Author Topic: Nebo  (Read 6823 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Nebo
« on: November 02, 2015, 21:23:17 PM »
Molim za informaciju kako se postavlja nebo kod minija!!!!

Hvala unapred
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Nebo
« Reply #1 on: November 03, 2015, 17:57:58 PM »
Nebo je tapecirung krova ako se ne varam  :blush:
Ako je to to...ja radim po sistemu da prvo namjestim one metalne nosace da stoje okomito u odnosu na krov...zatim zalijepim zadnji kraj i pustim da se osusi...nakon toga krenem lijepiti prednji kraj i pritome pazim da dobro nategnem i tapecirung i nosace. U ovom stadiju nije bitno sto se nabora na nekim mjestima jer se pri natezanju bocno sve ispravi.
Nakon sto su se osusili prednji i zadnji kraj krenem sa natezanjem bocnih strana, prvo jednu pa drugu...najtezi dijelovi su na stokovima jer treba paziti da su jednake duljine a i da su lijepo presavinuti i izrezani.
Kad sam sve uspjesno poslozio i zalijepio pustim da se osusi i pazljivo odrezem sve viskove koji vire sa vanjske strane a guma ih ne moze pokriti...

Nadam se da pomaze  :)



« Last Edit: November 04, 2015, 18:56:21 PM by Vladimir »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Nebo
« Reply #2 on: November 04, 2015, 18:58:04 PM »
Nebo je tapecirung krova ako se ne varam  :blush:
Ako je to to...ja radim po sistemu da prvo namjestim one metalne nosace da stoje okomito u odnosu na krov...zatim zalijepim zadnji kraj i pustim da se osusi...nakon toga krenem lijepiti prednji kraj i pritome pazim da dobro nategnem i tapecirung i nosace. U ovom stadiju nije bitno sto se nabora na nekim mjestima jer se pri natezanju bocno sve ispravi.
Nakon sto su se osusili prednji i zadnji kraj krenem sa natezanjem bocnih strana, prvo jednu pa drugu...najtezi dijelovi su na stokovima jer treba paziti da su jednake duljine a i da su lijepo presavinuti i izrezani.
Kad sam sve uspjesno poslozio i zalijepio pustim da se osusi i pazljivo odrezem sve viskove koji vire sa vanjske strane a guma ih ne moze pokriti...

Nadam se da pomaze  :)






To je to nebo - krovni tapacirung
Hvala na pomoci  :good:,javljam kako je proslo
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Nebo
« Reply #3 on: March 16, 2016, 12:45:50 PM »
imaš dva stila neba.
noviji tip je sa šipkama, stari tip je iz dva dela.
postupak sa šipkama je dobro opisao Brut.
osobno nebo montiram kad je jako toplo ili stavim grejalicu u auto da se material ugrije i na taj način lakše i bolje se nateže.
kada prvo lepim prednji kraj, onda ga fiksiram metalnim štipaljkama, kleštima, sve što se može upotrebiti. Nakon toga, montiram prednju šoferku i tako 100% fiskiram nebo.
onda dolazi trik. osobno uvek na rub- unutrašnji ispod krova- na zadnjem prozoru bušim rupicu kroz koju uvlačim npr. žicu, koju fiksiram na zadnju šipku i sa navijanjem žice zatežem kompletno nebo. onda lepim rub, provizorno stavljam gumu za vrata i zadnja bočna stakla, da mi drži nebo, pa montiram zadnje staklo i polako preostalo.
to je moj način. nadam se da pomogne.