Author Topic: Bitanga ^_^  (Read 39592 times)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #15 on: April 01, 2008, 19:56:10 PM »
blah... ne vodi ti se u saobracajnoj kao gt?  :cry:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #16 on: July 15, 2008, 15:24:10 PM »
malo da osvezimo  :lol:






inace bio sam dve kuce od keksa pa sam malo spijunirao xixi  :blush:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #17 on: September 03, 2008, 13:37:26 PM »
kako Rusty? šta ima novo?
svaka čast za takav poduhvat. ja se nikada nebi usudio u nešta takvo. osim ako bi bio MK1 ili cooper. tada bi se sve isplatiolo.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #18 on: September 03, 2008, 14:54:16 PM »
ma buljash je to klasicni... ima delove a nece da radi. lenstina! treba ga  :olomljen:


 :laughing:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #19 on: September 03, 2008, 15:10:05 PM »
ma nije valjda čovek odustao nakon što je miniju izmenio pola limarije?????
ajde da mu pokupimo delove za naše minije  :blush:

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #20 on: September 03, 2008, 16:40:15 PM »
Delove mi ne dirajte....ujedam :niger:

Naravno da nisam odustao ali nemam jos svu limariju koja mi treba.
Prvobitno sam mislio da ce moj dosadasnji rad valjati ali sam se grdno zajebao.....polio sam ga vodom onako nezasticenog da mi slucajno ne bi palo na pamet da nesto od toga ostane na miniju.....sve ide novo.
Mogu ti reci Gregore da sam i ja milion puta hteo da odustanem a onda su svi poceli da me zezaju kako od toga nece biti nista,to je kanta,ne isplati ti se itd........e sada sam se oooopasno zainatio :wizard:

Trenutno se nista ne radi jer skupljam lovu za IMM 2009 :stekaj: i za sto vise stvarcica koje cu tamo da pazarim

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #21 on: September 04, 2008, 08:22:36 AM »
ma kakvo odustastajanje???? nedaj se! napravio si mukotrpan rad, pa da sada odustaneš? nema govora!
naravno da se isplati, čim imaš veselja. nisam hteo glasno komentirati ali barem pod se ti stvarno isplati kupiti novi. je ra samo ravni lim ne obavlja svoju funkciju i mini tako više nije čvrst, bez ojačanja, počne pod vibrirati itd. stvarno nisu više tako skupi, da bi se ih nebi isplatilo kupiti. ja obično naručim dečkim komplet zadnji i prednji pod za tunelom u jednom komadu. tako dobivaju skoro novog minija.
ti samo reci ko te zeza, ima moja podsvest da ga juri  :cool:
super, onda se vidimo na putu IMM2009 sledeč godine? ili se križamo na mom putu u silverstone?

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #22 on: September 04, 2008, 10:32:12 AM »
Za pod si u pravu,ceo ce ici novi + tunel......jos mi trebaju levi i desni blatobrani i vezni lim.

Nego kada smo kod veznog lima,hteo bi da stavim mk1 masku da li ona ide na ovaj vezni lim ili se mora nesto menjati osim haube???

Na IMM necu ici minijem jer nema sanse da ga zavrsim do tada,videcu da li ce biti mesta da se ubacim kod nekog ili cu na avion :bljak:.E sad sto se tice silverstona ovako pise na IMM oficijalnom sajtu:

BMOC are also organising a Mini Show to celebrate the Mini's 50th birthday. Entry will be included in the cost of the IMM, but it will also be open to the public on the Saturday and Sunday......

Sto znaci da idemo i na jedan i na drugi dogadjaj  :hid_crazy:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #23 on: September 04, 2008, 10:40:17 AM »
bravo za ispravnu odluku. definitivno ti je to najbolja varijanta da menjaš celi pod. mada je dosta skup sport.
prednji vezni lim ti je isti što se tiče maske, mada MK1 je imao dolnji deo malo drukčiji ali to su detalji. bio je više zaokružen sa strana i tako nije bilo dovoljno hlađenja za kočnice. inače samo staviš dole lastnu za ukrasnu letvu maske na haubi  (probušiš varove mašinom) i to je sve što je potrebno od prerade. to znači ni netrebaš menjati haubu.

vezni lim i blatobrane ti jako preporučujem originalne od heritage.

super u vezi IMM i silverstona. ja ču verovatno ipak iči samo na silverston jer je inonako prevelik za tri dana mitinga. vidiš samo jedan deo svega. barem tako je bilo nekada. ali ko zna, možda idemo na oba mitinga  :mdaa:




Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #24 on: September 04, 2008, 11:21:08 AM »
Pod jeste skup kao i heritage vezni lim i blatobrani,ali bolje je i tako nego platiti skupo farbanje a limarija losa,pa posle imas samo  :vnogo:
Za silverston cu jos videti,ako je veliki kako ti kazes onda se definitivno ne isplati ici na IMM......ipak je to veci dozivljaj :party:

Imam jos jedno pitanje za tebe,hteo bi da napred stavim diskove a da zadrzim 10' felne.......kakva su tvoja iskustva i sta mi preporucujes? :citaj:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #25 on: September 04, 2008, 11:41:17 AM »
heritage je skup ali vredi u odnosu sa kopijama.
možda je bolje da se pridružiš hrvatima na IMM. ipak su otkačeni i poznati na tim mitinzima. pa onda zajedno dođete na silverstone.
diskovi? to je nekako najskuplji deo za minija. polovne je skoro nemoguče nači... a novi su zaista preskupi. osobno ne volim diskove bez serva. servo je mojim kolenima nekako obavezan. ako imaš uredno složene doboše i 998 motor, onda je to sasvim dovoljno. dobro koči i nemaš problema osim redovitog podešavanja. obavezno promeni sve gumene cevi, cilndre, možda federe, ekscentre ako su poguljeni itd. proveri glavni cilindar i nebi smelo biti problema.
ali ako imaš 1275 motor, onda su diskovi skoro obavezni. nema se šta osim štednje. i veruj, prekrasno ih je držati u rukama i to nove novcate. pogotovo alu varijantu sa 4 cilindra.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #26 on: September 04, 2008, 12:20:41 PM »
sve moze da se nadje sem glavcina za diskove... to je bukvalno mission imposible ovde kod nas... mada ako si dovoljno uporan sve moze da se nadje...

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #27 on: September 04, 2008, 13:39:15 PM »
Videcu da li ce kod njih biti mesta,voleo bi da idem sa njima.....samo sto bi morao i aktuelnu devojku povesti sa sobom,a vidim da njih maximum dvoje ide po jednom miniju :thinking:
Vezni lim i blatobrani ce definitivno ici original,znam nekoliko ljudi koji su se prilicno namucili sa kopijama.
Servo sam vidjao ugradjen u kabinu kod suvozaca i nenormalno mi se svidja,mislim da ce se i to namontirati :cool:
Kada se samo setim Filipovih KAD kocnica,15 minuta sam buljio u monitor :0_0:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #28 on: September 04, 2008, 14:05:44 PM »
super varijanta ti je jeftin avion za GB npr. iz Graza, trsta,.... u londonu unajmiš rentacar (jeftiniji je nego u slo) jedini je problem, da češ teško uči na IMM. ja sam jedva uspeo sa svojim autom- ne mini uči na imm2004 u GB, nakon mukotrpnog pregovaranja...
da dvoje je max. za mini, jer preostalo mesto trebaš za prtljag.
kopije delova: ja ih više ne kupujem i neprodajem. samo originale!
filipove KAD kočnice.... ja sam spavao na krevetu ispod kojeg su bile te kočnice :)i hrpa njegovih novih delova, čak je žena to uslikala.... i stvarno su super izrađene. evo upravo danas sam dobio pošiljku iz KADa sa još delova za Filipa i mene. teško je odoljeti kvalitetu. mada čak čeljusti od minisparesa su odlično izrađene. ja ih nisam ispuštao iz ruku.


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Rusty......nova limarija
« Reply #29 on: September 04, 2008, 14:19:36 PM »
sve moze da se nadje sem glavcina za diskove... to je bukvalno mission imposible ovde kod nas... mada ako si dovoljno uporan sve moze da se nadje...

onda je problem daleko manji. kupuješ u GB samo glavčine. i to je skoro pola troška.
ali još uvek mi nije jasno gde su nestali svi ti silni diskovi, jer skoro svaki drugi mini kod vas ima nešta od innocentija, barem cooper masku, felne itd. to znači, da bi trebali biti negde i diskovi.
u sloveniji je ih je bilo ogromno, ali godinama jedan frajer ih pokupovao i prodavao italianima. i to za smešne pare, skoro badava,... a sada svi plačemo. sva sreča, da tip više neradi puno sa minijima,.... ali otišlo je hrpa delova i to dobrih preko grane.