Author Topic: Hladnjak od metroa u miniju?  (Read 8310 times)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Hladnjak od metroa u miniju?
« on: June 03, 2010, 16:51:39 PM »
jedno pitanje za gorana, gregora, i brutalca... kod minija sa 1.3 motorom i obicnom karoserijom (ne gt) jel moze da se ugradi hladnjak od metroa sa termodavacem i el. ventilatorom? posto 90% minija sa tim motorima ima tendenciju da dize temperaturu (iako neki nemaju termostat) i zatim prokuvaju...

ljudima iz manjih mesta je mnogo lakse jer nisu non stop prisutni u guzvama, dok je kod beogradjana, kreni-stani, svakidasnja situacija.


znam sve price, losh motor, prljav rashladni sistem, kontra okrenut ventilator i ostalo, ali me zanima samo, da li fizicki moze da stane? da li je neko od vas trojice probao to i koliko ima efekta?

konkretno mislim na hladnjak napred kod prednjeg veznog lima kao sto na 90% auta stoji

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #1 on: June 03, 2010, 19:56:43 PM »
Metroov hladnjak nema sanse...ne stane...mozda od MPi Minija...
Previse stvari je napred i na previse toga moras paziti da se moze samo tako staviti...da se moze imala bi ga ekipa u Engleskoj  :wink:
Smeta ti razvodnik, alternator, kuciste filtera ulja a i vezni lim  :)
Pogledaj kaj sve morali napraviti da stave hladnjak napred koji je manji nego od Metroa i ventilator 5 puta tanji...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #2 on: June 03, 2010, 21:45:47 PM »
I ja sam malo skeptičan po tom pitanju... Vidi Bane: i ako ti bude uspelo da sve to uvališ napred,sve ti dolazi tik do bloka,pa ne bi imao dobar protok vazduha kroz hladnjak. Bolja solucija je dodati jedan električni ventilator i električnu vodenu pumpicu (predlažem od Bmw x5, bilo koji model,zgodne su). Nema potrebe za termoprekidačem,možeš to da uključuješ i iz kabine kad zatreba od slučaja do slučaja.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #3 on: July 01, 2010, 09:21:33 AM »
tek sad sam pročitao pitanje. nekako mi izmaklo.
metro hladjak može da se ugradi. preporučljiv je od MK1 modela ako se ne varam jer je tanji (turbo hladnjak je deblji).
prvo pravilo. trebaš imati stari tip alnasera, kapu na razvodniku sa izlazima sa strane.... i ako imaš sreče sa svaje strane ti ostane po nekoliko milimetara prostora. turbo harry je poznat po tom potezu. čak je i stavio dva tanka ventilatora od motora..... imam sam slike svih detalja..... ali na žalost ukrali mi komp.

to znači ništa nije nemoguče.... ali osobno nepreporučujem muke za ugradnju. bolji su predlozi navedeni od Miroslava i Brutalca.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #4 on: July 01, 2010, 10:32:02 AM »
pa dobro, obzirom da mi ostaje GT u njega ce pretpostavljam komotno stati taj od metroa jer ima vise mesta  :blush:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #5 on: July 01, 2010, 11:07:38 AM »
u GT ide bez problema... ali... još uvek nevidim potrebe za tim, ako je motor sređen kako treba. ..... a kako sam prošle nedelje u BG bio sa minijem jedan sat u gužvi, video sam, da se zaista bez problema T popne na crveno. to znači montiraš dodatni ventilator sa vanjske strane..... 

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #6 on: May 01, 2014, 14:33:00 PM »
od cega je moguce ugraditi ventilator sa vanjske strane?

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #7 on: May 01, 2014, 19:52:52 PM »
od cega je moguce ugraditi ventilator sa vanjske strane?

Od yuga. Najjeftinija opcija a veoma korisna .
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Divac

  • Guest
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #8 on: May 03, 2014, 11:15:10 AM »
« Last Edit: May 03, 2014, 11:22:48 AM by Divac »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Hladnjak od metroa u miniju?
« Reply #9 on: May 05, 2014, 22:41:03 PM »
to je upravo način na kojeg sam ga ja ugradio g. Bajtu u njegovog coopera. sa tim da sam mu ga ja okrenuo u kontra stranu. zašto? zbog toga da mu izvlači vručinu a ovaj na slici radi upravo u obrnutom pravcu nego ventilator na pumpi. tako, da sa svake strane puše hladno a neznam gde mu izlazi vručina????? po moje krivi proces.

inače potrebna je mala modifikacija, tojest da se odbrusi višak okvira. sviđa mi se iz razloga što je sakriven i nekvari originalnost vozila.