Author Topic: Potrosnja ulja  (Read 19957 times)

Scorpions

  • Guest
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #15 on: July 22, 2012, 20:24:17 PM »
Tek sada sam video na 5000 obrtaja izbacuje malo plavog dimčića  :hid_crazy:
« Last Edit: July 23, 2012, 20:43:16 PM by Scorpions »

Scorpions

  • Guest
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #16 on: August 12, 2012, 13:08:19 PM »
Novi lineup
Sa zamenom ulja i sipanjem Eneos 20W50 potrosnja je bukvalno stala skroz. Optima je definitivno bila krs,odnosno neka kopija,to sam  zakljucio kada sam stavio medju prste ulje nema nikakav viskozitet,bukvalno kao da nije masno.To sam prvi put video i resio da ga menjam posle 2000 kilometara.Postupak je tekao ovako:

Nosen mislju da su mi zapekle karike resio sam da probam nesto pre nego sto otvaram motor.Po preporuci jednog druga kupio sam "Brake cleaner",koji skida naslage sa kocnica ali je isto tako dobar za skidanje naslaga cadji i ostalih cuda u motoru.Skinuo sam svecice i ubrizgao taj sprej u cilindre,zavrnuo svecice i ostavio tako cetiri sata.zatim sam posle cetiri sata malo zaverglao (naravno sa skinutim kablovima sa svecica ). Isti postupak sam ponovio tri puta,Zatim sam ostatatkom spreja napunio cilindre zavrnuo svecice i ostavio 12 sati.
Sutradan sam pre istakanja ulja sipao neko Americko sredstvo za ispiranje motora,motor radi na leru i posle minut i po se ispusta ulje. Pri isputanju ulje je bilo crno,crno,crno.
Zamenio sam filter za ulje,stavio Eneos 20W50,presao oko 150km i potrosnju ulja ne mogu da detektujem za sada.Sa Optimom bih itekako detektovao.
Mozda nekome bude koristilo da ne skace odmah na neke radikalne metode.

« Last Edit: August 12, 2012, 17:00:56 PM by Scorpions »

Offline nishlija

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 55
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #17 on: March 08, 2017, 16:31:31 PM »
da obnovimo staru zaboravljenu temu.mozda je neko imao slicnog iskustva pa bi mi puno znacilo sta da radim.prvo predulje koje sam sipao u minija je bilo 15/40 i potrosnja je bila velika pa cak i u voznji po gradu.citajuci nas forum promenio sam i sipao 20/60 OPTIMU i bukvalno nakon  400 km gradske lagane voznje nije potrosio ni malo.dolaskom na skupstinu mini kluba i konstantnom voznjom od 100km na sat meni je potrosio pola litra na nekih 300km.nema plavog dima iz auspuha i auto pali i radi savrseno.kompresiju sam merio kod majstor prleta i bila je od 8,5-9 na sva 4 cilindra.sve mi je to malo konfuzno pa ako ima neko nesto na pameti hvala unapred..
nishlija

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #18 on: March 08, 2017, 18:20:09 PM »
Evo ovako prijatelju. Ja sipam isto ulje, prezadovoljan sam i smatram da je najbolje ulje za naše motore. Oko tvog problema konsultovao sam po meni najboljeg majstora, Marka, i rekao mi je ovo: "Sigurno su karike u pitanju. Kompresija koja je izmerena je mala i treba da ide 0d 9 pa do 11; 12. Kompresija nije toliko merodavna jer ulje zaptiva (zato se i troši) i stvara takozvanu lažnu kompresiju".
Nadam se da sam ti pomogao, i pozdravljam te.
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #19 on: March 08, 2017, 18:47:39 PM »
Iz mog licnog iskustva nisam vozio minija a da nije trosio ulje u manjim i  vecim kolicinama . Pola litre na 300 km je po memi skroz normalna potrosnja na takav vid voznje sa Optimom koja opet u skladu sa cenom i kvalitetom zadovoljava potrebe Minija .
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nishlija

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 55
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #20 on: March 08, 2017, 19:10:14 PM »
jos samo neki kontakt kad bi mogao da dobijem  pa da pozovem majstor marka i onda vodim na pivo za pomoc!
nishlija

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #21 on: March 08, 2017, 19:18:26 PM »
Ma nije to nista. Vozi samo.  Gas u patos :)  to je sve normalno.
Moj recimo u mestu dok prenoci potrosi 100 grama :)

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #22 on: March 08, 2017, 20:47:07 PM »
Jos mi onda niko nije objasnio kako to da moj chiina mini nije trosio ni gram na 1000km.
Kad se sve uradi kako treba onda je to tako. Da se ne ponavljam ali addinol ulje je maksimalno.

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #23 on: March 08, 2017, 21:26:11 PM »
  :good:
 Addinol ne znam, ali za Optimu znam da je odlična.
« Last Edit: March 08, 2017, 21:30:12 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #24 on: March 08, 2017, 22:37:20 PM »
Jos mi onda niko nije objasnio kako to da moj chiina mini nije trosio ni gram na 1000km.
Kad se sve uradi kako treba onda je to tako. Da se ne ponavljam ali addinol ulje je maksimalno.

Pa ti si sipao specijalna ulja   :punk: :punk: :punk:
Addinol I Optima izgleda da ima razlike ili je majstor potrefio dan za rad  :wink:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #25 on: March 09, 2017, 01:56:27 AM »
Bolje je kad ga trosi, ti stalno dolivas novo i nemas potrebe da ga menjas nikad  :lol: :lol:  :lol:

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #26 on: March 09, 2017, 06:45:09 AM »
Stanem na pumpu da proverim benzin i da dosipam ulje

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Potrosnja ulja
« Reply #27 on: March 09, 2017, 21:00:43 PM »
 :laughing: :laughing: :laughing: