Author Topic: Projekt No 1/4/30tak za sad  (Read 5217 times)

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Projekt No 1/4/30tak za sad
« on: February 20, 2016, 12:57:53 PM »
Pozdrav!
Evo da predstavim jedan jeftini projekt.

Nakon godina vožnje i mjenjanja miniča,nekad boljih nekad lošijih,ovaj se kod mene zadržao iznenađujuče dugo.

Iskreno,nismo se voljeli od prvog dana.
Bio je to više "brak iz interesa".

Nije pomoglo niti što je došao nakon ergele od 3 vrhunska miniča.Crveni IMV 1000,jedan od najorginalnijih u HR otišao je za slaganje stana.
Bijeli INNO djelom za stan,djelom za moju glupost/naivu (rekel je Đoni Štulić da čovjek ni ne treba neprijatelje kad ima prijatelja :wink:)...
Nemam baš previše slika,pa ako šta uspijem iskopat...evo bijeli Inno No1 (postoji sad i bijeli Inno No2 :wink: :wink: :wink:)


screen shot on windows
Plavi Red Hot  :hid_crazy:sa Inno Cooper motorom je na nekom desetogodišnjem čekanju itd...

I tak bez puno love naletio je taj '90/'91. crni sa A+ 998 i cooper 1000 glavom na 10"...pa je došao A+1.3 u njega,pa 1100...a ono što je nekad bila limarija postepeno je nestajalo kao Aspirin u vodi...

Tvrdoglavo-uporan kakav jesam na žalost,skupio sam nešto zanimljivih djelova i puno boljih školjki.I to se sad slaže kod Brutalca i nekaj kod Fakina.

A ON-on je složen od vrlo malo novih i dosta recikliranih djelova.
promjenjeni su podovi,pragovi,štok...pofarban je u crveno sa crnim krovom...sad još i da se ipak blatobrani zamjene (viči če pomični prednji kraj ,radi jednostavnijeg pristupa motoru) i tada nema više na autu ni gram hrđe.Motor je home made,glava portana,ventili 35.7,+60 klipovi itd...

potpuno nove čeljusti/diskovi i još dosta toga u pripremi.

Kako se raširilo mišljenje da se u HR nemože složiti jeftini minić,ako nisi limar/mehaničar,odlučio sam djelomično to mišljenje poništiti.

OK. Za početak treba imati nešto znanja,puno volje,nešto djelova i nikako pre visoke kriterije.

Ali se može stvoriti minić za guštanje.

Za ovaj auto konkretno,99% prijatelja me nagovaralo da ga bacim,doniram,prodam...Brutalac me i sad nagovara da ga se rješim i lovu utučem u "projekt No2-bijeli Inno Cooper".

Trebam miniča za jurcanje po gužvi.
Kojeg nije tolika šteta dopeljat na parking di me svaka druga sponzorušau u SUVu ogrebe jel je za vrijeme vožnje vrlo neophodnog 40tonskog smeča vidla na gayfonu da je Prada izbacila novu kolekciju čizmi od kože sa čela napuštenih 12godišnjih crnaca u biafri i jednostavno me u ekstazi nije niti vidla...


A meni se baš sviđa imat miniča kojeg nije šteta vozit po snjegu,soli,makadamu.Ubacit u njega vreču nečega.
Sjest direktno iz mora u kupačim gačama i otkotrljat se do birtije...Pustit psa da blatnjav pleše labuđe jezero na zadnjem sjedalu itd :blush:Svatili ste namjeru.

evo mini


online photo storage


free image host


free upload image
« Last Edit: February 20, 2016, 14:02:58 PM by issigonis »

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #1 on: February 20, 2016, 13:43:56 PM »
Kako je počelo.

Jedne usrane bljuzgave hladne srijede,zapeo sam sa auspuhom za slomljenu 1/4 ležečeg policajca...i slomio granu,na koju je vezan servo.motor je i tako imao života kao Ghandi zadnjih dana,a od limarije nisu trula bila jedino stakla :fgh: :fgh: :fgh:

I onda one priče...pa daj više prodaj TO,kupi si pošteni auto...bla bla bla...

Ali,frend sa Pelješca mi je poslao prije toga hrpicu djelova sa svog Inna.Ja sam ljeto prije kupio neki kokošinjac od Inna(doslovno je kokoš sa pogledom kamatara sjedila u njemu) i rastavio sve što je valjalo.

Našlo se djelova kod Brutalca,a niti moja pečina nije baš bila prazna.

I odlučio sam staviti na njega djelove koji nisu zadovoljavali kriterije za restauraciju Inno Coopera zadnje godine,zadnjieg mjeseca proizvodnje (taj je jako loš i čeka neke jako kišne jesenje večeri da dode na red :))

To je ovaj crveni,koji čeka strpljivo več nekih 15 godina...ali sa razlogom.njega nemam namjeru složit,nego u pravom smislu-restaurirat.a djelova za Inno je sve manje sa sve paprenijim cjenama.


forum image hosting

uskladišten...


free screenshot software

druga "klasa" djelova namjenjena je jednom (za sad bijelom) Inno Cooperu koji je u fazi slaganja (Brutalac je znajuci da sam brz ko tronoga devedesetogodišnja kornjača na koktelu normabel/apaurin odlučio sam uzeti stvari u svoje ruke-HVALA stari!!!)

i treča klasa (čitaj-za bacit) djelova prošla je temeljitu obnovu i završila na ex crnom sada crvenom Inno look alike miniču.

Evo jedna fotka dok je bil crni i još na 12"


image free hosting

I 2009. crni i crveni...


images upload

« Last Edit: February 20, 2016, 14:03:47 PM by issigonis »

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #2 on: February 20, 2016, 14:01:09 PM »
i sad je mini gotov.normalno,sad bi ja druge blatobrane gore još i na regu konačno...
kak je u međuvremenu i "junior" došao u ekipu,več treča generacija zaluđena miničima,Brutalac mi je nesebično dao svog Ljubu da se guštamo malo.
I tak se tih par dana protegnulo na 5 mjeseci guštanja u Ljuboici... :blush:


free upload image

sad mali trči po stanu i viče MI-MO,pa nema druge nego požurit sa crvenim.
slike finiširanog projekta i nešto slaganja (nisam baš od slikanja) stavim popodne,sutra...ma brz sam ja :hi:
« Last Edit: February 20, 2016, 14:04:05 PM by issigonis »

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #3 on: February 23, 2016, 17:37:52 PM »



r_dalibor

  • Guest
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #4 on: February 25, 2016, 19:38:20 PM »
Nisam znao da je ovako toplo kod vas u Zagrebu!   :laughing: :pivo:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #5 on: February 25, 2016, 22:39:51 PM »
Nisam znao da je ovako toplo kod vas u Zagrebu!   :laughing: :pivo:

 :laughing: :good:
Ma nikad ništa ne slikam,pa se izvuce neka  fotka od negdije :uraa:

Ja ne znam jel imam u opce 100 fotki od svih miniča koje sam imao ,sveukupno ( znaci 3 fotke po miniču :wink:), a veci dio je na filmovima i  nešto Fakinovi "polaroid"-i :hid_crazy:

Divac

  • Guest
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #6 on: February 26, 2016, 12:59:18 PM »
Issigonis druže, svaka čast za celu priču.
Tako su ti dobri i duhoviti prateći tekstovi, da ti slike i ne trebaju  :wink:
Srećno i da naslednik uživa u svom miniju.

U zdravlju se čujemo i vidimo.

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Projekt No 1/4/30tak za sad
« Reply #7 on: February 26, 2016, 22:22:51 PM »
 :hi:Divac!!!
Još te čekaju kod mene sjedala i neke "Special" sitnice :blush:...valjda cemo i to prebacit :vozimo:

Evo trenutno se radi (ne volim taj termin nego je ispravnije-Brutalac radi :bravo:) na bijelom miniču...

Jedan dan sjedili smo na kavi i baci mi bubu u uho-"joj gle felge se prodaju i kleknule bi ti na auto ko budali šamar "...nebi ništa rekao da jos prije 15-16 godina nisam sam sebi rekao-dosta...to prelazi u ovisnost.to je to...više ništa ne trebam i ne kupujem...Felge i motori...čak sam i prodao 90% felgi i 2/3  svih 1.3 motora...
I eto, 15 godina poslje opet iste radnje...ove bi bile -baš TO!
I nakon malo Delboy kombinacija felge su u gepeku od auta.čuče skrivene da mi žena ne skine skalp.I tak bi ga mogli koristit ko "jelensku kožicu" obzirom na kolicinu kose.
malo klepeču u gepeku pa ja opsujem nosače auspuha i pojacam muziku

Zanimljive 7" negativke :wink:

Ali počeli su nas žestoko gazit na tehnickim pregledima.tako da ce morat doč i adekvatna proširenja.A to mi kvari zamisao kako bi auto trebao izgledat,jer ga još od 1993. (kad sam vidio fotku)imam u najsitniji detalj zamišljenog/skiciranog...ali za crvenog bi bile odlicne.i uklapaju se u sitem slaganja-djelovi mogu donijeti dio.ali nema čiste investicije jer ne smije probiti ciljanu cifru od 300e do registracije.

Tako da opet tražim OZ sa kockicama...5.75x10...pa bi onda najozbiljnije bilo dosta. :hid_crazy: :hid_crazy: :hid_crazy:
Osim ak mi Brutalac ne ubaci kakvu bubu u uho :blush:
« Last Edit: February 26, 2016, 22:25:26 PM by issigonis »