Author Topic: Pitanja, kritike, predlozi...  (Read 53473 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #45 on: January 22, 2009, 12:07:40 PM »
ivane ne spavaj na forumu, ocu i ja nekad nesto da kazem!  :cry:

ja sam civilni vojnik koji je prisiljen da sedi za računarom 8 sati dnevno potpuno besposlen. ne možeš me prevazići.  :cool:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #46 on: January 22, 2009, 12:08:48 PM »
 izazivam te na :swfights:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #47 on: January 22, 2009, 12:33:06 PM »
meni se mnogo sviđa naziv ko što ga BaneBre ima- mini expert. uvek pročitam mini export a taj natpis je imao ako se ne varam innocenti mini cooper koji je bio slagan u belgiji za izvoz. neka me neko popravi ako grešim.


Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #48 on: January 22, 2009, 17:45:41 PM »
Zasto tu pise Moris sa jednom R???
Forum Mini Kluba Srbije - vlasnici i ljubitelji Mini Morisa
I zasto se drzite tog izraza Mini Morris kad taj auto ne postoji...kuzim kad se prica sa nekim ko nije obozavatelj MINIJA pa mu lakse objasnis ali na ovakvom mjestu se to ne bi trebalo spominjati...samo MINI!


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #49 on: January 22, 2009, 19:34:41 PM »
obrisano ono mini morisa i stavljeno minija  :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #50 on: January 22, 2009, 20:02:17 PM »
hehehhe, samo sam čekao ko če se prvi zakačiti na ljubitelje mini morrisa. u MB postoji kljub mini morris od neke 96 godine. ponuđen mi je da ga oživim, ali sam rekao na žalost nemoguče pod tim imenom, jer u sloveniji su u glavnom svi austin miniji.
i tako me danas zove neki čovek i pita dali prodajem mini morrisa. i ja kažem na žalost nemam morrisa.... ali prodajem austin minija. čoveka sam zbunio i jadan rekao, aaaaaa, a ja sam mislio, da imate mini morris. i ponovo kažem.... ne imam mini austina i tako ništa od pazarenja, jer čovek nije skapirao a meni se baš ni ne prodaje svakom minija.  :fgh:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #51 on: January 22, 2009, 20:30:10 PM »
obrisano ono mini morisa i stavljeno minija  :wink:

Nadam se da me kuzite... :blush:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #52 on: January 22, 2009, 22:45:11 PM »
eto ti kako ispadne kad administratori ne komuniciraju baš o svemu :)

na "našim prostorima" je austin/morris/rover mini poznat kao mini moris
svidelo se to nama ili ne, tako je. kao što (valjda) jedino mi 2cv zovemo spaček/dijana , kao što imamo peglicu, tristaća, ajkulu, itd. Da ne pominjem biskVit, Beč, Solun, Rim, itd.

Na kraju krajeva, "mini moris" je ispravna transliteracija naziva našeg dragog modela, doduše pod samo jednim od brendova pod kojim je pravljen.

Bane, ti si imao primedbu kako to da se preko google-a za "mini moris" dobija minimanija, a ne mi. Pa kako da se pojavimo ako to kod nas nigde ne piše!?
<title> head tag (pojavljuje se kao naslov prozora browsera) je jedan od najvažnijih kriterijuma za google, i zato sam baš tu stavio "mini moris"

Dakle, tu piše mini moris zato što ga najviše ljudi zna pod tim imenom, i tako će ga tražiti po internetu. Ako želimo da nas pronađu ne možemo da budemo autistični fanatici i da očekujemo da svi znaju precizna imena za mini (od se7en do rovera).

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #53 on: January 23, 2009, 09:12:43 AM »
svakako treba postojati i mini moris natpis. ja kada tražim delove po slovenskim oglasima uvek utipkam samo jedan r za morrisa, jer puno ljudi nikada nije znalo, da ima morris dva r.
čak u italiji često puta napišu da prodaju delove za mini austin, moris modele.


Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #54 on: January 23, 2009, 10:45:39 AM »
Onaj ko hoce pronaci Mini klub ili neki forum na netu onda ce i traziti sa Mini...
Stvarno me se ne tice sto ce pisati po vasem forumu ali mislim da je to neispravno...zasto se ne zovete onda Mini Moris Klub Srbije????
Moram priznati da mene to jako iritira kad mi neko to kaze ali isto znam da Minija puno ljudi bas pod tim imenom zna...e sad...zasto bi mi koji ZNAMO kako se zove morali biti glupi i prilagoditi se neznalicama??? Neka oni ljepo nauce da je to Mini i da je svojevremeno postojao Morris Mini Minor i Austin Mini Seven i da su se tako zvali jer su stizali iz dve tvornice... :bullshit:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #55 on: January 23, 2009, 11:34:33 AM »
brutalac gonna kill us :helpme:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #56 on: January 23, 2009, 11:52:14 AM »
opasan Brutalac. nije slučajno da ima ime Brutalac.
 :werewolf:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #57 on: January 23, 2009, 12:19:48 PM »
I ja bih najviše voleo kad bi mogli da poučimo ostatak sveta da misli kao mi. Nažalost, oni koji to ozbiljno očekuju obično završe pucajući po deci u nekoj srednjoj školi ili na jakim lekovima u nekoj ludari...

"Mi koji znamo" treba da se prilagodimo "neznalicama" ako želimo da primimo simpatije koje ostatak sveta ima za minija. Ako hoćemo da budemo autistična sekta, onda ne moramo.
Ako 90% ljudi zna za minija, 85% ga zna kao "mini moris". Hoćemo da se svađamo sa svakim ko nam kaže da nam je lep mini moris, ili ćemo se obradovati komplimentu? Ili ćemo da ga ispravimo: "Kako ne vidiš da je to Austin Mini 850 DeLuxe, MK3?"
Ma boli ga q*ac...

Kako bi bilo kad bi se vređali svi vlasnici Stojadina što ih niko ne zove Zastava 101? Ili kolege sa bubama, da klub nazovu Klub VW 1100/1200/1300/1500? (poređenje nije idealno, ali poenta je ista)

A možda bi vlasnik minija iz '96 trebalo da se uvredi što ih ne zovemo Rover Mini? A tek oni sa clubmanom?

"mini" je nezgodna reč. Pre svega, suviše je generička - većina ljudi će pomisliti da mi imamo Mali Klub Srbije. Idite na google - za "mini" ćete dobiti svašta - pre svega Bini, pa onda ipod mini, itd.

Ne kažem da mi sad treba da sve minije zovemo Mini Moris - samo treba prihvatiti činjenicu da se taj izraz koristi već 40 godina, da nije podrugljiv, i da ga upotrebljava ostatak (balkanskog) sveta. Kad god komuniciramo sa tim "ostatkom sveta" moramo da se objašnjavamo - "stari mini" , "klasični mini" .. i, pre svega, "mini moris"

Još jednom, to "mini moris" sam stavio zato što je BaneBRE dobro primetio da se preko googla teško dolazi do nas sa tom ključnom reči. Pogledajte sledeće podatke o poređenju pretraga "mini moris" i "austin mini" na googlu.
Grafik pokazuje pretrage za ceo svet, ali nas zanimaju topliste ispod - uporedite crveno (austin mini) i plavo (mini moris).


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #58 on: January 23, 2009, 12:47:58 PM »
prekrasno. svi govorimo različita mišljenja i svi smo u pravu ;-)

Ivan ima pravo. ako želimo prepoznatljivost, onda se trebamo prilagoditi tržištu. trade mark za minija na prostoru bivše YU je mini moris.
za sve nas koji nam je mini u krvi i zaraženi smo tim malim bacilom razumem, da nas nervira, da su svi miniji mini morisi. ali trebamo znati da su svi miniji npr. u rusiji mini kuperi. ako im kažeš moris ili austin niko neče znati o čemu govoriš. a reci im mini kuper..... svi če znati. isto u italiji. kada sam hodao po odpadima i pitao imate minija..... počeli su mi " ma ke mini? koji mini? i trebao si reči mini minor..... i onda su shvatili da je reč o miniju kojem mi kažemo mini moris. inače ti je ponudio inno četrvtastu kutiju, čak su i metrou rekli mini itd.....
gledaj npr. nemce. kod njih su skoro svi miniji MK2? još uvek nisam prokužio zašto i kako može biti sve nakon 70, 80 i 90te MK2??????

šta čemo sad? da smo bliže otišli bi na pivo. pošto je petak, napio bi se sa vama do mrtvog (jer nisam bio u takvom alko stanju več nekoliko godina- jbg. ozbiljan sam čovek)  :whistling:
« Last Edit: January 23, 2009, 12:56:38 PM by gregor.tm »

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pitanja, kritike, predlozi...
« Reply #59 on: January 23, 2009, 20:24:55 PM »