Author Topic: Mini vtec  (Read 40516 times)

Offline filip

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 70
    • Airbrush
Odg: Mini vtec
« Reply #15 on: February 09, 2016, 09:15:48 AM »
Hvala  :)
:bravo: :bravo: :hi:
jedno pitanje.
koliko je komplicirano za atest ?
U HR je lakše nač ženu sa tri sise nego atestirati auto,pa zato pitam.

Uglavnom,svaka pohvala na trudu i pedantnosti!
 :good:
Živim u Austriji, ovde je praktično nemoguće dobiti atest za ovako nešto

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini vtec
« Reply #16 on: February 09, 2016, 09:26:54 AM »
Po mojim informacijama austrijska policija nikako nevoli modifikacije.
Najbolje rešenje pre pet godina su bile strane tablice. kao stranca policija te nije dirala. To znam jer su me austrijanci molili ako mogu da minija prepišu na mene i dobiju slovenske tablice kako bi mogli u miru da se voze.
Turbohari iz Beča je za homologaciju 16V glave + turbina + sve modifikacije od prilike pre četri godine platio više nego 3.000€ a i to je trebao nači rupe u zakonu i "ljudima".

Offline filip

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 70
    • Airbrush
Odg: Mini vtec
« Reply #17 on: February 09, 2016, 09:48:54 AM »
Pogodio si, mini će biti registrovan na strane table  :)
Za neke stvari je moguće dobiti atest (naravno košta i to dosta) ali za ovakve prepravke nemoguće

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini vtec
« Reply #18 on: February 09, 2016, 11:11:54 AM »
Odlicno odlicno!
Samo me cudi da si polakirao karoseriju prije svega...mene bi srce bolilo kad bi morao piliti, brusti i slicno na frisko polakiranom Minicu  :thinking:
U biti pricam gluposti jer sam ja napravio istu, i goru stvar na polakiranom Minicu (moja je isprika bila JAAAAKO lose polakiran)
« Last Edit: February 09, 2016, 11:14:36 AM by Brutalac »

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Mini vtec
« Reply #19 on: February 09, 2016, 22:10:47 PM »
Kako mene Brutalac  nagovara na "greh" u vidu 16v gti-a,a koji je moguce atestirat u HR (kao neku zadnju granicu za normalni cestovno vozilo) , sve razmisljam i vrtim ideju da osnujemo neku udrugu/mini klub/firmu na nekim Kajmanskim ili slicnim otocma i zaj...mo zakone koristeci mini ko sluzbeno vozilo :bullshit:

Navodno registracija firme dode par stotina USD.

Turbo Hary nam je pricao jos na IMMu 2003 da je morao napraviti papire da mu je zeleni mini 1970 da bi mogao staviti klasicni prednji kraj,svoje felge (sam ih je napravio -to nam je tada zvucalo ko SF roman) i 1.3 turbo, jer kako je rekao Austrijska policiha nije imala detaljan dosje o autima prije 1970.
« Last Edit: February 09, 2016, 22:15:35 PM by issigonis »

Offline filip

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 70
    • Airbrush
Odg: Mini vtec
« Reply #20 on: February 09, 2016, 22:54:47 PM »
Postoji offshore registracija vozila recimo na Kukovim ostrvima (Cook Islands) samo neznam kolko je to isplativo za minija. Mislim da su troskovi registracije, osiguranja oko 800e godišnje nezavisno od kubikaže, snage, godišta.

Odlicno odlicno!
Samo me cudi da si polakirao karoseriju prije svega...mene bi srce bolilo kad bi morao piliti, brusti i slicno na frisko polakiranom Minicu  :thinking:
U biti pricam gluposti jer sam ja napravio istu, i goru stvar na polakiranom Minicu (moja je isprika bila JAAAAKO lose polakiran)
Hvala
Planovi za 16v su došli nakon lakiranja, što je velika greška. Nije mi bilo svejedno kada je sečen ali sam nekako preživeo  :)
Sva mesta gde je sečeno ili bušeno posle su zaštićena i ofarbana...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini vtec
« Reply #21 on: February 10, 2016, 08:40:55 AM »
Planovi za 16v su došli nakon lakiranja , što je velika greška. Nije mi bilo svejedno kada je sečen ali sam nekako preživeo  :)
Sva mesta gde je sečeno ili bušeno posle su zaštićena i ofarbana...

Da...TOCNO to se i meni "desilo"  :laughing:


Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Mini vtec
« Reply #22 on: February 10, 2016, 09:49:29 AM »
Svaka cast, neznam kome dati glas. Dali  mini vtec ili mini Brutalca.
A sto se tice atesta i registracije ovakvog auta i ovde u MKD je tesko to odraditi. Jedini nacin je da se prvo auto karoseriski sredi onako kako bi finalno izgledao. Komplet sa sportskim sedistama, alu felnama zastitni kafez itd. ali sa standardni motor minija. Dobijete registrovan auto i nalepnicu  i onda vratite mini u garazu potrosite nekoliko dana i montirate svoj jaci motor. Niko vas ne dira jer na sledecem tehnickom pregledu niko ne viri ispod haube. Kod nas ima puno takvih astri, fordova, peugeota, saxa i sta jos vec. A mozete i za svaki pregled da vratite std motor minija.
Ali uvek postoji rizik da vas policija zaustavi, odnese na vanredni tehnicki pregled i onda oduzimanja auta.
Tako da neznam sta je pametnije.
Nacicete vi resenja, niko ko ulozi toliko novca nije bez asa u rukavu.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini vtec
« Reply #23 on: February 10, 2016, 17:23:42 PM »
Quote
Svaka cast, neznam kome dati glas. Dali  mini vtec ili mini Brutalca.
Slazem se sa Little bastard  :hi:
Neverovatni projekti  :bravo: :bravo: :bravo:
Jos jednom  :good: :good: :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini vtec
« Reply #24 on: February 10, 2016, 22:06:29 PM »
kod nas samo das papire i dobijes registraciju, ako policajac zna kako izgleda minijev motor ja ga pojedem :laughing:
Tako je i britax prosao pola evrope , slovenacki auto a papiri BG , nista se zivo nije slagalo, ali ko vozi minija Born to be wild :punk:
a atest kod nas mislim da bi bilo ok, neznam sada jer su neke silne izmene ali dok nam ne uvale sve vashe EU zakone ima nade da se kod nas registruje  :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Mini vtec
« Reply #25 on: February 10, 2016, 22:36:53 PM »
 ako policajac zna kako izgleda minijev motor ja ga pojedem :laughing:
Igore ovo ti je bas....
Mnogo puta se desilo da ti policajac kaze " Ih kad sam ja vozio mini, mogu li da pogledam motor" i ide pozadi.
Otvoris a ono gepek pa kao " jao izvini zaboravi sam bilo je to davno"

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini vtec
« Reply #26 on: February 11, 2016, 08:18:47 AM »
ako policajac zna kako izgleda minijev motor ja ga pojedem :laughing:
Igore ovo ti je bas....
Mnogo puta se desilo da ti policajac kaze " Ih kad sam ja vozio mini, mogu li da pogledam motor" i ide pozadi.
Otvoris a ono gepek pa kao " jao izvini zaboravi sam bilo je to davno"


hahaha! istina! meni se bezbroj puta desilo da sam morao da pokažem motor dok je policajac stajao pozadi i čekao da otvorim gepek. bile su razne situacije, nekim je bilo neugodno i nisu više tražili da pokažem motor, dok su drugi inzistirali da se uvere gde mi je motor. čak imao sam vanredne tehničke preglede.... ALI kad sam 1999 montirao turbinu na minija, niko me više nije pitao za motor i čak niko nije video turbinu, čak ni na tehničkim pregledima! jedino što im je bio sumljiv intercooler.

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Mini vtec
« Reply #27 on: February 11, 2016, 21:15:51 PM »
EU donijela je puno strozija pravila.
Evo Fakin koji radi aute 99% standard,morat ce neke primjene radit.Sitnice;ali znace nemogucnost prolaska.

Prije 5-6 godina mogao si jos i atestirat  za nesto sitno  mita apsolutno sve.Danas vise ne.Od varioca sa certifikatima preko čelika određenih karakteristika i mali milion prepreka.

A u slucaju nedao Bog neke nesrece,osiguravajuce drustvo ti odbija pokriti stetu koju si napravio ako nemas atest.
Ja sam imao motor od Inno coopera,roll bar,H-pojaseve i školjka siceve.Danas je sve to nelegalno,osim motora koji moras atestirat.Ne moras,ali pada na eko testu...jbga.Prosla su vremena uzivanja na taj nacin.

A i odlazak na neki susret moze ti zagorcat zivot.Nedavno su Austrijanci  zaustavljali iskljucivo aute iz bivse Yu i pisali stravicne kazne,skidali tablice ne samo oldschool autima vec svemu sto nije bilo 100% legalno.autima  koji su bili na proputovanju.Cak i za KN filtere ako nisu u kutiji npr.Bez obzira sto je auto prosao (na evo ti majstore za čevape) tehnicki u ZG.Moras nositi sa sobom sve dokumente o atestu i to orginal.Njemci i Austrijanci ne priznaju kopiju.Eto, znam iz prve ruke.

« Last Edit: February 11, 2016, 21:21:52 PM by issigonis »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini vtec
« Reply #28 on: February 11, 2016, 22:18:50 PM »
Onda svi na Balkansku Minijadu  :mks:
Ovde od policije mozete dobiti samo slikanje sa Minijem

Cak i policijsku pratnju da sve protekne uredu i da nas neko ne ometa u voznji

"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini vtec
« Reply #29 on: February 12, 2016, 22:13:49 PM »
Pa i ovde je od 1 januara prosle godine zakomplikovana procedura oko zamene motora u autu,a za neke stvari je vise prakticno nemoguce dobiti atest.To je posebno izrazeno kod ljudi koji su radili razne repilke,bagije ili trajkove a resili da ih prvi put registruju od 1.1.2015
Vise nije moguce bez problema a nekada uopste i nije moguce ubaciti motore razlicitih karakteristika istog proizvodjaca iz auta u auto a o ubacivanju motora razlicitig proizvodjaca u odnosu na karoseriju da i ne govorim