Author Topic: Austin Mini mk3 1000 1971.  (Read 22604 times)

Offline alen.musanovic

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #15 on: February 01, 2016, 12:34:03 PM »
Danas odem do limara da vidim da mi ofarba minija, govori odma ispod 5000 eura ne ide ni cenat ispod... Ja ne znam jesu li normalni ti ljudi, za te pare uradi se fasada na kuci.... Mislim uredu ne moze se proci ni sa 1000 eura ali platiti 5000 eura... Sramota. I danas su dosli djelovi na carinu, sjediste sam odveo da se zavari jer je jedan pukao pa da se i to sredi i presvuce :)

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #16 on: February 01, 2016, 14:28:41 PM »
Možda je čovek umislio da je Pablo Picaso   :fgh:
Blue Transformer

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #17 on: February 01, 2016, 18:04:55 PM »
Ma kakvih crnih 5000e :thinking:
Pa mene je priprema,materijal i farbanje T1 busa izaslo malo manje od 2000e a tri puta je veci
Pa cak ako je mislio za te pare i limariju da ti odradi cena je suluda

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #18 on: February 01, 2016, 21:51:16 PM »
Sta mu radi za 5000 evra?   :blink: :blink: :blink:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline alen.musanovic

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #19 on: February 06, 2016, 10:55:51 AM »
Ubrzo skidanje prednjeg i zadnjeg mosta, pjeskarenje pa farbanje mostova a limarija isto ide brzo da se radi. Dosla dva paketa juce, od ventila pa nadalje, ima svega uglavnom.  :pivo:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #20 on: February 07, 2016, 21:42:01 PM »
Meni jedan od tri najdraža modela.
Inace su IMV miniči u bijeloj boji najrjeđi bili...i 90% su imali narancasto/crveni interijer.

Nadam se da bude išao u orginal.
Uglavnom,svaka pohvala za spašavanje još jednog miniča :hi: :hi:

Offline alen.musanovic

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #21 on: February 10, 2016, 19:02:00 PM »
Meni jedan od tri najdraža modela.
Inace su IMV miniči u bijeloj boji najrjeđi bili...i 90% su imali narancasto/crveni interijer.

Nadam se da bude išao u orginal.
Uglavnom,svaka pohvala za spašavanje još jednog miniča :hi: :hi:
nema na cemu, pa da, plan je vratiti ga u fabricko stanje, danas upravo sjedista a sjedista su naravno orginalna, sredjena jer su popucali nosaci bili pa se varilo, ovih dana ce se odnjeti da se urade u crnu kozu kakva je fabricki bila

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #22 on: February 10, 2016, 21:35:28 PM »
Nisam nigdje uhvatio da li je tvoj mini IMV.

Inace su dolazili iskljucivo ili sa tamno plavim skajem tzv. Navy blue ili ako je mini bio bijeli sa tim specificnim narancasto/crvenkastim.

Crni skaj znao je ponekad dolazit na engleskim modelima (ne export)1000/850  i imao je mrvicu drugaciji dezen/prošiv ,identican mk3 S  modelu(koji je opet imao navy blue) sa tim da je na 850 bio fiksan a na 1000/cooper S sic sa regulacijom naslona.

IMV je inace imao kombinaciju siromasnije opreme ,vise 850/1000-od "kiklop" ure preko gumenog tepiha itd,ali sa ligensicevima i zadnjim bocnim prozorima na otvaranje itd.

NebKv ima prekrasan primjerak IMVa.

Sorry ako sam malo  :ded:udavio :hi:

Offline alen.musanovic

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #23 on: February 11, 2016, 13:06:10 PM »
Nisam nigdje uhvatio da li je tvoj mini IMV.

Inace su dolazili iskljucivo ili sa tamno plavim skajem tzv. Navy blue ili ako je mini bio bijeli sa tim specificnim narancasto/crvenkastim.

