Author Topic: pokazivač nivoa goriva  (Read 8836 times)

Offline tarikbaa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
pokazivač nivoa goriva
« on: April 27, 2017, 10:32:10 AM »
drugari imam neki problem sa pkazivačem nivoa goriva, skidao sa sa rezorvoara cijeli plovak, pregledao plovak nije šupalj, prastavio malu kutijicu u kojoj lim se kreće po žicama (sve uredu) i tako daje nivo naprijed na sat. ali meni sat nikako da predje polovinu, znači i kad je plovak skroz na vrhu, kazaljka na satu stoji na sredini... ne znam šta je u pitanju? da li neko zna koje je rješenje?

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #1 on: April 27, 2017, 12:29:04 PM »
Ja sam imao isti problem.
Ja sam kupio nov plovak ali stariji tip koji je duzi nisam znao da je moj noviji pa je on do polovine rezervoara radio dobro ali cim predje polovinu on bi zakacio u zid rezervoara i tu bi se zaglavio tako da sam ga samo skratio za 1 cm i sada radi kako treba.  :mks:

Offline tarikbaa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #2 on: April 27, 2017, 16:30:29 PM »
Ma ja sam sve isprobao, cak na kraju i skroz izvadio plovak i cijelo ono cudo iz rezervoara i prikopcao te rukom digao zicu ka gore kao da je pun i opet se penje samo do pola.. da li trebam novi plovak sa svim onim sklopom ili moze nesto biti do sata za gorivo??

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #3 on: April 27, 2017, 16:58:43 PM »
Stavio novi plovak, novi sat, i luduje. Brzo padne na polovinu rezeorvara pa nikada ne znam koliko zaista ima goriva. Problem rešio tako što sa sobom uvek imam kanticu sa 5 L goriva  :wink:.
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #4 on: April 27, 2017, 17:39:12 PM »
Stavio novi plovak, novi sat, i luduje. Brzo padne na polovinu rezeorvara pa nikada ne znam koliko zaista ima goriva. Problem rešio tako što sa sobom uvek imam kanticu sa 5 L goriva  :wink:.

Kantiva goriva u Miniju je obavezna oprema  :wink:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline tarikbaa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #5 on: April 28, 2017, 09:13:23 AM »
hahaha ja imam kanister non stop u gepeku, ali me ovo nervira ne mogu opisati :lol: :lol: ali zato je mini poseban po svemu! nista onda očigledno nema nekog rješenja adekvatnog... jedan pored 100 ostalih ali to je MINI :good:

naručio sam novu km/h sajlu pa ima li neko savjet kako najlakse da je promijenim???

Offline SEM

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 75
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #6 on: April 29, 2017, 17:01:11 PM »
Tarik, prvo sta treba da uradis je da proveris dali radi datic za pokazivenje nivoa. Taj dobija struju  + sa jedne strane koja dolazi posle stabilizatora napona (ista ta ide i na pokazivac za temperaturu) - druga strana pokazivaca ide nazad na plovak, ako ovu zicu stavis direkno na masi (-) a da imas ukluceno u taj momenat kontakt struju, onda pokazivac  treba da pokaze maksimalni otklon.  Kad to proveris onda znas dali je ok pokazivac pa trazis problem dalje kod, plovka ili stabilizatora.
Nadam se da sam razumljivo napisao. Pozz

Offline tarikbaa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #7 on: April 29, 2017, 19:50:05 PM »
Ma cini mi se da sam i to probao ali ne znam vise.. probat cu opet znam to, ali i pored toga ne vadim kanister goriva iz gepeka :lol: ako nista ne uspijem ima li neko od vas novi plovak ili da narucujem iz UK?

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #8 on: April 30, 2017, 00:16:37 AM »
Džaba ti je prijatelju, drži se ti kanistera  :wink:
Blue Transformer

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: pokazivač nivoa goriva
« Reply #9 on: May 05, 2017, 06:58:52 AM »
SEM ima pravo, prvo proveri da li radi satic bas onako kao je on napisao, ako spojis + i - kontra onda treba da ode da bude pun, ako je to OK tj ako pokazuje pun onda znaci da je satic na tabli dobar i da je problem definitivno u plovku i tako ces znati sta da narucis
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!