Author Topic: Problem karburator!  (Read 13544 times)

Minion

  • Guest
Odg: Problem karburator!
« Reply #15 on: October 12, 2014, 01:57:04 AM »
Nou nou nou, palis auto sa komplet karburatorom! Nikako drugacije!

@marko - zato nosim svecicu da se ne mucim :p

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Problem karburator!
« Reply #16 on: October 20, 2014, 12:11:09 PM »

Divac

  • Guest
Odg: Problem karburator!
« Reply #17 on: October 20, 2014, 16:06:41 PM »
Luka u predprošlu nedelju svim minićima u Kralju podesio smešu. Odlična spravica. Hvala Luka još jednom.

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Problem karburator!
« Reply #18 on: October 20, 2014, 16:21:25 PM »
Nije ni skupa, na E Bay 19,99 Funti + 9 Funti poštarina ( hardwick1982).
Blue Transformer

Offline Floyd

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 12
Odg: Problem karburator!
« Reply #19 on: December 17, 2014, 14:45:38 PM »
Evo u zadnje vrime sam radija oko minija i sredija sam neke probleme. Ugradio sam HIF 44, imam pitanje u vezi smjese... kad zavidavam vijak za smjesu na HIF-u, jeli onda dodajem gorivo ili oduzimam? Koliko bi krugova onaj vijak trebao biti odvidan, tj. koliko je sredina?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem karburator!
« Reply #20 on: December 17, 2014, 23:40:49 PM »
Evo u zadnje vrime sam radija oko minija i sredija sam neke probleme. Ugradio sam HIF 44, imam pitanje u vezi smjese... kad zavidavam vijak za smjesu na HIF-u, jeli onda dodajem gorivo ili oduzimam? Koliko bi krugova onaj vijak trebao biti odvidan, tj. koliko je sredina?

odgovor je veoma fino napisao Luka o ovom postu.
to znači upališ motor, ugreješ motor i ideš po njegovom savetu. vijak sa leve strane okrečeš i videt češ u koju stranu če biti smesa goriva slabija ili bogatija.
karburato se nikada nešteluje na suvo. i nema pravila koliko krugova da se postigne to ili ono.
a kako početi? ja uvek HS karburator na početku odvrnem diznu sa dva puna okretaja i onda počinjem štelovati. na HIFu imam spravu za merenje smese i štelujem dok ne postignem pravi CO.