Crni skaj znao je ponekad dolazit na engleskim modelima (ne export)1000/850  i imao je mrvicu drugaciji dezen/prošiv ,identican mk3 S  modelu(koji je opet imao navy blue) sa tim da je na 850 bio fiksan a na 1000/cooper S sic sa regulacijom naslona.

IMV je inace imao kombinaciju siromasnije opreme ,vise 850/1000-od "kiklop" ure preko gumenog tepiha itd,ali sa ligensicevima i zadnjim bocnim prozorima na otvaranje itd.

NebKv ima prekrasan primjerak IMVa.

Sorry ako sam malo  :ded:udavio :hi:
Ne, nisi udavio, treba mi ovakvih konverzacija jer ja kome god pricam o miniju niko nista ne zna i onda  prestanem. Kod ovoga jedino prepoznatljivo je crni skaj i bocni prozori se otvaraju, mini unutra je u rasulu bio totalnom kada sam ga kupio, sat je visio, tepiha uopste nema i da ne nabrajam dalje... Pregledao sam IMVa od NebKv, predivan primjerak stvarno. Evo u potrazi sam za nekim limarom, prije cu dobiti djete sa Dzenifer Lopez nego naci limara koji ne misli da me oguli na svaki mogu nacin haha Nadam se da ce biti gotov do minijade, nadam... :)

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #24 on: February 11, 2016, 14:33:56 PM »
Ajme.Sad proucavam malo slike.

Obzirom na godinu vjerujem da je "domaci" mini- znaci IMV.

Vecina uvoza su noviji modeli.

Ako je orginal bijeli IMV ,to su bile vrlo rijetke ptice u jatu rijetkih ptica :laughing:

Bilo bi jako vrijedno i ljepo vratit ga u orginal.To sto je netki vremenom mjenjao djelove,moze se vratit natrag.

Precrtaj na A panelu rupe za znakove.Imas i orginal antenu,kolko vidim i cep rezervara...masku...radkape

To bi (po mom skromnom misljenju) bilo jaaaako ljepo napravit cim blize orginalu.

Oplate i sjedala u narancasto/crvenu(ako nades polovno ili stisnut i vremenom narucit iz Newtona ali OBAVEZNO za 850 presvlake jer je JEDINO taj dezen išao na IMV mini 1000 :ded:)!!!

Dva "eksport" zmigavca (oni velki) i obavezno u gume oko prednje i zadnje šajbe-crni keder.

Na zadnju haubu znak austin ili morris...kiklop ura i samo jedan štitnik od sunca

Imao sam ukupno 5 IMVa,dva  skroz orginalna,alu su na zalost otišli.

Osobno bi danas,iskreno i bez preseravanja , rađe složio ili imao IMV 1000 nego 'S' mk1/2/3.

To je inace bio prvi novi obiteljski mini u kojem sam odrastao i u meni budi najvise emocija. :hi:

Sad sam se nabrijao na IMVa :hid_crazy: :laughing:trebam pocet :stekaj:

« Last Edit: February 11, 2016, 15:09:12 PM by issigonis »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #25 on: February 11, 2016, 16:20:25 PM »
Alene
Moj bivsi Mini i original IMV sa svim svojim karakteristikama
Uzivaj
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,726.0.html
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline alen.musanovic

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #26 on: February 11, 2016, 16:37:46 PM »
Ajme.Sad proucavam malo slike.

Obzirom na godinu vjerujem da je "domaci" mini- znaci IMV.

Vecina uvoza su noviji modeli.

Ako je orginal bijeli IMV ,to su bile vrlo rijetke ptice u jatu rijetkih ptica :laughing:

Bilo bi jako vrijedno i ljepo vratit ga u orginal.To sto je netki vremenom mjenjao djelove,moze se vratit natrag.

Precrtaj na A panelu rupe za znakove.Imas i orginal antenu,kolko vidim i cep rezervara...masku...radkape

To bi (po mom skromnom misljenju) bilo jaaaako ljepo napravit cim blize orginalu.

