Author Topic: Mini u Parizu  (Read 10311 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Mini u Parizu
« on: July 14, 2012, 12:49:46 PM »
Protekle sedmice sam bio u Parizu.Naravno blejao sam po ulicama ne bih li video Mini ili nesto slicno.Na zalost vrlo je tesko videti auto iz 80tih a ne nesto starije tako da sam se na kraju odusevljavao sa par ugledanih Renoa 5,Golf 2,jedna R4 i slicno
Ipak mi se sreca osmehnula i predzadnji dan naletimo na jedan Mini :uraa:


Uspeo sam onako na brzinu da popricam i sa vlasnicom koja mi je rekla da je u pitanju primerak iz 1982
Nasao sam i jedan Francuski casopis posvecen Miniju

Inace u Parizu ima zaista dosta novih MINI-ja,i cini mi se da je uz Fiat 500 najbrojniji inostrani auto te klase

Marko90

  • Guest
Odg: Mini u Parizu
« Reply #1 on: July 14, 2012, 13:14:00 PM »
ja sam naleteo na dosta njih, a najvise sam se zacudio kad sam naleteo na mini prodavnicu prepunu delova...okacicu slike nesto kasnije....

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini u Parizu
« Reply #2 on: July 14, 2012, 19:37:36 PM »
kakve su ceneu toj radnji
da podsetim da ih ima mnogo nebi kupovali od nas i terali za francusku
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Marko90

  • Guest
Odg: Mini u Parizu
« Reply #3 on: July 14, 2012, 21:19:42 PM »
kakve su ceneu toj radnji
da podsetim da ih ima mnogo nebi kupovali od nas i terali za francusku

Radnju sam spazio setajuci se uvece, i kazem sebi ma to je zatvoreno sigurno vec duze vreme, al reko ujutru ajd ipak da proverim....Kada sam usao, nisam znao gde cu pre da gledam :D delova je bilo na sve strane, sto novih, sto polovnih, kada sam pitao coveka za neki deo koliko kosta rece mi da ne prica engleski, ajd jasno mi je da 90% francuza ne zna, ili ne zeli da zna engleski, ali u prodavnici delova za engleska vozila da ljudi ne pricaju engleski mi je bilo ne shvatljivo tako da sam se istog momenta okrenuo i izasao napolje...nazalost nisam slikao kako izgleda prodavnica iznutra.... evo par slika, ostale ne mogu naci trenutno.....




Marko90

  • Guest
Odg: Mini u Parizu
« Reply #4 on: July 14, 2012, 21:21:21 PM »







Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini u Parizu
« Reply #5 on: July 15, 2012, 00:25:05 AM »
Zanimljivo,da znam za sledeci put
Nadam se da znas gde je ili mozda adresu
Kako mi se cini stop lampe,farovi i migavci su tamo skupa stavka gledajuci ove rol barove :laughing:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini u Parizu
« Reply #6 on: July 12, 2015, 17:47:08 PM »
Ovaj put sam malo vise vremena proveo u saobracaju po Parizu i okolini pa sam sada ugledao zaista dosta Minija.Jedno 30tak,sto u voznji,sto parkirane
Ovo su samo neki od njih koje sam uspeo fotografisati



Za usporedbu u istom periodu sam video samo po 2-3 Spaceka,Ajkule,Simke,Fiat 500,Bube,cak dve Peglice i po komad od raznoraznih drugih oldtajmera
Mislim da je odgovor zasto je to tako sledeci
Vecina Minija koje sam video su iz 80tih i 90tih,proizvodjeni su i uvozeni bez problema do 2000 a uz to su od gore pomenutih auti koji i dalje mogu da se nose sa brzim i zaguzvanim Pariskim saobracajem

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini u Parizu
« Reply #7 on: July 12, 2015, 17:48:55 PM »



Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini u Parizu
« Reply #8 on: July 12, 2015, 17:50:49 PM »