Author Topic: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'  (Read 17182 times)

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #15 on: April 21, 2016, 07:54:26 AM »
Milose svaka ti cast na konjskim zivcima. Manje vise sam bio upoznat sa kompletnom pricom i veoma mi je drago sto si konacno dobio tablice. Svi ti pogubljeni zivci ce ti se vratiti kad sredis auto i pocnes da ga  :vozimo: Ja ti se jos jednom izvinjavam sto jos uvek nisi dobio obecana prosirenja al radim na tome.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #16 on: April 21, 2016, 11:46:27 AM »
Sad pun gassssssssssssss.  :vozimo: :vozimo: :vozimo:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #17 on: April 21, 2016, 14:46:39 PM »
Konacno si ga rješio papirološki :good:
Sad dalje slatke brige...
Mini je ko jedrilica.Stalno se ima nešto radit po njemu.
Kad ti dopi..i slaganje,zaboravi ga par dana i onda-udri!!!

Ali kad se provozaš,još te jedino uši sprečavaju da se smiješ oko glave :vozimo:

 :pivo: :pivo: :pivo:

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #18 on: April 22, 2016, 00:49:13 AM »
Bogami ne silazim iz minija. 500km sam napravio u 3 dana.  Malo me smara menjac pogotovo u gradskoj voznji. Sinhroni krče u svakoj brzini skoro.  Al jbg dok ne stignu delovi ici ce tako.
Mare opusteno za prosirenja nista nije hitno. Sad kad je ovo zavrseno ne zurim nigde.
Moram i radio da mu ugradim podhitno malo je dosadna voznja bez muzike :)
A i ako neko ima kupio bi fabricku antenu koja je isla na ovaj model, kuciste za radio, felne originalne 12 mada okacicu sve to i u temi Kupujem.


Ako je neko u mojoj blizini a raspolozan je za voznju neka se javi  :vozimo: :vozimo: :vozimo:

Offline BANE

  • Aktivan
  • Posts: 99
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #19 on: April 23, 2016, 00:02:00 AM »
Dobro dosao u klub ,samo napred  mini ti je odlican. :punk:
baneee

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #20 on: April 23, 2016, 11:17:16 AM »
Imas poruku.
mislim da ces se morati poigrati sa hidraulikom.
nisam nikad vidio da je otisao sinhron na 4.  brzini.najcesce ode 2/3.

fini spali neki roštilj,dovuci parstolitara pive i pozovi ekipu da ti se složi  minič!

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #21 on: April 23, 2016, 22:34:56 PM »
Rostilj i pivo je najmanji problem :)

Danas je lep dan bio pa smo iskoristili i provozali se malo do Bujanovca da upoznamo kolegu MINI 1000 iz 71 godine.



Vlasnik Dobri je takodje veliki zaljubljenik u minije.

Ja se zalim na menjac covek otvori i pogleda a ja nemam gram ulja u kvacilo. Ni gram.  :fgh: :fgh: :fgh: Prazna bocica. Sipali ulje ali i dalje krci. Videcu sutra da ispustim ja vazduh pa mozda resimo problem.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #22 on: April 23, 2016, 23:19:27 PM »
Tako se Milose siri prijateljstvo u juznim krajevima, ne da mi je Dobri brat nego je veoma ok.
Dogovoritcemo se da te posetimo i da se provozamo do Vlasinskog jezera.

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #23 on: April 24, 2016, 17:52:32 PM »
Samo izvolte svi su dobrodosli.  :mks: :mks: :mks:

Danas uzeo da ispustim vazduh iz kvacila i vidim da je ustavri pocepana bocica gde se sipa ulje. Jako malo ali pusta ulje. Zato je i bila prazna boca. Ova glupa selna sto je na crevu za vodu udarala u bocicu i tako je vremenom probusila. Pritom je i Uk ulje napravilo lom ispod upropastilo farbu skroz. Moram to nekako da zalepim. Jel ima mozda neko na prodaju bocicu?


Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #24 on: April 24, 2016, 19:39:04 PM »
 Milose88 imam ja polovnu posudu ali treba da se promene gumice dobijes je gratis ;)

Citajuci tvoj post od 21 aprila kada si pisao o problemima oko registracije Minija primetio sam jedan pasus u kome pise


Quote
Ja sam preko clana kluba sakupio potrebne papire, uplatio i poslao u muzej. Medjutim. Kontakt sa tim clanom se prekinuo? Zasto? Ja pojma nemam?


Da li je to clan Mini Kluba Srbije ? Kako mislis prekinuo? Nije hteo da se javi na tvoje pozive? Bez ikakvog obrazlozenja ? Molio bih te da nam pojasnis jer Ako jeste clan Mini Kluba Srbije  , kako se on zove jer poenta kluba i clanstva u klubu je medjusobna  pomoc svim clanovima a ne licna korist. 
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #25 on: April 24, 2016, 20:15:17 PM »
Milose88 imam ja polovnu posudu ali treba da se promene gumice dobijes je gratis ;)

Precednik je precednik nema sta. :mks: :mks: :mks: Ajde probacu prvo sa lepljenjem ove moje. Da je uopste ne skidam da probam na licu mesta da je zalepim. Ako to ne bude moguce videcemo za tu polovnu.



Citajuci tvoj post od 21 aprila kada si pisao o problemima oko registracije Minija primetio sam jedan pasus u kome pise


Quote
Ja sam preko clana kluba sakupio potrebne papire, uplatio i poslao u muzej. Medjutim. Kontakt sa tim clanom se prekinuo? Zasto? Ja pojma nemam?


Da li je to clan Mini Kluba Srbije ? Kako mislis prekinuo? Nije hteo da se javi na tvoje pozive? Bez ikakvog obrazlozenja ? Molio bih te da nam pojasnis jer Ako jeste clan Mini Kluba Srbije  , kako se on zove jer poenta kluba i clanstva u klubu je medjusobna  pomoc svim clanovima a ne licna korist. 

Da to sam napisao jer sam tu imao problema. I to ne malih problema. Jeste to je clan Mini kluba ,i to je stariji clan i stariji covek i zato me i buni taj potez i to ponasanje. Ne bih da imenjujem da produbljujem problem jer sam hvala Bogu sve zavrsio i stavio tacku na sve to. Ali kada sam poslao papire covek je prestao da se javlja, ja pisao, zvao nista. Zvao muzej tamo nema nikog i mesec ipo dana se ja vrteo u krug i vec otpisao minija. Jer jednostavno niko zivi se nije javljao na telefon. Hvala Bogu da se javio gospodin Petkovic i sve normalno zavrsili bez ikakvih problema. Zato njemu svaka cast. A ovo ostalo je meni nejasno ali idemo dalje taj problem je resen mogo je mnogo lakse da se resi ali nema veze. Sad da sredimo ovog mog mehanicki pa da se druzimo na skupovima :mks:


Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #26 on: April 24, 2016, 22:34:42 PM »
Ljepljenje ti se ne isplati.
Kvalitetno dvokomponentno tzv."tekuci metal" ti košta dosta,na ove jeftine odma zaboravi, i imaš 70% šanse da se primi ako dobro ocistiš posudu.
Opet imas pokrpanu posudu.

Uzmi ovu polovnu posudu od Vlade  i kako sam ti napisao-daj napraviti nove gumice po mjeri kod nekog ko se time bavi i odmah ti ispolira cilindar iz nutra.
To kosta cca10e i imaš dobar ispravan cilindar.I odma stavi teflonsko (opleteno) crijevo i istim postupkom saniraj i pomočni cilindar kuplunga.Jer gotovo uvjek kad složiš gumice u jednom-drugi propiša.

Sve skupa te neče koštat više od 30e (ako su cjene reparacije i izrade crijeva približne ovima u ZG),a time si rješio priču hidraulike i miran si duže vrijeme.

Da ubuduče izbjegneš nagrizanje tih gumenih djelova kuplunga i kočnica probaj koristi Valvoline /(DOT 4) možeš i DOT 3,samo kad kupuješ veču ambalažu jeftinije ti je,a DOT 4 ima višlju točku vrelišta pa je pogodniji kad ga koristiš za kočnice-zato veča ambalaža,i malo je "mekši" na pedali nego DOT3)  tekučine jer su manje agresivne.

 :hi: :hi: :hi:
« Last Edit: April 24, 2016, 22:46:00 PM by issigonis »

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #27 on: April 26, 2016, 21:09:11 PM »
Da.Sipam samo DOT 4 ulje. Ali probao sam prvo sa lepljenjem ove posude sa tecnim metalom pa videcemo hoce li uspeti. ako ne uspe moramo menjati sve to. Bas je mali otvor vidi se na slikama.  Cisto me zanima da li ce ovo resiti problem da menjac vise ne krci.





Potreban mi je ovaj termoprekidac ako neko imas viska na prodaju???




Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #28 on: April 26, 2016, 21:29:17 PM »
Zasto si ne spojiš taj dodatni ventilator na prekidac???
Pa ga uvjek nakon "žešče" vožnje možeš malo duže raspaliti da vrti :)

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #29 on: April 26, 2016, 21:44:58 PM »
Da, da prekidac ce biti obavezan. Samo kad sam vec tu hocu da i ovaj deo bude ispravan. Mozda se zanesem u ludoj voznji i ne primetim da je podigao temperaturu.  :lol: :lol: :lol:

Danas sam ovaj moj potopio u vreloj kljucaloj vodi i nece da ukljuci.  Ako neko ima ispravan viska najbolje nov ali i polovan ispravan bi zavrsio posao. :)