Author Topic: IMV kombi  (Read 38411 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #30 on: April 08, 2013, 22:54:13 PM »
upravo sam dobio info da se mogu nabaviti originalni kočioni cilndri za IMV!!!
sečam se samo da je proizvođač sa tri slova. ako je još potrebno mogu da saznam koja je točno marka pa javljam.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #31 on: April 08, 2013, 23:01:53 PM »
Gregore hvala puno ali za sada je sve ok. Uspeli smo da dobijemo super kocnice. Nije original kao nekad ali bitno koci.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #32 on: April 08, 2013, 23:18:53 PM »
nema na čemu.
našao sam link od čoveka koji je potpuno restaurirao IMV kombi.
u subotu idem i u muzej IMV. slikaču kombije.
a idem i da pogledam dva kombija u novo mesto koja se prodaju. na žalost sa renault motorima što više nije pravo ali ipak su bili tu jako dobri motori.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #33 on: April 19, 2013, 18:56:55 PM »
Najzad kombi je kompletno zavaren na ostecenim delovima i sutra pocinjemo malo ozbiljnije sa radovima. Potrudicemo se da svaku liniju dobijemo i da sve bude na svoje mesto. Probacemo i da nesto poslikamo i da okacimo na forum.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #34 on: April 19, 2013, 20:51:46 PM »
slike! slike! hočemo slike!  :)

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #35 on: April 20, 2013, 22:08:06 PM »
Uspeli smo danas da izbrusimo varove i da iskitujemo kombi od stakla pa nadole. Sutra ako bog da zdravlje i srece pocinjemo da smirglamo i da ponovo iskitujemo da bi kombi bio kao jaje. Danas izgubili smo puno vremena na demontazi farova, stopova, rezervoara i neke druge sitnice jer su srafovi vecina bili zapeceni pa morali smo da ih posecemo pa nema mesta, pa ludilo je bilo.
Tako da cim uradimo donji deo prelazimo na krov. Njega smo ostavili za kraj jer treba da napravimo neku konstrukciju na kojoj bi se popeli da bi nam bilo lakse za rad a i da sada ne gubimo vreme. Slike koje je trazio Gregor bice kad ih poredimo kako treba. Ima ljudi jos puno da se radi, ja sam mislio da bice gotov za minijadi ali mislim da nema sanse. Za sada toliko i pozdrav.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #36 on: April 20, 2013, 22:21:39 PM »
svaka vam čast na intuzijazmu i zajedničkom radu! bratstvo i jedinstvo je ono što fali u današnje vreme.
nekad su se auti radili kao zajednički projekat. svako iz komšiluka koji je šta znao odradio je svoj posao.... danas ste vi verovatno jedan redkih primeraka koji ima zajednički projekat!!!
čestitke! i samo hrabro dalje!!!  :srce:

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #37 on: May 03, 2013, 08:09:46 AM »
Paklena pomorandza juri napred a mi stadosmo negde na pocetku. Uradili smo dosta toga tacnije kombi je sredzen sve do lajsne ispod prozora ostaje samo gornji deo i da se lepo odrade vrata i oko njih. Pokusali smo da ih izvadimo ali je to sve zapeceno, pokusali smo i sa zagrevanjem ali nista pa smo odustali jer i onako ima mesta oko vrata i skoljke. Uradili smo dosta slike ali smo odabrali neke.
Ovo su jedina dva praga koju su promenjena, sve ostalo je ok


Ovo je ponosni vlasnik

Imali smo problem sa soferske strane jer je nekad ugradzivano vebasto pa je lim bio dosta iskrivljen pa smo ubacili dosta kita jer nije imalo sanse da se ispravi. (trebali smo da to posecemo u ugradimo novi ali...)



Ovo je sa suvozacke strane


Ovo je moj kontrolor nista nemoze da se sakrije sve vreme te prati

Jovica i Igor namucili su se oko stakla, pazljuvo su skidali i stakla i lajsne, sada treba da se nadzu original kederi (ima ovde u Skoplje samo treba da sacekamo da prodzu praznici).




Njegova raspadnuta unutrasnjost koja treba da bude kao nova



I na kraju rad, rad i samo rad





Ovako se vidi kao da stojimo u mesto ali imamo veliki napredak, a osim toga drugar hoce ovo leto na odmor sa kombijem pa sada posle praznici pocenjemo punom parom. Nadam se kad se vratite sa IMMa bice u boji.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: IMV kombi
« Reply #38 on: May 03, 2013, 11:26:05 AM »
Svaka cast ,odlicna ekipa a I kontrolori  :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #39 on: May 18, 2013, 22:20:31 PM »
Kao sto rekoh mislili smo da do IMMa kombi bide u boji ali nazalost nista od toga. Danas smo odradili ono sto je bilo u planu i sutra stavljamo filer. Malo kasnimo ali ljudi nece nista na silu.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #40 on: May 26, 2013, 10:51:55 AM »
Kao sto rekoh kombi je sada u filer i ceka da se doradi na neka mesta koja su se sad pojavili kao lose odradzeni i onda sledi boja u dve nijanse.
Nazalost lajsne smo ostavili jer kad smo poceli sa skidanje poceli su srafovi da pucaju.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #41 on: May 26, 2013, 10:58:20 AM »
Zaboravio sam neke slike






Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #42 on: July 16, 2013, 20:02:19 PM »
Najzad kombi u boji  :uraa:
Slike kad ga vidim i kad ga doslepamo u garazu a to je za dva dana.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #43 on: July 19, 2013, 00:22:38 AM »







Ovo su samo nekoliko slike, bice jos kada nastavimo rad.


Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: IMV kombi
« Reply #44 on: July 19, 2013, 09:06:41 AM »
Bas sam pomislio da li ce biti dvobojni :good: