Author Topic: Baš lepa vest!  (Read 12415 times)

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Baš lepa vest!
« on: November 21, 2017, 14:48:44 PM »
Milina! Šta radi Savez za istorijska vozila, a znali su da se drndaju za članarinu!  :bljak:
http://www.alo.rs/vlasnici-starijih-automobila-ce-zbog-ovog-da-polude/132357
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #1 on: November 23, 2017, 16:45:40 PM »
Drndaju za clanarinu jedino to ;)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #2 on: March 26, 2018, 13:36:37 PM »
Izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja stupile na snagu, čeka nas tehnički pregled 2 puta godišnje! Baš lepo, imamo Savez za istorijska vozila (koji da budem iskren nemam pojma čemu služi i koja je njegova svrha i uloga), a idemo na tehnički pregled 2 puta godišnje kao da vozimo stara, a ne istorijska vozila! Za jednu Minijadu i dva - tri neka druga skupa (znači vožnja par meseci godišnje) treba da idem na tehnički pregled 2 puta godišnje. Slovenci su sve to lepo rešili a naša vozila se tretiraju kao stara vozila! Iskreno rečeno dobro ću da razmislim da li će moj Mini i dalje da ostane u mom vlasništvu, jer kada saberem sve koliko on mene košta i koliko sam sve u njega uložio, džaba sva ljubav.
P.S. Predlažem da Srpski savez za istorijska vozila promeni naziv u Srpski savez za stara vozila  :fgh:

http://www.alo.rs/velike-promene-cekaju-vozace-u-srbiji-evo-i-koje/154544
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #3 on: March 29, 2018, 04:10:29 AM »
Izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja stupile na snagu, čeka nas tehnički pregled 2 puta godišnje! Baš lepo, imamo Savez za istorijska vozila (koji da budem iskren nemam pojma čemu služi i koja je njegova svrha i uloga), a idemo na tehnički pregled 2 puta godišnje kao da vozimo stara, a ne istorijska vozila! Za jednu Minijadu i dva - tri neka druga skupa (znači vožnja par meseci godišnje) treba da idem na tehnički pregled 2 puta godišnje. Slovenci su sve to lepo rešili a naša vozila se tretiraju kao stara vozila! Iskreno rečeno dobro ću da razmislim da li će moj Mini i dalje da ostane u mom vlasništvu, jer kada saberem sve koliko on mene košta i koliko sam sve u njega uložio, džaba sva ljubav.
P.S. Predlažem da Srpski savez za istorijska vozila promeni naziv u Srpski savez za stara vozila  :fgh:

http://www.alo.rs/velike-promene-cekaju-vozace-u-srbiji-evo-i-koje/154544

Savez treba da promeni politiku ikoju vodi a to je privatni  savez kumova kao što je sada u savez sa punim imenom i prezimenom.
Koliko imam informaciju u toku je osnivanje novog saveza pa da vidimo šta oni misle....
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #4 on: March 29, 2018, 13:34:02 PM »
Ne treba velika mudrost, kopirati od Slovenaca i pokrenuti adekvatnu proceduru. Zaista ne znam šta je Srpski savez za istorijska vozila do sada radio a još manje šta je uradio! Koja je ustvari bila funkcija tog saveza (znam jedino za međusobnu deobu tanjirića u 24 sata  elegancije  :bljak: ).
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #5 on: April 03, 2018, 09:59:17 AM »
Ne treba velika mudrost, kopirati od Slovenaca i pokrenuti adekvatnu proceduru. Zaista ne znam šta je Srpski savez za istorijska vozila do sada radio a još manje šta je uradio! Koja je ustvari bila funkcija tog saveza (znam jedino za međusobnu deobu tanjirića u 24 sata  elegancije  :bljak: ).
Od 27 klubova osnivača saveza trenutno je ostalo 4 kluba i 3 privatne kolekcije . Ako je to legitimno onda nam je i stanje sa zakonom takav kakav je .
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #6 on: April 04, 2018, 00:50:10 AM »
Ne treba velika mudrost, kopirati od Slovenaca i pokrenuti adekvatnu proceduru. Zaista ne znam šta je Srpski savez za istorijska vozila do sada radio a još manje šta je uradio! Koja je ustvari bila funkcija tog saveza (znam jedino za međusobnu deobu tanjirića u 24 sata  elegancije  :bljak: ).
Od 27 klubova osnivača saveza trenutno je ostalo 4 kluba i 3 privatne kolekcije . Ako je to legitimno onda nam je i stanje sa zakonom takav kakav je .
Dobro si rekao! Udruženje Mirko i Slavko  :blush:
Blue Transformer

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #7 on: May 08, 2018, 18:26:13 PM »
http://www.alo.rs/vesti/drustvo/vozaci-ce-od-5-jula-imati-dodatni-trosak/163472/vest

Milina, 30 EUR po pregledu, i baš me zanima koji naš Mini će sve da zadovolji i prođe tehnički pregled! O izduvnim gasovima da i ne govorim!
Blue Transformer

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #8 on: May 08, 2018, 19:27:15 PM »
"Na tehničkim pregledima meriće se izduvni gasovi. Svako će morati da zadovolji bar onu emisiju koju fabrički ima to vozilo".

Baš me zanima koju emisiju je fabrika propisala za moj Mini pre 39 godina (1979).  :fgh:

« Last Edit: May 08, 2018, 23:48:55 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #9 on: May 08, 2018, 23:13:15 PM »
A kad stupa na snagu taj novi glupavi zakon???
MIlan /lepibajloni

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #10 on: May 08, 2018, 23:48:04 PM »
Imaš gore tekst, stavio sam link. Od 5. jula.
Blue Transformer

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #11 on: May 09, 2018, 01:11:47 AM »
« Last Edit: May 09, 2018, 01:16:30 AM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline nishlija

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 55
Odg: Baš lepa vest!
« Reply #12 on: May 09, 2018, 20:58:23 PM »
Nislija potpisao.
nishlija

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Blue Transformer