Author Topic: IMV kombi  (Read 38410 times)

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
IMV kombi
« on: December 02, 2012, 20:23:00 PM »
Posle duzeg vremena poceli smo na rad novog projekta koji se zove IMV kombi.
Kombi kojeg smo poceli raditi je na nasem dobrom prijatelju kojeg smo uspeli da ga ubedimo da pocne sa radovima jer je kombi pre desetak godina bio remontovan i u voznom stanju ali je ostao na parkingu toliko godina. Planirano je da kombi bude samo za putovanja jer je prijatelj veliki avanturista i interesuje ga samo setnja i nista drugo. Nadam se da bice gotov do minijade 2013.
Sad ono najbitnije dali bi bilo ok da postavim novu temu i da nekako sa svima vama podelimo nas rad i nadam se uzitak koji posle sledi jer se radi o austinovom motoru sa 1622 ccm. posto vidim da na forumu ima i marine i austina 1300 itd. a ne samo minija.
Pozdrav
« Last Edit: December 03, 2012, 20:49:03 PM by Vladimir »

aca grunf

  • Guest
IMV kombi.
« Reply #1 on: December 02, 2012, 23:54:03 PM »
bravo za imv kombi,rado cu pratiti dogadjanja gde god stavio fotke,ili nesto komentara,smo daj link,a daj malo podataka o njemu,ako mogu nesto naci od limarije za njeg...
« Last Edit: December 03, 2012, 20:49:14 PM by Vladimir »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
IMV kombi.
« Reply #2 on: December 03, 2012, 07:25:56 AM »
bravo za spašavanje kombija!!!!  :srce: :srce: :srce:
pored moje osnovne škole je bila tvornica IMV. svaki dan sam gledao kombije. sa njima sam rastao.
po svim podatcima IMV kombi je bilo jedino vozilo za vreme YU koje je bilo u potpunosti konstruirano i napravljeno u tadašnjoj državi.... naravno osim motora. navodno ni jedno serijsko pravljeno vozilo u tadašnje vreme zajedničke YU nije bilo napravljeno u zemlji takvom merom. zbog toga mi je žao da su ti kombije jednostavno izčezli.
kod nas su se nekad mogli kupiti IMV kobiji veoma povoljno od vatrogasaca. imali su samo nekoliko hiljada km u savršenom stanju. na žalost pokupovali su ih zidari i tako jednog po jednog uništili.


PS: kako je na preko tel. pukla veza.... da barem napišem..... matica na propeleru bi se trebala odvrnuti u levu stranu. to znači da ima normalni desni navoj. inače pogledaš u koju stranu se vrti propeler .... u kontra se odvrče matica.
nadam se da ste uspeli da je skinete?

« Last Edit: December 03, 2012, 20:49:26 PM by Vladimir »

r_dalibor

  • Guest
IMV kombi.
« Reply #3 on: December 03, 2012, 09:27:36 AM »
Drago mi je za IMV kombi. Kod nas ih je bilo bas veliki broj, u vojsci pogotovo. Nazalost mnogi su zavrsili na otpadu. Interesantno da  u isto vreme svi su  Tamici preziveli, svi su obnovljeni i svi rade dan danas. Prevoz drva, uglja, gradjevinskog materjala. Postali su koreografija srbije. Po FIVA propisima oni nespadaju u istorijska vozila jer su komercijalna vozila. Meni su krajnje simpaticni. Dokazali su da su neunistivi, jeftini za odrzavanje, pouzdani!
« Last Edit: December 03, 2012, 20:49:36 PM by Vladimir »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
IMV kombi.
« Reply #4 on: December 03, 2012, 09:42:29 AM »
Drago mi je za IMV kombi. Kod nas ih je bilo bas veliki broj, u vojsci pogotovo. Nazalost mnogi su zavrsili na otpadu. Interesantno da  u isto vreme svi su  Tamici preziveli, svi su obnovljeni i svi rade dan danas. Prevoz drva, uglja, gradjevinskog materjala. Postali su koreografija srbije. Po FIVA propisima oni nespadaju u istorijska vozila jer su komercijalna vozila. Meni su krajnje simpaticni. Dokazali su da su neunistivi, jeftini za odrzavanje, pouzdani!
upravo tako.....
TAM iči su neuništivi.... i mnogi uz min. održavanje voze i dan danas. ja samo čekam da kod nas kriza još žešče stisne.... i verujem da če ljudi ponovo tražiti TAMiče i druga slična prevozna sredstva, koja su tenkovsko konstruirana a motori kao kod minija krajne jednostavni i pozudani.
zanimljivo je da je IMV prodavao kombije daleko naokolo. prodaja je čak išla do češke itd.... a oni su jedini napravili i modelčič IMV kobija za decu- mislim na igračku.
prvi IMV kobiji su imali motor od DKW, onda 1600 od Morris ili Austina, nakon toga Mercedes dizel, kako bi na kraju stavili i pozdani Renault motor koji po mom ukusu najlepše prede.
« Last Edit: December 03, 2012, 20:49:50 PM by Vladimir »

