problem a i naucio sam sta i kako :)
Kasnije sam ja sve to sam ponovio da bih sipao antifriz posto smo u servisu sipali vodu i od tada je sve ok
Takodje mi je pomogla i ekipa MKS koja mi je potvrdila da se cep odvija i skida normalno i da se tu sipa tecnost jer nama to nije polazilo za rukom a nismo hteli da silujemo pa da nesto polomimo
« Last Edit: December 29, 2021, 23:00:52 PM by nebkv »