Author Topic: pozdrav iz slovenije  (Read 17568 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #15 on: August 18, 2008, 22:18:54 PM »
svakako ti mogu poslati adresu. ali nebi vam želeo kvariti ovaj divan forum sa mojim smečem u vezi prodaje delova. pre svega sam ljubitelj minija a ni najmanje neželim da sam prodavač. prodaja delova kod mene je bila silom prilike da pomognem što večem broju mini ljubitelja.
ali ako mogu nekome u prolazu pomoči ili neki deo dobaciti do srbije nema problema. slobodno mi pošaljite mail.


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #16 on: August 18, 2008, 22:53:31 PM »
pa nikako nam ne mozes pokvariti forum svojom ponudom delova... jelte za to sluze mini oglasi  :wink:


ja jedva cekam da vidim u ponudi duple karburatore  :love:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #17 on: August 19, 2008, 09:08:48 AM »
aha, sada sam te povezao Bane..... izdao si se sa karburatorima  :mdaa:
tako je to kada imam dugi jezik i razpišem se da imam četri setova i onda se vadim da stare delove ne prodajem.  :thinking: ali istina je. od prilike pre šest godina sam rekao da prodajem samo novo. a staro mi je na policama. ali ajd da obečam, da čemo pronači za tebe još jedan set. pa nisu izumrli kao dinozauri. čujemo se preko pm?

više volim prijateljsto od trgovine. a ne bi želeo da uskačem nekima ako si zarađuju sa tim paru za život. pogotovo ne Brutalcu sa kojim ste započeli posao. ipak mi je i on drag prijatelj. ali ako neko bude u prolazu kroz slo, ili kada ja dolazim u bg, mogu natovariti auto.... ma uvek se nađe neka linija.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #18 on: August 19, 2008, 09:26:52 AM »
vlatko se naravno slaze da mi ti prodas karbove, zar ne vlatko?  :devil: :butcher:



 :laughing:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #19 on: August 19, 2008, 10:46:53 AM »
vlatko se naravno slaze da mi ti prodas karbove, zar ne vlatko?  :devil: :butcher:

Ne...prvo cu tebe zadavit, pa Gregora a onda se i ja idem baciti sa mosta...daj kaj brijete pa nisam babaroga  :bullshit:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #20 on: August 19, 2008, 12:27:44 PM »
samoj nemoj sa mosta..... evo, več se počelo skakanje. barem sačekaj na neko takmičenje u skakanju, pa možda dobiješ i medalju?

baj d vej Vlatko,.... bivša vlastnica (od pre deset godina) tvog crvenog minija me je zvala ako znam za nekog dobrog minija. ima šta na vašem tržištu što bi se joj moglo preporučiti? nešta što može cura sigurno voziti bez previše popravka. izgleda da mini bolest nikada ne popušta. ima li barem papira?

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #21 on: August 19, 2008, 12:44:29 PM »
Pa mislim da je za cure najbolji neki SPi pa na dalje Mini jer je on jos uvjek kolko tolko novi auto ali njih bas i nema tak puno a onaj ko je vlasnik takvog nece ga bas lako prodati...a ak se i prodaje cijena je 4k € na gore...
a papira bi se jos i moglo naci...ne znam tocno...mogu se raspitati... :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #22 on: August 19, 2008, 12:49:55 PM »
ja isto preporučujem godište od 90 pa gore.... barem da ima 1,3 motorčič. mada cura je umetnica i više bi joj stojao stroga klasika ili custom varijanta. daj molim te javi mi na mail ako ima nešta koristno u CRO, pa makar samo papirčiči.....
jebiga, dugujem joj minija još iz starih vremena, pa se osečam dužan nešta pronači. mada če se moj plavi prodavati .... a iskreno rečeno pre 11 godina je bio rađen za nju  :mdaa:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #23 on: August 19, 2008, 13:17:18 PM »
Ne prodavati plavoga... :(