Oplate i sjedala u narancasto/crvenu(ako nades polovno ili stisnut i vremenom narucit iz Newtona ali OBAVEZNO za 850 presvlake jer je JEDINO taj dezen išao na IMV mini 1000 :ded:)!!!

Dva "eksport" zmigavca (oni velki) i obavezno u gume oko prednje i zadnje šajbe-crni keder.

Na zadnju haubu znak austin ili morris...kiklop ura i samo jedan štitnik od sunca

Imao sam ukupno 5 IMVa,dva  skroz orginalna,alu su na zalost otišli.

Osobno bi danas,iskreno i bez preseravanja , rađe složio ili imao IMV 1000 nego 'S' mk1/2/3.

To je inace bio prvi novi obiteljski mini u kojem sam odrastao i u meni budi najvise emocija. :hi:

Sad sam se nabrijao na IMVa :hid_crazy: :laughing:trebam pocet :stekaj:


On je original bijeli model jer pise u knjizi koja je dosla uz njega, kad je kupljen, koji je model i boja auta pise da je bijela.
Za sjedista evo sad planiram sta cu i ti mi ovo napises. To cu i uraditi za sjedista tako jer je meni cilj vratiti sto vise u fabricko stanje. Velike zmigavce cu malo teze naci ali probat cu, potrudit cu se. Jedan stitnik od sunca ima i to mi je cudno pravo, sve kontam sto nema drugi haha
A ove rupice na A panelima, za sta je to, ne mogu da skontam nikako? Evo i koja slikica :)




Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #27 on: February 11, 2016, 18:03:36 PM »
Kutija za radio+ jedan zvucnik!!!
Po to je stari juril u Trst cak!!!Izbaci ovaj cd odma van i neki stari radio sa "kratkom skalom" uglavinjaj.

Velki žmigavci/eksport modeli se mogu nabaviti.Isli su i na Lotuse,Morgane,land rovere cak...Ako ti ne nalete ,javi se.

Ajd da budem ko prodavač Herbalifea- slozi to cim vise u orginal....slozi to cim vise u orginal...sloz.....

Rupe na trokutu su ti za mali znakic plavo srebrni(za export su bili na plavoj podlozi sa srebrnim slovima) British Leyland.precrtaj si trokut i rupe na papir za ubuduce :wink:

Zanimljivo je da nema rupu izmedu prekidaca svjetla/brisaci.inace su imali
 rupi (sluzila je jos na ranim modelima za bravicu) neki besfunkcionalni prekidac,kasnje pumpicu za vodu.

I da jos jedna sitnica-daj g :vozimo:a slozi u orginal


Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #28 on: February 11, 2016, 18:09:55 PM »
Alene
Moj bivsi Mini i original IMV sa svim svojim karakteristikama
Uzivaj
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,726.0.html

To je bio odlican minič!
Jedan od prvih cije sam slaganje i dozivljaje pratio id pocetka na forumu
Jel jos na životu?
Izgleda da je vecina bijelih IMVa zavrsila na ovom forumu :wink:
Bijeli su isli za miliciju pa je i to razlog zakaj ih bas i nema.
« Last Edit: February 11, 2016, 18:15:32 PM by issigonis »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Austin Mini mk3 1000 1971.
« Reply #29 on: February 11, 2016, 22:24:16 PM »
Alene
Moj bivsi Mini i original IMV sa svim svojim karakteristikama
Uzivaj
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,726.0.html

To je bio odlican minič!
Jedan od prvih cije sam slaganje i dozivljaje pratio id pocetka na forumu
Jel jos na životu?
Izgleda da je vecina bijelih IMVa zavrsila na ovom forumu :wink:
Bijeli su isli za miliciju pa je i to razlog zakaj ih bas i nema.

Jos uvek je u zivotu ali mislim da limarijski broji poslednje dane  :bye:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk