Author Topic: Marly oil saver  (Read 5429 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Marly oil saver
« on: December 18, 2008, 10:58:44 AM »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Marly oil saver
« Reply #1 on: December 21, 2008, 12:31:17 PM »
To je varijanta onog ruskog sranja sto se prvo pojavilo.Nemam nikakva iskustva sa tim,i nesto ne verujem tim preparatima.Sipao bi to u motor iskljucivo u momentu kad sam resen da radim generalnu,pa kao da mozda probam da dobijem jos koji dan voznje, ako uopste to i pomogne.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Marly oil saver
« Reply #2 on: December 21, 2008, 14:28:34 PM »
dobro onaj "univerzalni modifikator" jeste bio čuveno rusko čudo (ima priča sa ratišta kako su sabotirani kamioni radili bez ulja, jer su imali taj čarobni napitak u sebi)

Marly je neka stara Belgijska firma, i nisam siguran da baš mogu da se povuku paralele...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Marly oil saver
« Reply #3 on: December 21, 2008, 16:55:38 PM »
ja sam u zadnji motor sipao stibu, to rusko cudo , iskreno ima razlike
malo da produzim vek trajanja, mada pored toga sto pruza mogucnost da se vozi bez ulja neki 40 km, jer je radjen test na jugu, i posle toga su ga rasturili i bukvalno motor nije pretrpeo nikakva ostecenja
a najbitnije je da se prilikom paljenja ujutruizbegava taj suvi start, jer uz pomoc stibe ulje se zadrzava na cilindrima
tako kazu
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Marly oil saver
« Reply #4 on: January 05, 2009, 12:38:55 PM »
ma sa tim dodatcima niko nema čiste slike. na mini forumima se več godina lome sa komentarima vezano uz razne teflon itd. adetitive..... i neki kažu ok za motor ali nikako za naše menjače itd. sečam se dok je bio popularan motor up adetiv, da je dečko stavio u hondu i nakon nekoliko trenutaka toliko mu povečalo kompresiju, da motor skoro više nije mogao da se pokrene. izbacio i promenio ulje, pa sve bilo ok.


Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Marly oil saver
« Reply #5 on: January 05, 2009, 20:11:56 PM »
Ima logike.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Marly oil saver
« Reply #6 on: January 07, 2009, 19:55:11 PM »
Dear Sir,

 

The is absolutely no issue using the Oil Saver in a Austin Mini engine, the only change that could happen, especially in cold conditions, is a slower synchronization of the gears, because of the thicker oil film.

 

Best Regards.

 

Ghany Bastin

Technical Consultant

 

Van: Ivan Antic
Verzonden: maandag 5 januari 2009 20:25
Aan: gbastin@marly.com
Onderwerp: Oil saver and the mini A-engine

 

Dear Sir or Madam,
Would it be safe to use Marly Oil Saver in an Austin Mini engine, considering the fact that the oil (usually 20W60) is shared between the engine and the transmission?

kind regards,
Ivan Antic

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Marly oil saver
« Reply #7 on: January 07, 2009, 23:18:42 PM »
Ladno te nije mrzelo da im pises.Respect.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Marly oil saver
« Reply #8 on: January 08, 2009, 13:12:50 PM »
Ladno te nije mrzelo da im pises.Respect.

trebalo mi je isto napora koliko i tebi da napišeš to - s tim što sam ja dobio konkretan odgovor a ti moje mudovanje  :to clue: