Author Topic: Problem pri registraciji vozila  (Read 18064 times)

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Problem pri registraciji vozila
« on: October 04, 2018, 10:41:20 AM »
Pozdrav iz Kruševca,

Prethodnih meseci imam problem sa Minijem. Sa dva tehnička pregleda su me vratili zato što je broj šasije na pločici, a nije ugraviran na šasiju.

Da li je još neko imao sličan problem?


Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #1 on: October 04, 2018, 11:32:32 AM »
Nisam imao ali cu mozda imati na prolece posto je i meni broj na plocici,doduse onoj desno fabricki zapunktovanoj na lim
Jednom prilkom na tehnickom smo razgovarali o tome ali posto nije na nitne vec je fabricki zapunktovana ostalo je tako
Opcija je bila da se trazi ucukavanje Pus broja.Verujem da je to resenje i kod tebe

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #2 on: October 05, 2018, 12:05:48 PM »
Da li eventualno još negde na šasiji postoji taj broj ili ne?

Offline barski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 43
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #3 on: October 07, 2018, 10:57:33 AM »
Ja sam skontao da je problem ako nemas plocicu a ne obratno.

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #4 on: October 07, 2018, 11:35:33 AM »
Problem je ako nema ukucan PUS broj (Po Uputstvu SUP-a ukucan broj šasije koji se uglavnom ukucava na gredi ispod sedišta ili na desnum stubu u visini prozora). Pločice su tada skidane. Sada ih neki na tehničkom pregledu traže jer je na njima upisana težina vozila, a broj šasije mora da bude ukucan, i taj broj je upisan u saobraćajnoj dozvoli (na primer: PUS123456789). Kakva je procedura ukucavanja najbolje da ti objasni neko od članova sa dužim MINI stažom (Vlada, Bogi, itd). Pozdrav
Blue Transformer

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #5 on: October 07, 2018, 13:46:34 PM »
Druze ti si sam sebe zeznuo sto si otisao pravo na tehnicki a nemas broj sasije.  :0_0:   ???
Sad po novom zakonu ako su te na jednom od ta dva tehnicka pregleda zaveli u zapisnik da imas tu neispravnost to se prosledjuje u sistem i moraces tu neispravnost da otklonis. Ili da odes negde gde ce te pustiti ali to znaci automatsko zatvaranje tog tehnickog pregleda ako si zaveden kod predhodnih.
Sada ti je resenje da odes na tehnicki zatrazis uput za ukucavanje PUSA ukucas pus, odes ponovo na tehnicki uradis tehnicki pregled kupis polisu nova saobracajna, nove tablice i ispravan si 100 posto i registrovan.
Mnogo je lakse bilo da vidis pre svega gde mozes da prodjes na koji tehnicki odes zavrsis posao platis malo vise kao po obicaju i kraj price. Sad malo zajebancije sa papirima ali nista strasno.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Problem pri registraciji vozila
« Reply #6 on: October 08, 2018, 20:15:25 PM »
Da li eventualno još negde na šasiji postoji taj broj ili ne?
Pozicije ukucavanja broja šasije su :
1. Ispod sedišta suvozača na gredi
2. Rub vrata (ispod kedera vrata)
3. Fire wall - oko motora za brisače (video sam samo na jednom primjerku Minija)
Ovo su sve pozicije na koje sam ja često nailazio
Problem je višeslojne naslage boje , gita i laka koje su se nanosila u međuvremenu kao i isecanje tih delova karoserije zbog korozije.
Limarija i farbana nisu obraćali pažnju na te brojeve ili zbog neznanja ili zbog žurbe u radu a i lako ćemo proći tehnički pregled konstatacije
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk