Author Topic: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'  (Read 17183 times)

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« on: December 17, 2015, 21:09:53 PM »
Pozdrav svima
Posle dosta dugog perioda trazenja i mucenja evo konacno sam i ja nasao minija. Mini je doteran iz Italije tj iz Rima u Bugarsku. Ja ga tu pazario i doterao u Srbiju. Mini je 1994 godiste model Sprite 1.3 je motor. Na satu pise 77 000km. Mislim da je u dosta originalnom stanju. Farovi,zmigavci,sedista , tapaciri tabla sve je od prvog dana pa cak i ratkapne i felne. Farba je prva. Ima dosta slika pa cete videti dosta je zdrav limariski cini mi se. Nista nije prepravljano, budzeno itd itd. Mini nije vozen oko 5 godina tamo u italiji. Ja sam polako krenuo da ga sredjujem i nadam se uz Vasu pomoc da cemo ga srediti do detalja. Veliku zahvalnost dugujem precedniku Vladimiru, Marko90,Minion i svim ostalim clanovima koji su pomogli savetima. Nadam se da ce uskoro biti u voznom stanju.  :pivo:






















A evo kako je valjda izgledao fabricki pronasao sam sliku na netu.


« Last Edit: December 17, 2015, 21:23:18 PM by Milos88 »

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #1 on: December 17, 2015, 22:06:08 PM »
Sa srećom  :pivo:
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #2 on: December 18, 2015, 08:45:27 AM »
Dobro nam dosao Milose i srecno  :mks: :mks: :mks: :mks:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #3 on: December 18, 2015, 12:19:54 PM »
dobro dosao
lep mini :mks:

r_dalibor

  • Guest
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #4 on: December 19, 2015, 16:43:22 PM »
Dobro došao u svet mini manijaka!  :mks:

Offline zeks

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 79
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #5 on: December 19, 2015, 20:32:40 PM »
 :bravo:    :good:

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #6 on: December 22, 2015, 23:27:21 PM »
Hvala drugari
Evo slike poda kada sam izvadio sve iz njega gde se lepo vidi kako je ocuvan.



Inace sipan je petrolej u motor i tako stajao 10 dana. Posle toga zamenjeno ulje i filter sipana Optima 20w-60. Mini pali bez problema ali radi samo na sauhu a kada se spusti sauh gusi se i gasi mada kako duze radi sve je bolje i bolje. Sada vec mogu do kraja da ga spustim i mini radi u mestu ali u voznji bez sauha nemoze. Potrebno je detaljno ciscenje karburatora ali na to cekam  iskusnijeg majstora. U radu se cuje i da svira razvodna kapa??? Elektronska je. Sve u svemu stanje je ok motor ima zdrav zvuk ali se vidi da je bas dugo stajao i da nije vozen.

I po ovome se vidi da nije vozen. Pacovi su kroz ventilaciju uneli sve i svasta. Ovo je izaslo iz ovog sireg creva koje vodi do ventilatora a i oko motora su ljuspe od oraha na sve strane.


a pregrizli su i po neki kablic  :punk:



Od elektronike nista nije radilo ni svetla ni zmigavci ni reflektori ni osvetljenje na satu nista nista pa sam detaljno uz savete Vladimira svaki osigurac izvadio proverio, zamenio, promenio relej za reflektore, za zmigavce sam imao srece da sam ga izudarao i da je proradio , skoro sve sijalice sam morao da menjam jer su bile katastrofa, svaki kontakt isprskao kontakt sprejom i sada sve radi :) nema stavke koja ne radi ...ustvari ima jos sirena je ostala ona ne radi.



Inace skoro sve sam  pregledao oko minija nisu potrebna cini mi se neka veca ulaganja i mini moze da gura u ovakvom stanju za sada ali bih zamenio ove stavke ako neko slucajno ima jer mi one bodu oci.
Plastika iznad prednjeg levog tocka.


Ova ukrasna lajsna ne znam kako se strucno zove sto ide oko celog krova...Moja je kompletna ali je sve ispucala.



Otislo je i ovo na vozacevom sedistu ovo platno sto drzi sundjer pa je propalo sediste. Ne znam jel ovo ima da se poruci da se kupi novo ili da neki tapetar ovo nekako lepi ili sije??? Kompletno je ali je pukla guma na pola.


