Author Topic: Mini 79  (Read 34432 times)

Divac

  • Guest
Odg: Mini 79
« Reply #15 on: May 11, 2015, 10:13:35 AM »
U lepom društvu  :good:

« Last Edit: May 11, 2015, 10:29:00 AM by Divac »

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #16 on: May 11, 2015, 20:48:35 PM »
Pedjin Spitfire je suepr, al ipak mislim da ce Porsche 356 biti jos veca atrakcija kad ga sredi  :srce:

Mini danas opet malo radjen:
Stavljene lajsne na tepih, pocela da poliram nosac svetla tablie i uradjena priprema za farbanje krova.
Ako neko ima one plastike na kojim se drze sijalice za svetlo tablice nek mi se javi posto su moje bas u losem stanju.
Stavljen novi zadnji lonac i prohromska cev na kraju.





Da li je neko imao problem sa lajsnama sa Minispares-a koje idu na sajtne. Ja sam uz prosirenja dobila i lajsne koje ne mogu da navucem nikako na sajtnu. Ima li neko resenje ili zna gde se mogu kupiti neke slicne koje mogu da se stave?

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini 79
« Reply #17 on: May 12, 2015, 14:25:55 PM »
Quote
Da li je neko imao problem sa lajsnama sa Minispares-a koje idu na sajtne. Ja sam uz prosirenja dobila i lajsne koje ne mogu da navucem nikako na sajtnu. Ima li neko resenje ili zna gde se mogu kupiti neke slicne koje mogu da se stave?

Mislim da su svi imali problema sa tim lajsnama
sto zbog tvrdoce samih lajsni pa su ih grejali sa fenom ili toplom vodom i tako montirali na Mini
sto zbog gita i neravnina koje se nalaze na samom rubu auta.Po rubovima gde je najtanje , lajsna naleze bez problema ali tamo gde je krivina npr od kraja blatobrana pa prema podu , e tu su muke ako nemas fen da zagrijes
Kod postavljanja treba da imas debele zivce a i srece
Quote
Ako neko ima one plastike na kojim se drze sijalice za svetlo tablice nek mi se javi posto su moje bas
Mislim da imam ove plastike .Javljam ako su u dobrom stanju
pozdrav
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #18 on: May 12, 2015, 22:46:21 PM »
Hvala Vladimire na odgovoru.
Ne znam za lajsne da li ce im grejanje nesto pomoci, probacu. Mislim da je problem sto se u lajsnama nalazi metalni ulozak koji je jako uzak i ne moze da se rasiri na debljinu mojih sajtni (koje su menjane vec dva puta pa je to sad deblje nego sto je bilo fabricki).
Ako ne uspem sa ovim probacu da nadjem neke slicne lajsne koje mogu da se stave.

Evo jedna slika od danas, ofarban krov, ofarbane lajsne i hauba. Slikacu za koji dan po danu pa ce se videti bolje.


Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini 79
« Reply #19 on: May 13, 2015, 10:52:21 AM »
Quote
debljinu mojih sajtni (koje su menjane vec dva puta pa je to sad deblje nego sto je bilo fabricki).

Kao sto si napisala.To i jeste najveci problem i razlog zasto nije moguce namontirati originalne lajsne.
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #20 on: May 13, 2015, 19:24:38 PM »
Da, znam da je u tome problem sto su mi sajtne verovatno tri puta deblje od fabrickih :D :D :D al smislicu vec nesto. Kad bih svaki put odustala kad nesto ne ide bas po planu mini bi i dalje stajao u garazi :)

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #21 on: May 14, 2015, 10:57:13 AM »
Brisaci ne rade od kad je auto kupljen. Pa sam resila malo i time da se pozabavim.

Skinut motor i rasklopljen. Stavljen nov namotaj i nov magnet posto je stari pukao, cetkice su dobre pa nisu menjane.





Da li neko zna gde imaju da se kupe srafovi i matice sa colovnim navojem koji odgovara za minija? Treba mi par matica pa bi lakse bilo ako negde vec ima da se kupi nego da idem kod strugara da mi pravi.
« Last Edit: May 14, 2015, 11:01:28 AM by Masha »

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Mini 79
« Reply #22 on: May 14, 2015, 12:10:58 PM »
ENJUB tržni centar u Bloku 45, na spratu desni deo koji gleda na solitere, skoro do kraja sprata.
Najbolje je da poneseš šraf da po njemu odredi maticu (zbog hoda navoja).
Blue Transformer

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini 79
« Reply #23 on: May 14, 2015, 12:25:20 PM »
Maso jesi li ti sigurna da si zensko?  :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #24 on: May 15, 2015, 20:29:00 PM »
Hvala Dusane, ako ne nadjem neke matice otici cu do Enjuba.

Evo stiglo jos delova:







Gornja lajsna od maske koja se srafi na haubu je stigla pogresna za Mk1 tako da je ja nisam uzela, ako nekom treba stoji sad u Golasu :)

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini 79
« Reply #25 on: May 16, 2015, 16:50:15 PM »
nema mk 1 masku na haubi, sve ostale su iste za sve minije
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #26 on: May 16, 2015, 23:51:02 PM »
Sad me bas zanima sta je to njim stiglo. Duplo je uze od ove lajsne koja je na mom autu sad i duplo je tanja lajsna i ima rupe sa donje strane gde je predvidjeno da se srafi na haubu, pise na pakovanju da je za mk1 i mk2. Da li neko zna da li se mozda pravila takva lajsna za haubu za neki model?

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Mini 79
« Reply #27 on: May 19, 2015, 16:36:02 PM »
Jel golas uvozi limove ili ih pravi? :thinking:

Offline Masha

  • Aktivan
  • Posts: 53
Odg: Mini 79
« Reply #28 on: May 19, 2015, 18:19:51 PM »
Jel golas uvozi limove ili ih pravi? :thinking:

Svi delovi iz Golasa, limovi, branici i delovi oko maske koje sam ja uzimala su uvozni samo od razlicitih proizvodjaca.

Sto se tice nastavka radova, jos malo pa ce konaco brisaci biti u funkciji. Skinuta sajla koja pomera brisace, malo da se razradi posto je sve to zapeklo.



I ispoliran drzac svetla tablice


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini 79
« Reply #29 on: May 27, 2015, 14:27:26 PM »
alal vera. drago mi je da uzivas u svom miniju :) sto se tice matica... mozes da mi napises u poruci neki spisak koje ti sve trebaju pa da ponesem kada budem isao za selo. mogu da dam tebi, a mogu i Danilu.


Pozdrav