Author Topic: koji mini bi željeli?  (Read 13962 times)

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
koji mini bi željeli?
« on: February 13, 2016, 20:21:03 PM »
Evo Fakin,Brutalac i ja često kratimo vrijeme uz razgovore o nepresušnoj nam temi :)

Da gospodin Jackpot klekne sa nekom razumnom cifrom,kojih  10  serijskih modela bi smjestili u garažu :hid_crazy:
Ne mora bit po redu poželjnosti...krenuli smo sa 3 pa 5 i nikako uglazbit bar ono najosnovnije od želja...tak da je lista rasla i rasla...

Meni ovak izgleda ta lista (ipak sam morao pregrist koji model :blush:)

IMV Mini 1000 SDL
Innocenti Mini Cooper 1300
Innocenti Mini Cooper 1300 export
Mini Special (Belgijanac naravno)
Rover Mini Cooper RSP
Mini 1000 LE
Mini 1275Gt Mk1
Mini Cooper S Mk3
ERA Mini Turbo
Rover Mini Cooper 1.3 Mpi

A ima ko kakvu želju od ekipe MKSa??? :pivo:
« Last Edit: February 13, 2016, 20:47:34 PM by issigonis »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #1 on: February 14, 2016, 21:46:42 PM »
Pa dobro bi mi dosao jedan Mk1 Cooper S,Van,Traveler,Pick up,Inno 1300 Export,Mini K(kangaroo) mozda jos i beli i crveni IMV :)
Naravno sredjeni ili ocuvani jer i bez ovih zelja imam materijala za rad za pola zivota :)

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #2 on: February 14, 2016, 23:02:24 PM »
 :good:
Bome fina ergela!!!

Zanimljivo da iako je bilo najvise crvenih i oker IMVa,bijelih najmanje,danas je crvenog u izvornoj boji(ne mislim ne prefarbanog nego pofarbanog u crvenu od oker ili bijelog) najteže nači. :blink:

Sve dolazim u napast rješit se onog '91. (onog koji izgleda ko inno) i probat si slozit jednog finog crvenog IMVa sa std 998+ hs2. :hid_crazy:
Bitno da nije dosadno :blush: :)

r_dalibor

  • Guest
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #3 on: February 15, 2016, 07:59:29 AM »
Želje su uvek veće mnogo od mogučnosti, ali tako nastaju i neka ostvarenja.
 Mene ako pitate, prvo sve modele cooper-a MKI, MKII, MKIII ,  onda MKI 850, 1000, 1100......

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #4 on: February 16, 2016, 22:15:46 PM »
Zanimljivo da iako je bilo najvise crvenih i oker IMVa,bijelih najmanje,danas je crvenog u izvornoj boji(ne mislim ne prefarbanog nego pofarbanog u crvenu od oker ili bijelog) najteže nači. :blink:
Jedan prilicno ocuvan sa foruma.Ne znam u kojoj je sada fazi s obzirom da je bio rasklopljen radi obnove
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,1675.0.html

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #5 on: February 17, 2016, 18:20:48 PM »
Zanimljivo da iako je bilo najvise crvenih i oker IMVa,bijelih najmanje,danas je crvenog u izvornoj boji(ne mislim ne prefarbanog nego pofarbanog u crvenu od oker ili bijelog) najteže nači. :blink:
Jedan prilicno ocuvan sa foruma.Ne znam u kojoj je sada fazi s obzirom da je bio rasklopljen radi obnove
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,1675.0.html

E hvala!!!
Vidio sam tu temu davno.vec sam zaboravio na njega :blush:

Jedan moj ,neprežaljeni mini,isto IMV je takoder vozen do sredine '80tih i stavljen u garazu dok ga nisam kupio ,mislim 1999.

Ovo je tek drugi crveni IMV  koji vidim (prvi je Fakinov) koji je ocito orginal,a da ima crveni interijer...Na oker to nisam vidio.Osim ta dva,niti na crvenim.Tu se vidi kak su englezi nabacivali za izvoz sve i svasta.Ili su to u IMVu nakalemili što im je ostalo.To mi je cak i vjerovatnije.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #6 on: March 06, 2016, 18:42:10 PM »
Koji bi mini?
Moj ili nas mini little bastard
onda onaj IMV zuti kojeg smo prodali 94
i naravno samo mini MK VII
Uzivajte malo duze vreme u novijeg minija pa onda da pricamo, sasvim drugi svet. (po meni)
Zaista nemam snage za neki stariji mini  pa sve ispocetka.

