Author Topic: Evo i ja da predstavim mog IMV minija  (Read 5015 times)

flesh

  • Guest
Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« on: December 23, 2012, 15:40:59 PM »
Hteo sam da ga predstavim u boljem svetlu ali okolnosti koje su nastupile mi to nece dozvoliti u dogledno vreme.Mini je 1975 godiste, u saobracajnoj  dozvoli pise IMV Austin Mini 1000.Relativno je dobro ocuvan sem enterijera,sedalni deo sedista je dosta propao tako da ce tesko biti izvuci sablon,nebo je isto pocepano.Motor veoma dobro pali.Svega nekih par kilometara sam ga provozao tako da na osnovu toga dajem ocenu.Trenutno sam u nekoj krizi pa je sredjivanje Minija dosta usporeno.


Mirza

  • Guest
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #1 on: December 23, 2012, 16:18:16 PM »
Na prvi izgled dosta ocuvan.Al treba ce ti :stekaj:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #2 on: December 23, 2012, 17:14:11 PM »
Ako je 1975 onda je tesko IMV Mini tako da je bez detaljnijih fotki unutrasnjosti ili greska u godini proizvodnje,ili u nazivu u saobracajnoj
Ali ne mari,lep je
Inace meni u jednoj saobracajnoj od Ostina koji je sticajem okolnosti prvi put registrovan 1975 pise IMV Renault Austin 1300 :wink:

flesh

  • Guest
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #3 on: December 23, 2012, 18:10:11 PM »
Bilo mi je cudno kada sam video u saobracajnoj da pise IMV ali sam auto kupio od jednog dekice kome je istekla vozacka i nije mogao da je produzi zbog problema sa ocima.On je prvi vlasnik (tako bar kaze a i u servisnoj knjizici pisu njegovi podatci,pokusacu da dodjem do podataka o prvom vlasniku u SUPU ako je to u opste izvodljivo) a i jedini mu je auto u zivotu tako da mi je sve izgledalo o.k. Kasnije sam i ovde, na forumu video da je IMV bio uvoznik ali da je neke modele i sklapao.Nisam Minija imao nikad tako da nista o tom autu nisam ni znao (od Engleza sam vozio samo Land-Rover Defender).Dosta detalja sam saznao ovde sa foruma.Iznenadio me je sa nekim tehnickim resenjima,prvenstveno sa podmazivanjem menjaca i motora istim uljem.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #4 on: December 23, 2012, 18:31:13 PM »
Ako su njegovi podaci u servisnoj knjizici onda je on prvi vlasnik,a ako je datum kupovine i proizvodnje u toku 1975 godine onda su pogresili prilikom unosa podataka u saobracajnu pa upisali IMV,verovatno neki neazurirani katalog.Vec od 1973 IMV prestaje da bude zastupnik BL
Nije to nista posebno,retko ko ima saobracajnu sa tacnim opstim podacima.Najbitnije je da su tacni brojevi sasije i motora
Pomenuti Ostin je 1970 godiste ali je 5 godina stajao u garazi,vlasnik ga iz nekog razloga nije registrovao do 1975.Kada je otisao sa dokumentacijom oni su procitali generalje "IMV Austin 1300" ali je tada IMV vec krenuo uveliko u saradnju sa Renaultom pa se eto i taj naziv Renault koji veze nema sa Austinom nasao u saobracajnoj :)

Divac

  • Guest
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #5 on: December 23, 2012, 21:55:10 PM »
Pozdrav i dobrodošao. Želim ti puno srećnih trenutaka sa tvojim minićem. Polako, strpljivo ga sređuj i sačuvaj originalnost. Boja mu je originalna i jako retka, zadrži je obavezno.
LIči da je "LIMEFLOWER BLVC 20":

Ovaj iz Zagreba ti može poslužiti kao mustra, odličan je. Bilo šta da te interesuje samo reci, u redovnom smo kontaktu sa drugarima iz MKZ-a a aktivni su i na našem forumu.








« Last Edit: December 23, 2012, 22:39:03 PM by Divac »

flesh

  • Guest
Odg: Evo i ja da predstavim mog IMV minija
« Reply #6 on: December 25, 2012, 17:56:52 PM »
Hvala na informacijama.Svaki podatak mi je koristan posto sam, kako sam vec rekao, tek usao u svet Minija.Divac tebi posebno hvala na podacima i fotografijama koje su mi razbile dilemu, sta je kod mene dodavano a sta je orginal.Ipak mislim da je sve u orginalnom stanju cak je i enterijer isti kao na ovom Miniju iz Zagreba (samo sto je u dosta losijem stanju). Mislio sam da ga malo modernizujem dok ga budem sredjivao (video sam par minija ciji me je enterijer oborio s'nogu  :0_0: ) ali cu najverovatnije zadrzati orginalnost  :good: jer je to i cilj restauracije i konzervacije svakog spomenika kulture i umetnickog dela a to Mini i jeste,pre svega spomenik kulture jednog vremena, lako prepoznatljiv bez dileme.Koristio bi mi kontakt sa vlasnikom ovog Minija iz Zagreba ako je covek o.k.Jos bi zamolo ako neko ima sablon tepiha.
« Last Edit: December 25, 2012, 18:57:41 PM by flesh »