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #24 on: August 19, 2008, 13:38:19 PM »
šta ču sad..... sve novce za MK1 cooper je pojela izgradnja kuče. to znači jedan mini treba od kuče kako bi se približio MK1 projektu. žuti je moj prvi i rekao sam da neide od kuče za nikakve pare. a plavi če trebati biti žrtva.... ali žena mi je dala uslov.... da bude MK1 isto surf blue boje a ja navijam za fiesta yellow. a to su baš najređi modeli i znam da če mi treba dosta dosta vremena da ga pronađem a i bojim se jer cene idu svakog dana gore. a i karavan mi je postao prioritet tako da možemo kao familija putovati na duže susrete..... natovariti ga itd. a imam i vandenplus MG metro motor koji čeka za taj projekat, 10" diskove itd.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #25 on: August 19, 2008, 13:40:37 PM »
Ak se mora se mora... :mdaa:
Pogledaj mail... :wink:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #26 on: August 21, 2008, 20:50:04 PM »
Bojim se da me nisi dobro shvatio.Ja najcesce odlazim sluzbeno u pomenute zemlje,pa ukoliko tamo postoje neke prodavnice gde se mogu kupiti delovi voleo bi da znam,da bi to mogao da iskoristim sto za sebe sto za ostale,naravno bez ugradnje u cenu a olaksano lakim prelaskom preko granice.Dobar dan,dobar dan.Treba mi to i to.Natrpam u korpu i lagano donesem.Da odlazim u Sloveniju ili Zagreb delove bi dobavio preko vas.
Prema tome nema ni govora o bilo kakvom kvarenju odnosa medju nama na forumu jer ja samo pokusavam da ponudim pomoc svima nama.Naravno ako se to isplati.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #27 on: August 21, 2008, 21:10:37 PM »
pozdrav gregore
citajuci sta si pisao mamio se osmeh na licu da imamo jos jednog iskusnog clana na forumu, koji minija , po svemu sudeci zna manogo vise od nas
a i za delove dosao si kao mojsije, prosvetlio si nas jer stvarno neke stvari je nemoguce naci ovde i ako ih ima preskupe su
ako sta zatreba napisacu  ti mail
dobro dosao :pivo:
i daj slike djunte sto pre
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #28 on: August 22, 2008, 08:37:10 AM »
fala gajudine. daleko da sam "mojsije"... ali ono što znam sa veseljem podelim. i meni je drago otkriče vašeg foruma. prva stvar na poslu ujutro je da pročitam šta ima novo na ovom forumu, pa onda svi ostali. tako i kod kuče. čim palim računar odmah na forum.
u vezi delova..... ovako čemo: slobodno pitajte za delove, cene itd. potrošni material ionako imam uvek na lageru. ako nestane dobivam ga sa sledećim naručivanjem. skuplje delove ili neobične naručujem po naruđbi pa ih je isto tako potrebno čekati ali uvek je uteha da se može dobiti baš svaki šaraf od minija.
razmišljao sam i u vezi cene. ako vam OK, cena če biti samo toliko skuplja, da si mogu pokriti troškove naručivanja, transporta, transfera itd. to jest nekoliko posto skuplja od engleske cene, koju možete nači na naprimer minispares stranici. biznis tu nije potreban, biče mi zadovoljstvo ako vam pomognem kod oživljavanja minija.
največi problem: prevoz do srbije...... ponudila se mi sama od sebe neka linija transporta. čak mi je ujak rekao da se neki delovi mogu dobaciti do njega u BG, pa ih pokupite kod njega. stvar još nije 100% sigurna, jer trebam dobiti potvrdu u vezi transporta. to znači, nemate troškova carine itd.....
cela stvar bi se mogla pokrenuti u jesen kada mi se moj život malo smiri. ipak završavam kuču i imam još ogromno posla svakog dana a ono nekoliko minuta slobodnih volim proživeti sa ženom i detetom.

sinisa:
ja sam u nekoliko navrata pokušavao kupiti delove kod austrijanca bernija. tu je njegov web i kontakt. http://portal.difference.at/ odustao sam zbog cena i svaki put je zaboravio dogovore iz prošlog puta. predračune sam čekao kao lud. mada na početku se trudi, brzo odgovara i ima dosta delova na lageru, tako da samo puniš korpu i prazniš đep. svi koji su bili kod njega do kraja su izpraznili đepove. jednom kada počnem kupovati, nema kraja. a kada naručuješ ipak je lakše jer stvar nemaš u ruci i lakše kažeš ne, ne, ne ide. drugi put.
ostao je samo još jedan dučan u mojoj blizini za kojeg ja znam a to je u gratzu. na žalost tamo ide sve po naruđbi i čeka se na delove po mesec dana. poslednjih godina skoro da nema više lagera jer su počeli prodavati honde. to ti je firma Jakomini na glavnoj ulici u sam grad.





Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: pozdrav iz slovenije
« Reply #29 on: August 22, 2008, 19:52:41 PM »
Shvatio si poentu moje zamisli.Ostaje samo da cekamo neku varijantu redovnijeg prevoza iz Zagreba ili od tebe.Hvala.