Author Topic: Austin Mini - Restauracija  (Read 37361 times)

r_dalibor

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #30 on: March 02, 2014, 11:02:40 AM »
Pozdravljam i želim srećan rad!  Issigonis je dobro primetio, moraš obavezno da skineš nosaće amortizera. Biće tu posla, ali samo napred!  :pivo:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #31 on: March 02, 2014, 11:33:37 AM »
to obavezno, trulo je iza sigurno :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #32 on: March 02, 2014, 12:22:50 PM »
Pozdravljam i želim srećan rad!  Issigonis je dobro primetio, moraš obavezno da skineš nosaće amortizera. Biće tu posla, ali samo napred!  :pivo:

Hvala puno! Sreće, vremena i para će sigurno trebati u veeelikim količinama, ali će biti vredno svega toga, garantovano, kad se prvi put sedne u njega i stisne gas! :) do tada zadovoljstvo sklapanja i posmatranja progresa je vise nego zadovoljstvo!
Da sam znao da je ovo toliiko lep hobi, do sada bih vrv bio na ulici, tj parkingu nekom, ziveo u kolima :)

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #33 on: March 02, 2014, 12:46:31 PM »
Pozdravljam entuzijazam koji gajiš i verujem da te neće napustiti.....  :good:


Amane,da li pored carine od 10% naplaćuju još neke carinske troškove? Kako se naplaćuje carina na polovan deo,a kako kad kupiš na ebay-u od privatnog lica gde ne dobiješ račun?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #34 on: March 03, 2014, 12:39:56 PM »
evo malo i ja da dodam,u celoj amanovoj prici ima malo istine a malo i ne,
moja iskustva su sledeca,
nikada ne treba uzimati iz inostranstva preko kurirske sluzbe(UPS,DHL itd),samo preko poste klasicne
sada sam skoro narucio neke sitnice,sisice i caure osovinice leptira gasa,nije bilo carine,
pre godinu dana sam narucio kocione cilindre,nije bilo carine,
pre jedno dve -tri godine sam narucio lezajeve tocka i platio sam neku sitnu cifru od carine
zadnjih godinu ili dve ja mislim da ne bi trbalo da bude carine na delove iz EU,e sada pretpostavljam da ako na deklaraciji pise da je iz EU onda ja mislim nema carine,
mislim da se nikako ne isplati uzimati teske i kabaste delove a da englezi salju,nego ako mozes preko gajudina i gregora jeste da platis VAT ali obzirom na cenu postarine jeftinije je,a i mozes da prodjes bez carine,
za tu tvoju cifru mislim da se neces izvuci od carine,a ako jos placas postarinu kostace te ko Sv.Petra kajgana

Marko90

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #35 on: March 03, 2014, 14:58:24 PM »
nikola za te sitne delove sto si porucivao i nema carine, iskreno mislim da to uopste nema veze preko koje kurirske sluzbe ide...Gleda se vrednost paketa....ako sam dobro upucen tek preko 90-100e ide carina...a ovde se radi o delovima koji kostaju 5000+ eura....tako da se treba dobro raspitati

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #36 on: March 03, 2014, 16:23:55 PM »
mare,to sam upravo na kraju rekao,za tako veliku porudzbinu 100% ide carina,jedini mu je spas da proba da kombinuje da se narucuje iz vise puta pa da svaka narudzbina bude ispod 100 e,za sitnije delove,a preko gregora delovi limarije,sto se tice kurirske sluzbe mene je UPS odrao,pa me su me delovi za reparaciju zadnjih ramena umesto 20-30 e kostali 100 e jer su me dzukci iz UPS naterali da platim speditera jer kao mora da se carini i jos koje kakve gluposti,a mislim da se i aman jednom zeznuo sa kurirskom sluzbom,samo posta i iskljucivo posta,ne bih vise da se kockam sa kurirskom sluzbom.

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #37 on: March 03, 2014, 18:02:25 PM »
Raspitivanje o carini na veliki paket u toku, javim sta saznam ;)

Sto se tice radova - sve ide lepo svojim tokom:

Krov, vrata i zadnji paneli lepo izlupani cekicem, sad su mnooogooo ravniji i krece sredjivanje - sloj po sloj gita dok ne bude cakum pakum.

naravno da su nosaci amortizera zardjali, ali bitno je da je unutra sve kako treba, vidi se braon fabricka osnovna boja i to se jako lepo drzi!



























Bice jos koja slika - rastavio sam zadnja ramena, jedan kocioni cilindar je totalno zapekao, pa ce oba nova da se uzmu, a ramena, i ploca od kocnica ide nazad na farbanje!

Marko90

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #38 on: March 03, 2014, 18:14:10 PM »
ovo za nosac amortizera je klasika...Raspao se i na mom mpi iz 98 godine pa tako da nije ni cudno sto je to boljka i na starijim modelima...Ima na spares da se kupi, msm da je oko 15funti komad...Auto je strava kriv ako nemas ni jedno bolje resenje za limariju onda je gituj jbg....Inace ko ti je radio zastitu? Taj se nije stedeo ni malo farba i pakne i creva i cilindre sve :D Rezervoar nzm kako je drzao benzin a vrata od gepeka svaka cast onom ko je krpio to veze nema s limarijom

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #39 on: March 04, 2014, 01:49:40 AM »
najvrv cu uzeti nove nosace, iako je limar u fazonu da ce da ih sredi i da se ne cimam...

Kriv, kriv, sta cu mu... ovaj ce da ga cuka dok ga ne ispravi, tesko da cu da nadjem drugi krov ili da i njega dovlacim iz UK...
Moram da smislim sta sa haubom  :thinking: odlepila se od x greda... mozda da trazim neku drugu, nisam pametan.

A, ozbiljno razmisljam da ne diram gepek, onakva popravka mora da bude na videlu, kao opomena  :fgh: :laughing:
Svaka mu cast na umecu ko god da je to radio!

Nego kako, na prajmeru se ne stedi! Necu da mi paknovi istrule  :laughing:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #40 on: March 04, 2014, 06:55:54 AM »
nediraj krov,jer kako si poceo sa limarijom mogao si drugu skoljku da kupis, ja krov ne bi dirao, izgituj ga i sredi i tu nema greske, na krovu su najbitniji kanali za vodu da budu dobro ocisceni da tu nema rdje,a haubu nadji drugu ,ja sam vise za opciju polovnu a dobru , a skini obavezno sims lajsne ,to si treba peskariti iznutra kao  i same spojeve, tu se isto tako skupi svasta (to su ove lajsne sto idu od ivice krova pa dole do krila, tj  izmedju a panela i krila,i pozadi isto),skini to unutra imaju metalne zabice pa izbi lagano nemoj da ih pokrivis i ako su dobre one su ti vodilje da li si lepo montirao limariju
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Marko90

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #41 on: March 04, 2014, 07:28:55 AM »
haubu imam drugu druze ako ti treba

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #42 on: March 04, 2014, 13:20:51 PM »
Kao što rekoše mare i igor, prvo pogledaj šta možeš da nadješ polovno a dobro kod nas pa tek onda pravi spisak  za naručivanje delova, ako sve naručuješ iz engleske bice ti mnogo skupo a ja mislim da nema potrebe za time, nešto ćeš kupiti nešto dobiti na poklon, i imaćeš sredjenog minija za manje para.

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #43 on: March 04, 2014, 16:17:15 PM »
Sve jasno k'o dan! Medjutim, ova prva porudzbina je manje vise sve sto ili moram ili bas hocu da uzmem novo:
Delovi motora - lezajevi uglavnom; oslanjanje - amortizeri, gumene opruge, lezajevi, ruke/ramena sa stelujucom geomtetrijom - set kocnica sa cooper s-a sa novim celjustima kocionim, diskovima i sve sto ide uz to, sve te gumice i ostalo. Jedino sto bih mogao da ne uzimam novo su srafovi i te sitne gluposti ali kad vec uzimam toliko stvari ovo su sitnice, a kad sve ide novo, zasto ne i to. I realno, skupo je porucivati male porudzbine zbog transporta. Ocekujem odgovor Minispares-a o ceni postarine za ovo sad, a u medjuvremenu ocekujem i odgovor speditera za cenu istog...

Hauba nadjena - hvala Marko!  :pivo:

idemo dalje...  :vozimo:

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #44 on: March 05, 2014, 13:24:46 PM »
Ok, update oko porucivanja delova.
Kao sto sam vec spomenuo, uzimacu delove sa minispares-a u svojoj organizaciji, uzimaju se cene bez VAT-a s obzirom da izlazi iz EU, i uredno se placa carina i porez kod nas. Jos uvek cekam sta ce Minispares da kaze za cenu transporta postom, ali do tada sam dobio informaciju od Beocontrol logistike.
Ovako - za 2 paketa dimenzija 150x100x60cm koja se sloze jedan na drugi, odnosno 150x100x120, tezine 140 kg, cena transporta je 390e. Medjutim, sto je manja "stopa" kutije, to je manja cena, tako da cu da vidim sa minisparesom da upakuju u sto visu kutiju i sto vise uspravno kako bi stalo u kamion i sto manju povrsinu zauzelo, to bi znatno smanjilo cenu. Sto se spedicije tice, spedicija je nekih 50ak eura, i podrazumeva carinjenje svakog dela prema njegovoj carinskoj tabeli, znaci nece se lupiti 10% na sve ako nije predvidjeno, vec po katalogu. Dalje, ako se transport radi postom preko minispares-a, carina i porez obuhvataju i taj trosak jer se placa usluga Engleskoj. U slucaju koriscenja domaceg transporta, placa se carina i porez samo na uslugu transporta U SRBIJI. Znaci dodaje se nekih 50e, a ne celih 390 u ovom slucaju, sto je jos jedna pogodnost. Kamion pokupi delove u Engleskoj i donese na dogovorenu adresu u Srbiji. Svake nedelje postoji barem jedan utovar robe, tako da kao opcija mi ovo zvuci odlicno i mnogo sigurnije, ako ne i jeftinije od koriscenja poste. Naravno ako su velike porudzbine.

Javljam se jos sa daljim informacijama, ali mi se cini da ce ovakav nacin narucivanja biti daleko isplativiji nego uzimanje i EU sa placenim VAT-om i onda transport do Srb, posebno ako se uzme u obzir popust koji se dobija u Minispares-u od 7.5% koji nije velik, ali pomaze, i relativno niske cene transporta za veliku kolicinu robe, sve dok paket ne zauzima veliku povrsinu u kamionu (max visina je 2.75m)

 :pivo: