Author Topic: Skup: Balkanska minijada 2009  (Read 150425 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Skup: Balkanska minijada 2009
« on: August 14, 2008, 11:23:55 AM »
dobro nam dosao !

180 konja u miniju !  :wacko: na balkanu  :blink:

nadam se da cemo moci da ga vidimo, mozda na proslavi 50 godina, da napravimo neki Balkanski mini skup?

napisi ponesto o mini sceni u sloveniji... koliko vas ima, imate li klub...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #1 on: August 18, 2008, 12:39:50 PM »
bilo bi lepo kada bi se ex yu miniji pojavili zajedno na nekom meetingu...  :blush:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #2 on: August 18, 2008, 12:43:02 PM »
Pa ne vidim zasto ne?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #3 on: August 18, 2008, 14:01:37 PM »
mislim da se je sve počelo odvijati u pravom pravcu! i ja sam ZA!

PS: bok Brute!!!!  :pivo:

mister x

  • Guest
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #4 on: August 18, 2008, 15:14:48 PM »
svakako je to dobra stvar i spreman sam da vam se prikljucim,
nadam se da ce biti jos neko iz nasih redova ,sta kazes fefe

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #5 on: August 19, 2008, 09:00:48 AM »
bilo bi lepo kada bi se ex yu miniji pojavili zajedno na nekom meetingu...  :blush:




Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #6 on: August 19, 2008, 09:12:25 AM »
svakako bi bilo lepo da se zajedno pojavimo.
Ivane, čij je taj MK1 austin mini na slici?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #7 on: August 19, 2008, 09:38:11 AM »
Ivane, čij je taj MK1 austin mini na slici?

slika je sa neta, ja sam imao nalet inspiracije pa sam malo montirao....  :blush:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #8 on: August 19, 2008, 09:55:28 AM »
MK1 je uvek inspiracija!!!! i moji snovi. valjda če naleteti jedan jednog dana......
mislio sam da si sam uslikao MK1 ali mi je bilo čudno gde engleski farovi u srbiji? mada je večina MK1 na prostore bivše YU došlo iz inostranstva.


Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #9 on: August 21, 2008, 21:15:59 PM »
ako ce taj skup skoro da da sredjujem auto  :laughing:
ma samo da od toga bude nesto
a ja sam za , i to bi bilo stvarno nesto posebno :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #10 on: August 22, 2008, 08:49:58 AM »
za svaki skup je potrebna organizacija, rad malo žrtvovanja itd. ali uz malo mašte i truda može se svašta napraviti.
u najgorem slučaju okupiti če se barem nekoliko nas budala intuzijasta, ma bilo gde..... a u najboljem slučaju možemo napraviti kao što upravo sada potiče npr oldtimer utrka alpe adria- start u beču, staza kroz sloveniju i cilj u italiji (startnina i prijava bez troškova nočenja za nedelju dana- sitnica u iznosu 1.000 eura)..... a mibismo mogli npr. start ispod triglava, pa kroz croatiu u srbiju,..... može dosadnim autoputem ili po sporednim izletničkim putevima? bojim se da sam več optimista..... ali mini zaista može svašat izdržati. ja sam sa njim vozio več i po 1.000km u komadu do npr. holandije itd. možemo napraviti lakšu varijantu u stilu npr vikend kamping susreta bilo gde, čak i u srbiji kako nebiste imali bezveznih muka oko viza itd. može se napraviti pokret iz slovenije pa usput pokupimo sve minije je dođemo do vas po auto putu. mada ja više volim izletničku varijantu od nekoliko dana. npr. uvek kada idem na skup u neku zemlju ili npr. u češku onda si uzmem još koji dan za vozikanje i istraživanje naokolo.....

ipak je druge godine 50 godišnjica minija. sečam se da za 40 godišnicu su mađari u budimpešti imali mali simbolički ali slatki skup kod muzeja gde je bila jedna soba posvečena samo miniju. fino su osmislili i ja sam bio u šoku da država sa tako malo minija uspe nešta tako organizirati. npr. kod nas se nitko nije toga setio.

ajde smirite me ako sam preterao.