A momci sto se tice vas Issigonis i Brutalca procitao sam skoro sve sto je bilo od vas na Hrvatskom forumu i zaista sam uzivao. Samo nastavite sto vise, a i Gregor neka postavi neke nove reportaze ako ih je bilo.
Cao

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #7 on: March 16, 2016, 13:44:59 PM »
ova tema nebi imala kraja ako počnem sa nabrajanjem.
kao prva ljubaj je uvek MK1! naravno najlepša utrušnjost je Cooperova!
naravno tu nije još kraj. poželjno bi bilo imati prvog coopera 997, pa prvog S sa 1071 motorom za kojeg kažu da je najvozljiviji S motor. naravno neide kolekcija bez ranog 1275 S i još lepšeg 1275 MK1 druge generacije, to znači 66.
A kako se u kolekcionarstu rado sakupljaju najređi modeli onda tu mora biti 970 model!
za svaki dan vozit se po gradu bilo bi mi drago imati 998 MK1 coopera i čak MPI minija!
ako več govorimo o cooperima.... nemože se ni bez MK2 modela, koji je isto očaravajuči.
MK3 cooper je isto tako poželjan u svojoj jednostavnosti i pogotovo redkosti, čak i zbog hidrolastika.
IMV kolekcija ima u našim prostorima bitnu ulogu....
naravno i Inno model bi trebao biti u pravoj kolekciji. osobno bi se odlučio za ranog MK1 coopera i MK3 1275 coopera, pa makar export ako nebi bilo drugog.
simpatični i unikatni su bili čak i Authi Cooperi! zašto ne bi bio i taj u kolekciji, nešta sa španjolsko, portugalskim okusom?
več smo kod južne afrike! čak i ti modeli su imali svoje unikatnost. i taj bi trebao biti u pravoj kolekciji.
ako smo več išli preko oceana.... onda neide bez australskog minija! tu bi uzeo redom MK1 coopere pa čak i njihovog GT sa šarkama i leptir prozorima.
zašto ne bi bio u kolekciji i plastični mini kojeg su radili u Čile?
naravno vratimo se u europu, tačnije u belgiju. od tu bi imao najpoznatijeg 1100 speciala.
ako smo kod belgije, skočimo u holandiju. tamo su radili minija več 1959 godine!!! taj jedini primerak koji se je očuvao i pre nekoliko godine detaljno restaurairao bi dobro stojao sa svim nabrojanimi.
ima još toga ali nesmemo zaboraviti ranog GT!
ni Elfa i sa njim brata Horneta! u tom slučaju i južno afrički model elfa + horneta.
dakako bi fino imali MK1 S model sa 8 port glavom, čak i sa injectiom od Ardena?
naravno, poželjan je i flat roof karavan, kamoli i van.
pick up zbog svoje nepraktičnost za porodične izlete bi bio zanimljiv zbog svog izgleda....
a da bude uzak krug želje vezane na minija.... moje je mišljenje, da bi svaki minijevac trebao imati kod kuče još i jedan IMV austin 1300, da ne govorim o MG1100 ili 1300. čak i jedan allegro, pa metro i barem još i morris minora.
kolekcija bi bila savršena sa IMV kombijem umesto ružnih bedfordova ;-)
to je moj mali, skromni doprinos u nekoliko minuta.
 :wink: :blush:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #8 on: March 17, 2016, 18:27:21 PM »
A Gregore...lakse bi bilo da si napisao-jedino nebi City 850 :lol: :lol: :lol:

Vidim da smo godinama postali sve skromniji :uraa:

Umjesto pametniji-sve smo  luđi :pivo:
Možda i je to pravi smjer :)

Da dobijem eurojackpot slozio bi sii za svaki dan po dva.50% bili bi mi crveni :bravo:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #9 on: March 17, 2016, 23:21:51 PM »
Ja sam zadovoljan ovom  mojom pomalo belom Mini kanticom  :blush:
Ali bih voleo jednog Travelera ili Clubman estate ali sa VTEC motorom i sa krevetom pozadi  :lol:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #10 on: March 18, 2016, 11:03:27 AM »
I bre koliki si, a još veruješ u Deda Mraza  :wink:
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #11 on: March 18, 2016, 12:56:53 PM »
I bre koliki si, a još veruješ u Deda Mraza  :wink:

Puste zelje  :blush: :blush: :blush:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #12 on: March 18, 2016, 15:51:12 PM »
Vlado tebi bi trebao ‚‚Travelera ili Clubman estate‚‚ XL da bi krevet mogao stati :) :) :). A ne gine nam kod nasih zena da se jedan dan u njih i uselimo. :)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #13 on: March 18, 2016, 18:40:05 PM »
I bre koliki si, a još veruješ u Deda Mraza  :wink:

Puste zelje  :blush: :blush: :blush:
Preseljenje je zagarantovano. Pitanje je samo vremena
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: koji mini bi željeli?
« Reply #14 on: March 18, 2016, 20:03:29 PM »
Ja bi zadrzao model kao sto vec imam SPRITE samo ovako sredjen :)

https://www.youtube.com/watch?v=fS3_aH5s8JI