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
IMV kombi.
« Reply #5 on: December 03, 2012, 16:12:31 PM »
Da li moze taj 1600 motor u Minija? Gledao sam neke slike gornjeg dela motora i deluje mi skoro isto.
« Last Edit: December 03, 2012, 20:50:02 PM by Vladimir »

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
IMV kombi.
« Reply #6 on: December 03, 2012, 18:36:51 PM »
Stvari stoje ovako, kombi je bio kupljen kao sanitetsko vozilo sa dosta malu km. ali je otac prijatelja resio da ga remontuje i pripremi naravno za svakudnevno voznju ali je nazalost ostao na parkingu pa su decaci razbili stakla, posekli sedista, probusili gume, isarali ga sa sprejom, skakali po krovu itd, pa je drug resio da svog kombija odnese na njegov plac. Oko ovog kombija dogovarali smo se pune dve godine dali je isplatljivo da se sredi ili ne. Najzad uspeli smo da ga ubedimo da u kombiju ima jos duse. Skoljka ako izgleda ovako nikakva ali verujte ima sasvim malo da se zakrpi (kad bi neki novi auto stajao deset godine napolje nista ne bi ostalo, ovo bre ljudi kao da je tenk). Naravno potrebno je promena sve cevcice i creva kocnice cilindre i tako to i naravno kompletna instalacija od svega pet zice, farbanje, tapaciranje, nove gume, provera hladnjaka, itd da bi bio u super stanju. Nismo racunali jos koliko bi kostao ceo rad ali mislim da bice super. Jos ako uspemo za minijadu .....
Sto se tice motora rastavili ga radilica je na 0,10 a cilindri t.e klipovi std. Motor je sa 1622 ccm i sa 75 ks. podatci sa saobracajne knjizice. Tako da sada prvo ocistimo delove pa nosenje na merenje, obrada ukoliko je potrebna pa nabavku potrebnih delova i tako do kraja.
Dali motor moze u minija, odgovor mora da potrazimo od Gregora ili Dalibora ja se nebi osudio da odgovaram.
Evo za sada neke slike pa za svaki obavljeni posao dobijate izvestaj.
Pozdrav



















« Last Edit: December 03, 2012, 20:50:13 PM by Vladimir »

aca grunf

  • Guest
IMV kombi.
« Reply #7 on: December 03, 2012, 20:07:54 PM »
na pitanje dali bi imv-ov motor ,,upao,,u minija-bilo bi vrlo nezgodno to izvesti,jer je motor u kompletu vrlo visok blok motora,a karter je pa mnogo dubok,a to treba uglaviti...za poredjenje velicine imv-ovog motora sa nekim drugim,gotovo identican je motor od meke 123-ke,pa cak i tezina je blizu...
« Last Edit: December 03, 2012, 20:50:25 PM by Vladimir »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #8 on: December 03, 2012, 21:58:30 PM »
uuuuuaaaaauuuuuu!!!!!
od kad več nisam video kombija u tim bojama!!!!
nadam se da imate još originalnu aluminijsku masku?
taj kombi je pravo blago.

IMV kombi se proizvodio istovremeno sa austin 1300 i ono nešto malo sa minijima.
u knjizi istorija IMV ima puno slika kombija.

to je moj najdraži kombi!!! :srce:

sretno sa oživljavanje i puno hvala za slike!

PS: kako vam ide sa rezervnim delovima?

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #9 on: February 09, 2013, 08:59:38 AM »
Oduzio se ovaj nas rad, nikako da izadzemo iz zimskog sna i da radimo punom parom, ali i ovako je ok.
Evo motor je kompletiran pa idemo na skoljku jos samo malo da se otopli vreme.
















Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #10 on: February 09, 2013, 09:04:33 AM »
bravo majstori!!!!!!!
oduševljavate me sa kombijem!!!
vidi se da išli u detalje. nadam se da ga dovzete uskro na minijadu!
ali imam i malu kritiku. boja motora je prekrasna ali nekako neide u stil kombija.  :hi:

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #11 on: February 23, 2013, 21:15:45 PM »
Danas smo nastavili sa radom na kombijem. Uspeli smo da ocistimo unutrasnjost, da izbrusimo sve ono sto je popucalo od kita i tamo gde je bilo oksidirano. Na kombija treba da se promene samo pragovi i dve tri rupe na prednjem delu. Nisam fotografisao jer sam zaboravio aparat. U planu je da radimo samo preko vikenda pa postavicu neke slike kako napredujemo.
Umalo da zaboravim, jer moze neko da pronadze prednje zmigavce i prednja svetla sva cetiri (i naravno cena).

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: IMV kombi
« Reply #12 on: February 23, 2013, 21:20:51 PM »
daj sliku starih farova.
možda mogu da nabavim dva glavna.
reci mi dali su saturnus itd...
za ostalo mogu pitati.

Offline SEM

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 75
Odg: IMV kombi
« Reply #13 on: February 24, 2013, 13:01:14 PM »
Gjozinski, pogledaj  dali i odgovaraat ovie farovi :









Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: IMV kombi
« Reply #14 on: February 24, 2013, 14:04:58 PM »
Farovite se tie i sekako me interesira cena i ima li sansi da gi najdeme i malite.