Author Topic: hosting za forum  (Read 19586 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
hosting za forum
« on: September 30, 2008, 23:14:06 PM »
Dragi forumaši,
obaveštavam vas da krajem Oktobra ističe zakup hostinga za forum. Ako se ne pronađe rešenje (čitaj: novac), forum će biti ugašen.

Za sada imamo ponudu jednog člana, uz molbu da se za uzvrat postavi banner (reklama)

Nastavak hostinga kod Verata je oko 1500din + 2000din za domen, a preseljenje na neki normalniji strani server oko 17eur + 7eur za domen.


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hosting za forum
« Reply #1 on: October 01, 2008, 02:51:36 AM »
zar se domen ne placa samo jednom?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hosting za forum
« Reply #2 on: October 01, 2008, 10:58:44 AM »
zar se domen ne placa samo jednom?

ne, Bane. plaća se godišnje (ili za više godina unapred)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: hosting za forum
« Reply #3 on: October 01, 2008, 12:08:53 PM »
evo, ja mogu nešta malo da pomognem, jer bi zaista bila šteta neimati više takav forum.... samo kažite kako da pošaljem koji eur iz SLO? možda dam prvome ko prolazi kroz SLO?
PS: koji je kurs dinar: eur?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hosting za forum
« Reply #4 on: October 01, 2008, 12:24:51 PM »
evo, ja mogu nešta malo da pomognem, jer bi zaista bila šteta neimati više takav forum.... samo kažite kako da pošaljem koji eur iz SLO? možda dam prvome ko prolazi kroz SLO?
PS: koji je kurs dinar: eur?

nemoj, gregor, molim te. dovoljno crvenimo sto ste po znanju i minijima ispred nas, jos samo fali da nam dajete donacije.

kurs je oko 75 din za 1 eur.

nisu to velike pare, nego samo da se ljudi sete da to neko mora da plati. glupo je da opet plati Bane, a da nas 70 onda visi na forumu i trazi novi skup itd.

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: hosting za forum
« Reply #5 on: October 01, 2008, 12:28:28 PM »
Ma kakvo gasenje foruma jeste li vi poludeli :devil:
Ivane ja cu ti poslati pare samo reci koliko???Ako da nas desetak necemo ni osetiti a mirni smo godinu dana :thinking:
A ti Gregore zavrsavaj tu kucu i kupuj Estate-a :P:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: hosting za forum
« Reply #6 on: October 01, 2008, 12:34:07 PM »
ma meni je zadovoljstvo biti na vašem forumu i šteta bi mi bilo da ga više nema. evo pogledaj, npr. u sloveniji još uvek nemamo svoj vlastiti mini forum. to znači, da imate dragocjenu stvar koja može održati mnoge minije u životu.
nemogu vam puno financirati ali doprinos sigurno mogu dati.... a istina je da svima koji je drag forum bilo bi dobro da pokažu koliko im je do njega sa barem simboličkim iznosom.... pa makar u visine jedne pive.
na mom omiljenom mini turbo forumu, svima koji su donirali dala im se titula donator ispod slikice.... pa je tako dodatno potaknulo ljude plačanju. možda može to da se upotrebi i na ovom forumu?

halo mean..... fala na lepim željama. ove nedelje se selim u kuču.... ali na žalost bez fasade itd.... nestalo je papira u blagajni za taj trošak... ali za forum če biti u blagajni sa strane od prodaje mojih mini delova. ..... a želja za estate iz tvojih ustiju u božije uši. definitvno ga trebam nabaviti. evo na susretu u češkoj su bila dva komada i dva karavana i jedan pick up. napalio sam se totalno!!!!!!!!
 

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: hosting za forum
« Reply #7 on: October 01, 2008, 12:52:09 PM »
dacemo pare,
samo da se skupimo negde,
aj ivane organizuj neki skup,
ja predlazem kod baneta negde!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hosting za forum
« Reply #8 on: October 06, 2008, 18:13:33 PM »
preciznije

ističe 16.10.2008. biće ugašen 21.10.2008.
kod verata 1770din hosting + 1974 registracija domena

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hosting za forum
« Reply #9 on: October 06, 2008, 19:02:19 PM »
ako se ne uplati do tada ode u zaborav sve i onda sve ispocetka

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hosting za forum
« Reply #10 on: October 06, 2008, 19:15:01 PM »
elem... ajd ovako... svako ko zeli, nek uplati 400 din na moj ziro racun do subote i neka se dopise na spisak da je dao kesh za hosting...


broj ziro racuna je 205-1001527552553-94


1.BaneBRE 400din + koliko bude falilo
2.
3.
4.
« Last Edit: October 06, 2008, 19:19:12 PM by BaneBRE »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: hosting za forum
« Reply #11 on: October 06, 2008, 19:58:44 PM »
bene dacu ti pare do petka cim se budemo videli
nije neka para da se brukamo
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: hosting za forum
« Reply #12 on: October 06, 2008, 20:01:18 PM »
a i da neko stavi reklamu sto se mene tice nije neki problem nego samo moze da bude plus za sve nas i da postakne druge ljude koji zele da ucestvuju na forumu kao mali donatori
mislim da je ideja DOBRA
STA MISLE DRUGI O TOME?
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: hosting za forum
« Reply #13 on: October 07, 2008, 11:02:53 AM »
moze, sto da ne  :good:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hosting za forum
« Reply #14 on: October 07, 2008, 18:28:25 PM »
ja nisam za to.

1) bruka je da nas 70 forumaša samo parazitiramo, a da nam drugi sve plaćaju. ako je dobro, treba da se plati
2) kad se registrujemo kao klub, moći ćemo da dovedemo prave sponzore, kojima neće biti problem da daju 100-200e za sajt, pa ćemo da imamo svašta
3) skidam kapu sponzoru koji se ponudio da tako skupo plati banner na forumu sa relativno malo posetilaca, ali ne volim da gledam reklame

jbg, svi smo navikli da je sve na internetu besplatno, pogotovo forumi. ako ovo treba da preraste u jednu bazu znanja i mesto za druženje, onda to ima svoju vrednost, a vrednost obično ima i cenu. stvarnost je takva da ovaj forum košta 30-50 eur godišnje, i taj trošak treba ili da podele ljudi kojima forum znači ili da neki imućniji minijevac da kintu - Žabar, Trpković, i sl.
Ko o čemu, baba o uštipcima - jebeš sve ako minijevci hoće samo da liferuju, da im sve uradi neko drugi, da samo voajerišu.
70% članova foruma neće čak ni da predstavi svoj auto
68% članova foruma nije poslalo ni 10 poruka
40% članova foruma nije poslalo ni jednu poruku

(nažalost, samo 40% je bilo online u poslednjih mesec dana. ako neko prepoznaje uzrok neka kaže glasno, da popravimo)

izvinjavam se zbog ovog napada trabunjanja... došlo mi... :deznam: