Author Topic: Kvacilo sporo vraca  (Read 6071 times)

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Kvacilo sporo vraca
« on: October 30, 2014, 12:24:29 PM »
Pozdrav svima,
Da li je neko imao problem da pedala sporo iskvacuje?

Skoro sam sa minijem imao prvu "duzu"  ekskurziju od nekih 100tinak kilometara i zaista sam zadovoljan kako radi ali pri povratku kuci sam imao malih problema sa pedalom kvacila. Kvacilo iskvacuje bez problema ali pedali treba dosta vremena da se vrati u pocetni polozaj. Kada idem iz druge u trecu manji je problem ali polazak i rikverc su uzas.

Ja sumnjam da nije slucajno veliki otpor na osovini (pozicija 2 ili 8 na linku ispod). Opruga bi trebala da bude ok jer bi inace verovatno pedala ostala na patosu....

https://www.minispares.com/catalogues/classic/Classic~Mechanical~Parts~Manual~1959-1985/Clutch/Clutch~~Pedal~Linkage.aspx?1~3~32

Cak mi se cini da i pedala kocnice malo sporije vraca...

Marko90

  • Guest
Odg: Kvacilo sporo vraca
« Reply #1 on: October 30, 2014, 20:04:35 PM »
Pozdrav,


Moze biti svasta u pitanju...Najcesce je dotrajalo crevo pomocnog cilindra kvacila....Zatim mogu biti gumice na glavnom i pomocnom cilindru kvacila (ili su dotrajale ili je neko budzio od neceg), proveri da li imas i onu oprugu sto ide izmedju pomocnog cilindra kvacila i poluge....Nadam se da ce saveti biti od koristi...Srecno!!!

Offline Floyd

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 12
Odg: Kvacilo sporo vraca
« Reply #2 on: October 30, 2014, 22:39:46 PM »
Neka ti netko stisne kumplug, a ti gledaj kako cilindar na kvačilu vrača. Ako se sporo vrača pokušaj popustit sisu za ozračivanje, ako se tad odmah vrati znači da je problem u crijevu koje ne vtača pritisak u posudu. Pozzz