Mozda ako neko ima viska set dihtunga za moj motor?
Potrebne su mi i skoro sve manzetne za poluosovine i glavu upravljaca i ona mala na menjacu. Sve manzetne su otisle izgleda od stajanja sve su popucale.

ako neko ima slucajno ove delove neka javlja a ja ako naidjem na neki problem u sredjivanju minija javljam pa resavamo  :pivo:
« Last Edit: December 22, 2015, 23:51:18 PM by Milos88 »

Divac

  • Guest
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #7 on: December 23, 2015, 22:52:10 PM »
Miloše dobro došao. Odličan ti je mini.  :bravo: Puno sreće i lepih kilometara ti želim  :pivo: :vozimo:

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #8 on: December 29, 2015, 13:52:55 PM »
Hvala Divac.

Sediste sredjeno. Zalepio sastav super lepkom pa preko toga celom duzinom parce gume. Valjda ce drzati. 



A ovde ispod tepiha na ovoj kaseti sam nasao samo ovo? Jel treba tu jos nesto da ima? Ovo je neki karton sve se iskrivio od vode.  Jel fabricki ima samo ovo ili treba celom duzinom da ima ovako nesto da drzi tepih da ne propada mozda?

« Last Edit: December 29, 2015, 13:54:35 PM by Milos88 »

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #9 on: December 29, 2015, 14:47:57 PM »
to ti je originalni deo...posto imas sat sa leve strane a ne centralni,imas samo jedan karton,da njega nema propadalo bi kroz tu rupu,mozes napraviti po tom novi od lepenke,a preko toga ide samo ova guma.

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #10 on: December 29, 2015, 17:28:32 PM »
Koja guma? Ja imam samo ovo i odozgo tepih nista vise.
Pitao sam jer mi je cudno ima sve ove krivine na kartonu a nema na miniju u tom delu nikakvih krivina da se uglavi ovaj karton.ima mnogo vise prostora pa mi je zato cudno reko mozda fali nesto.  Vec sam iscrtao novi ali moram da ga prostudiram kako se stavlja jer mi je ovo malo nelogicno.  A mozda je i bolje od sper ploce da se napravi novi moze veci pritisak da izdrzi.


I nije bilo moguce uklopiti ga jer ovaj karton ide sa druge strane ispod cajgera. I tu se uklapa extra. A ovde dolazi mnogo veci karton koji ja nemam. Hvala clanovima koji su primetili i javili.
« Last Edit: February 26, 2016, 02:04:43 AM by Milos88 »

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #11 on: February 26, 2016, 01:53:36 AM »
Malo se radilo oko minija.







Trap skidan, pregledan zamenjene sve manzetne koje postoje jer su se stare bukvalno raspale. Srecom svi zglobovi su dobri. Mazalice napunjene, kocnice pregledane diskovi na nekih 50 posto, pozadi kad smo skinuli iznenadio sam se sve novo samo sto cilindri pustili ulje pa je to ocisceno sredjeno,sipano novo ulje DOT4 , skinut rezervoar ociscen, skinut karburator i detaljno ociscen on je bas bio katastrofa, ociscen razvodnik, nastelovano paljenje ( vise nema ono da kad ugasim minija on radi jos minut ). Mini izglancan, enterijer sredjen i vracen na mesto .Sve u svemu sredjeno je sve nista do detalja ali za pocetak je dobro. Konacno mogu da ga vozim i mogu vam reci da ide kao blesav :)
Medjutim ima i losih vesti. Menjac ne valja. iz 3 u 2 problem. zakrci uvek i to bas. ponekad i iz 1 u 2. Curka ulje na jednom mestu iz menjaca i to samo kad ga vozim pa ga ugasim. Amortizeri zadnji za zamenu i prednji desni lager na tocku. Morace sve tako da tera dok ne sredim ono glavno Registraciju.

Skinuo sam onaj rol bar ovako mi nekako lepsi.

Ako neko ima vremena a raspolozan je da pomogne fali mi karton od km sata desno onaj veliki sto drzi platno da ne propada. Tako sam ga kupio bez toga. Ovaj sto imam je stavljen levo a fali mi onaj veliki. Trebaju mi dimenzije ili najbolje ako neko moze na papir da iscrta pa cu ja od toga na karton
I kako se ucvrscuje ova srednja kifla? skroz desno kod suvozaca se okrenula ne znam jel treba neke zabice da je drze ili da pokusam da je lepim ali ne znam koliko ce to drzati?
« Last Edit: February 26, 2016, 02:03:36 AM by Milos88 »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #12 on: February 26, 2016, 21:19:18 PM »
Bravoooooo Miloše
Svakim danom sve lepši i lepši  :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #13 on: February 26, 2016, 21:35:25 PM »
 :hi:
Pozdrav!
Prekrasan minić!!!dugo nisam vidio Sprite  sa 1.3 motorom :bravo:

inace,bolest je bas druga brzina.Na 90% getribi polovnih je to problem.a ulje ti moze kapat na vise mjesta,mada najcesce na "štangicama" ,odnosno spoju.

Auto ti  je  :good:

Uzivaj !!!

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'
« Reply #14 on: April 21, 2016, 01:08:22 AM »
K O N A C N O



Posle 6 meseci lavovske borbe uspeo sam da registrujem minija. Borba je bila zestoka i iscrpljujuca ali sam nekako na misice izvukao situaciju. Moj savet svima koji hoce da kupe minija kao stranca i da ga carine i registruju na nase table dobro razmisle. Pored brdo para koje treba dati ovoj nasoj lopovskoj drzavi treba i tona zivaca.

Ukratko. Da bi uopste carinili mini treba prvo potvrda i procena muzeja automobila. To kosta 10 000 dinara. Ja sam preko clana kluba sakupio potrebne papire, uplatio i poslao u muzej. Medjutim. Kontakt sa tim clanom se prekinuo? Zasto? Ja pojma nemam? Posle mesec ipo dana uspem nekako da stupim direktno sa muzejom u kontakt i posle 2 meseca dobijem papire ali pogresne :( pa za 10 dana dodju pravi :) tu su vec poceli zivci da rade :) odmah posle toga krenem do granice da napravim ulaz izlaz. 100km u jednom pravcu mini isao bez problema. Sinhroni zvoneeee na sve strane. U svaku brzinu ubaciti problem. Na granici normalna situacija 10e da se ubrza papirologija, pa 20e jbg pogodili smo bas vreme rucka i tako normalne situacije za Srbiju. Ulaz napravljen. Sutra krenuo na najblizu carinu. I tu krece igranka :punk:   Faktura minija glasi na 750e , muzej ga procenio na 750e a ja otisao u 7 ujutru na carini a u 3 popodne izlazi carinik i kaze da li zelim da prihvatim na 6400eura jer jbg videli su na nemackom sajtu da taj auto vredi toliko? Znaci ne vazi ni faktura ni procena muzeja nista gleda se mobile.de i koliko vrede u nemackoj. Cirkus drzava. Ja to odbijem jer nisam hteo da platim preko 2000e carinu jer 35 posto ide na minice. Tu nastane ozbiljna svadja zasto vracam vozilo zasto ne prihvatim cenu od 6400e :) pa su zvali jednog sefa , drugog treceg , petog, beograd, novi sad, suboticu sve zivo. I na kraju odluka da auo prenoci pa da se sutra vidi sta i kako. Sutra ja ponovo u 7 cekam a oni u 4 popodne posle silnih poziva, ubedjivanja itd itd prihvataju fakturu i procenu na 750e. Platio konacno i oterao auto. Posle toga sledi tehnicki pregled i tu je naravno problem potrebbna je homologacija, test o saobraznosti itd, itd i to se radi na misice sve. I na kraju sa svim papirima dodjem na salter u sup po tablice i ova na salteru kaze pa kako je moguce da ste uvezli auto 94 godiste to je nemoguce ja ne mogu da vam dam tablice  :lol: posle 2 dana kad je ona pozvala sve zive informisala se ja konacno dobio tablice  :mks:
Sve je ovde legalno i po zakonu ali su svuda nepismeni ljudi i retki su ovakvi slucajevi i sve ide na misice jer ne znaju sta da rade. Pa eto ako neko zeli da uvozi minija neka ima ovo u vidu. Jer malo je falilo da ja ostanem bez auta. Moram samo da kazem da je direktor ili vlasnik muzeja Petkovic ljudina i svaka mu cast. Naravno Vlada precednik je velika podrska u svemu ovome  :bravo: :bravo: :bravo:


« Last Edit: April 21, 2016, 01:12:37 AM by Milos88 »