Author Topic: Farbanje sjedala???  (Read 9989 times)

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Farbanje sjedala???
« on: February 21, 2016, 22:13:05 PM »
Nabavio sam set sjedala iz MPi-a.
Lik koji ih je imao prije,tapecirao ih je u neku kretensku kombinaciju crvene i bjele,tak da izgledaju ko onaj vanilija/jagoda sladoled iz automata :0_0:
Najgore je to da materijal nije uopče loš.Nešto poput onih materijala koje koriste za sjedala glisera.

Obzirom da je ovaj moj crveni minič od samog početka zamišljen kao projekt koji ne smije preč zadanu cifru ,odnosno sve šta prelazi cifru mora se nadoknadit ili uzet od djelova (gotovo kao ona samoodrživa gospodarstva :blush:),tapeciranje ne dolazi u obzir.

Ima li netko kakvih iskustava sa nekom farbom za skaj/eko kožu ,a da je trajno i kolko-tolko kvalitetno.Makar da zacrni jednu boju,da ne izgleda ko da je Moira Orfei :hid_crazy: stigla u grad!

Hvala! :hi:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #1 on: March 01, 2016, 17:18:07 PM »
Rješenje problema nalazilo mi se pod nosom...uglavit ču te siceve ovakvi kakvi jesu i problem manje :lol: :hid_crazy:

malo sam hodočastil po tapetarima/postolarima/vudu svečenicima i  jehovinim svjedocima,trajnog farbanja-nema

Za lovu koju bi me koštalo tapeciranje  rađe si kupim adekvatna proširenja za svoje 7" i  grane ili hif 44
korak bliže vožnji sam :vozimo:
« Last Edit: March 01, 2016, 17:22:05 PM by issigonis »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #2 on: March 01, 2016, 18:45:01 PM »
kod nas je koplet tapaciranje sedista sa materijalom od 150-250 jura
Farbanje ???
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #3 on: March 01, 2016, 19:26:15 PM »
Ja sam pre 15tak godina imao maniju farbanja  orginalno krem ili belog neba auta u crnu
To sam radio sprejevima
Prsti su se stalno lepili,delovalo je kao da se nikad nije zasusilo do kraja a o zalepljenim zenskim dlakama svuda po svodu kao spagetama da ne pricam :wink:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #4 on: March 01, 2016, 19:51:05 PM »
Ma cjela prica je da sam si fiksirao u glavu neku cifru i ne želim je preči.
Tapeciranje u skaj/eko kožu ili slično ispalo bi me cca 150 eura.

Kad sam pričao sa par oldschoolera pričali su da nije problem bla bla-ali na kraju NITKO nije probao/napravio.
Prava koža se može pofarbati. Danas sam gledao jedan Bmw M 5  kod tapetara  kako bezveznu sivu kožu farbaju u crno...Pa mi je čovjek objasnio postupak. Ali sa ovim umjetnim materijalima nema šanse...

Ovaj mini je i tak radni stroj za guštanje u svim vremenskim uvjetima.Ako mi puhne u glavu sjest u 3 po noči i izjurit se po snjegu  :vozimo:na Sljeme...

Tako da tu  lovu rađe ulupam u "bijeli inno 2"  :wink:

I tak što mi pas ne izgrize ,mali ubije sa sladoledom/čokoladom :) :) :)
« Last Edit: March 01, 2016, 20:01:34 PM by issigonis »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #5 on: March 02, 2016, 20:59:58 PM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #6 on: March 16, 2016, 12:59:13 PM »
u engleskoj je veoma moderno farbanje sedišta itd...  na taj način su uništili dosta MK1 cooper interijera, jer sa dolazkom MK2 Coopera, svi su hteli imati crnu unutrašnjost.
ja sam imao pre 20 godina veoma dobro iskustvo na taj način, da sam prvo premazao sa plastic primerom i nakon toga farbao. boja je na sjedištima i tapetama izdržala nekoliko godina, na žalost nakon toga se je gubio trag miniju.
a tebi Issigonis veoma poznat Danči je svojevremeno sva neba masovno "špricao" sa sprejevima i bojama.... i nije bilo nekih problema.

« Last Edit: March 16, 2016, 15:23:42 PM by gregor.tm »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #7 on: March 16, 2016, 15:19:46 PM »
Ajde mmolim te grego objasni mi to sa nebom, jrr mi je nebo katastrofa popustio lepak oa su fleke katastrofa kao da je neko pusio non stop 20 godina.
Daj kazi sta se sprica pa da kuoim i odradim .
Hvala unapred
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #8 on: March 16, 2016, 15:29:18 PM »
Ajde mmolim te grego objasni mi to sa nebom, jrr mi je nebo katastrofa popustio lepak oa su fleke katastrofa kao da je neko pusio non stop 20 godina.
Daj kazi sta se sprica pa da kuoim i odradim .
Hvala unapred

ako ti je nebo lepo zategnuto i nigde izcepano, onda dobro opereš nebo- radi to leti kako se može voda koja uđe u rupice dobro da isuši. najbolje je oprati sunđerom za pranje suđa, onda na tanko premaži plastic primerom. nemoj da ga kupuješ celog, nego odi do nekog avtolakirera ako ti može da odvoji malo, toliko da premažeš. to se veoma brzo suši i stvara podlogu na koju se farba dobro primia i neskida sa vremenom. dobro je pre toga apdekovati unutrašnjost auta, to znači papir po prozorima i npr. čaršaf ili ćebe preko sedišta - naravno čisto bez prašine. nakon toga kompresorom ofabaš nebo želje boje. iskreno rečeno svojevremeno su bile odlične boje u sprejevima, koje su bile čak na nitro bazi. a sa dvokomponentnim nemam iskustva.
u svakom slučaju pokušaj to prvo da napraviš na jednom malom komadiču, jer u 20 godina od kad se to masovno radilo promeniso se i sustav boja pa nikad neznaš kakva može da nastane reakcija. to znači prvo probaj na komadiču, pa tek onda celo nebo.

nadam se da je napisano razumljivo?  :good:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #9 on: March 17, 2016, 19:36:10 PM »
Da se nadovezem malo.
Ja sam dva put na dva Inno minija farbao krovni tapecirung.

Nitro sprej Duplicolor ili Renco.

Ja sam odvratnozmazane ex bijele prvo oprao alkoholom i onda maznuo sa mat crnim sprejem.

Drzi fino bez problema i sadasnjem vlasniku evo vec 14ta godina.

Ove rupičaste nisam farbao al jesam one iz '90tih i na njih se prima ok.

Ak mozes pitat autolakirera kak je napisal Gregor;ali vidi prajmer za one spojlere od npr.Alfe 33 QV-oni su farbani u boju auta a fkeksibilniji su nego na drugim autima.
Kao neki poliuretan.E TAJ prajmer je vrhunski :good:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #10 on: March 17, 2016, 19:37:24 PM »
A Danči... :blink:moj Gregor,to ne treba ni trošit riječi :bljak:

Ma znaš i sam :wink:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Farbanje sjedala???
« Reply #11 on: March 20, 2016, 21:20:53 PM »
Malo je.pocepano ali utegnuto
Imam plastim prajmer jer sam farbao kuciste kucn eklime oa cu d aprobam
Hvala
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!