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #11 on: August 22, 2008, 09:03:13 AM »
...a ja mislio da sam ja lud za minijem  :good:


slazem se u potpunosti s tobom, bilo bi bash lepo kada bi smo se skupili negde, ali treba to sve lepo isplanirati na tenane, i treba dosta dobra organizacija... ja mogu da okupim dobar deo ljudi koji nisu aktivni na forumu a imaju minije, ima bar 10 ljudi koji bi bili odusevljeni tom idejom da se ide negde minijem a opet ima i onih koji nisu za ta dalja putovanja zbog stanja u kakvim su im mezimci... (cekaju restauraciju)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #12 on: August 22, 2008, 10:17:40 AM »
evo mog primjera....
u septembru ču organizirati manji skup.
izgledače ovako.
ujutro se dobijemo kod mene (imam plac od 3400m2) dovoljno za sve minije i kampiranje. nakon doručka idemo turističku vožnju po super putevima za minija i za sve koji neznaju maribor če biti zanimljivo. nakon toga ručak ili pizza. svako plača sebi šta jede. piče svako tovori po želji sa sobom u miniju. nakon toga npr. izlet na carting stazu u austriju gde se izludiramo do kraja i naveče piknik .... to jest izbacimo projektor napolju i do kasno u noč pijemo, gledamo hrpu zanimljivih stvari o miniju itd. svi koji žele otiči kuči normalno idu.... ostali spavamo u šator varijanti, za nežnije u mojoj kuči a onaj ko ima para možemo mu nači hotel. drugi dan kasno buđenje,.... doručak i zezanje,.... onda palimo minije i idemo na amatersko takmičenje (zatvaramo sporedni šumski alsfaltiran put na pohorje, što znači brdsko brzinska vožnja)... nakon toga ručak uz dravu.... nakon toga slobodno, to jest ide se kuči ili idemo dalje na izlet ko hoče ili kod mene u garažu da šarafimo naše projekte ;-)

npr. česi imaju slično. oni okupe preko 80 minija iz češke, slovačke, poljske, mađarske, austrije in npr. mene iz slovenije. prvi dan se svi okupe i zezanje, subota turistički reli koji traje nekoliko sati. u ruke dobiješ kartu relia i snalaziš se po putevima, na kontrolnim mestima imaš npr. razne zagonetke vezane uz znanje minija, i ogled npr. njihovih kulturnih znamenitosti, zamkova itd..... na kraju dana se završava. sabrajaju rezultate, bodove,..... i nagrade za naj mini, najudaljeniji mini, najbrži mini, najstariji ili najmlađi sudionik itd. zabava u noč, muzika, zezanje,.... drugi dan lagana turistička vožnja sve do ručka, nakon toga odlazak kuči. kuči dođeš prepun utisaka a tako jednostavan program....

što ne bi mogao biti balkan miting u tom stilu?


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #13 on: August 22, 2008, 11:09:00 AM »
sve je to lepo ali kako mi u austriju da idemo...  :cry:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #14 on: August 22, 2008, 12:24:11 PM »
au, srce mi igra dok ovo čitam...  :cry:

e sad, što se tiče balkanskog skupa... što se tiče Srbijanaca, tu prvo treba da vidimo da li je cilj skupa da se okupi što više minija ili da se prave vožnje, karavani, trke itd. Nisam siguran koliko naših minija može da izdrži takve vožnje. Većina njih su u stanju koje je Bane eufemistički označio sa "čekaju restauraciju", i pitanje je koliko njih bi se odlučilo za dalek put.

Mislim da je najbolja ideja da vi sređeni krenete sa Triglava i Sljemena, pa da se provozate do nas i onda da napravimo jedan kamp-vikend ovde, uz možda neke vožnje po okolini, trke i sl za one u boljem stanju.
tako neće biti problema da mi ubedimo ovdašnje vlasnike koje je teško sabrati, a vi ćete moći lepo da se provozate i upoznate i naše krajeve. naravno, kulinarsko-pivsko-muzička dobrodošlica bi bila adekvatna  :punk:

nego, možemo li da nađemo neki simboličan datum? ima li šanse da se nađe kad je uvezen prvi mini, ili nešto slično?

 
« Last Edit: August 22, 2008, 14:13:55 PM by ivan »