Author Topic: Austin Mini - Restauracija  (Read 37405 times)

Offline Brance58

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 5
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #45 on: March 05, 2014, 15:51:54 PM »
Što se tiče carine i poreza na transport pogrešno si verovatno razumeo špeditera . U carinsku osnovicu ulazi transport do naše granice pa se tek onda se na sve to obračunava PDV.Proveri još jednom cenu usluge špeditera jer oni obično tolko naplećuju za jedan tarifni broj ,a ti ćeš verovatno imati više tarifnih brojeva. Pozdrav

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #46 on: March 05, 2014, 17:33:43 PM »
Branče je potpuno u pravu, na cenu robe dodaju se svi troškovi do mesta carinjenja, i sve to zajedno predstavlja carinsku osnovicu. Kada se ocarini, na iznos robe, troškova i carine plaća se 20% PDV.
Transport zavisi i određuje se na bazi toga šta je veće, da li kubatura koleta ili njegova težina (stara priča, šta je teže 20 kg olova ili 20 kg perja). Carina se određuje na osnovu carinskih stopa iz Carinske tarife, koja nije ista za sve carinske tarifne brojeve.
Blue Transformer

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #47 on: March 08, 2014, 11:16:31 AM »
Bas tako, carina se odredjuje cena osnovice + transport pa na to ide carina i na kraju + pdv od 20%
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #48 on: March 08, 2014, 20:59:57 PM »
svaka cast za dosadasnje radove. samo napred  :wink:

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #49 on: March 08, 2014, 22:33:24 PM »
Hvala puno! :)

Ovakva je situacija, proverio sam sa spediterom. Placa se porez i carina samo na transport od nase granice do mesta carinjenja/finalne destinacije. Delovi poruceni, u ponedeljak kamion preuzima delove u Potters Bar-u, u Engleskoj, u Beogradu je u petak. Tako da negde u utorak/sredu (18/19.03.) cu imati svoje delove! Jupiiii!

Za sada je glavni rad bio na krovu i vratima, ispravljanje cekicem, gitovanje i to CR4 2100 gitom, u vrlo tankim slojevima, svaki sloj je susen po dan pre smirglanja. Sledi tecni cement, pa filler/spric git pa farba i lak. Kad delovi stignu  - krila, sajtne - unutrasnje spoljne, pragovi, paneli podova napred, ojacanja coskova soferke, zadnji vezni lim, a paneli...
Posto svi paneli stizu sa onim njihovim prajmerom, idu na peskiranje i zalivanje Lechlerom 29107 kojim je vec zaliven ostatak auta.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #50 on: March 09, 2014, 12:34:10 PM »
po meni je bolje da kupis neku hemiju za skidanje boje nego da peskiras i samim tim tanjis novu limariju  :)

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #51 on: March 09, 2014, 23:41:25 PM »
Šanse za pronalaženje 1275 motora/bloka?


Ne pitajte nista...poludeh  :bljak: :cry2: :ak47: :werewolf: :hid_angrygamer:

Pukotina izmedju drugog i treceg cilindra. Evo slika -









Nije jos 100% sigurno (samo se tesim) da mi treba drugi, ali ipak da proverim.



Jel ima neko da zna nekoga ko zna nekoga da ima ili slaba vajda?

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #52 on: March 19, 2014, 13:55:50 PM »
Update:

Gemini je pomogao razvoju situacije leeepim blokom 1275 koji ide na prvu specijalu taman za moje klipove! Slike uskoro.

Dobio sam troskove carine, poreza, magacina i spedicije.
« Last Edit: March 22, 2014, 21:49:08 PM by Minion »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #53 on: March 19, 2014, 23:10:57 PM »
prijatelju pa tebe odrase za tu carinu i spediciju i transport....mnogo je kume 1200 e...koliko je samo spedicija ako nije tajna....cisto me interesuje....

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #54 on: March 19, 2014, 23:52:14 PM »

Iskren da budem ne kapiram sta se drugo ocekuje. Zna se koja je carina, zna se koji je porez. Sta znaci skupo i odrali? Ja sam robu uzeo bez pdv-a engleske a platio sam domaci pdv. Dobio sam 7.5% popust a platio sam carinu. Da je kao cifra mnogo, jeste. Ali ima li alternative? Ja se bojim da ne, sverc ne volim, zazirem od kombinacija "covek na carini" i ostalo, i svakako ako placam dosta delove, pre bih legalno da se odradi sve, da znam sta sam platio i da mi stigne za nedelju i po dana nego da placam englezima porez, da svercujem paket od 150kg iz eu kod nas i da me izadje 250€ vise to sve zajedno...

Skup hobi, to bar svi ovde znaju...


« Last Edit: March 22, 2014, 21:50:56 PM by Minion »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #55 on: March 20, 2014, 15:25:17 PM »
bolje si prosao nego kod gregora  :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #56 on: March 20, 2014, 15:43:48 PM »
Eto, ko je raspolozen da se prikljuci u mojoj sledecoj nabavci, molio bih da se javi :)
10-12 dana se ceka na robu od trenutka kad krene iz UK, ja kapiram da je ok...

Ceka se jos da dobijem tacnu fakturu da platim i da preuzmem paket - ako ne danas, sutra. Cupkam nogom u iscekivanju :)


Gde da odnesem sitne delove na peskiranje?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #57 on: March 20, 2014, 21:03:52 PM »
pa ocekivao sam da te sve to kosta oko 800-900 e,nesto mi mnogo deluje 1200e....

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #58 on: March 20, 2014, 22:53:44 PM »
Pa ja sam se nadao da ce kostati 0... al jbg. Eno ti gore prosta racunica... sve je poznato i jasno. Sta ces.
Da smo u EU ne bi bilo carine, ali bi placali punu VAT cenu.
« Last Edit: March 22, 2014, 21:50:22 PM by Minion »

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #59 on: March 21, 2014, 15:59:13 PM »

Aaaaaaaaaa!!!  :punk:  :uraa: