Author Topic: Cena prosecne restauracije?  (Read 4620 times)

gusar381

  • Guest
Cena prosecne restauracije?
« on: July 11, 2012, 22:12:46 PM »
Pozdrav Braco, kako ide po ovim vrelim danima? Danas sam isao da pogledam jednog minija, pa su mi raznorazne stvari prolazile kroz glavu.Zapravo, kada bih ga kupio krenuo bih u proces restauracije svakako.Znam da je na ovakvo pitanje tesko dati odgovor, ali mene zanima

Koja je cena jedne prosecne restauracije za Mini 1973 godiste, u narednom redu cu nabrojati stvari koje bih uradio a vi ostavite vase misljenje...

1.Kvalitetan rad na limariji
2.Dobra  priprema i boja
3.Tapaciranje
4.Rad na mehanici i Motoru


Puno pozdrava i hvala na buducim odgovorima!  :mks: :good:
« Last Edit: July 11, 2012, 22:14:28 PM by gusar381 »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Cena prosecne restauracije?
« Reply #1 on: July 12, 2012, 00:35:44 AM »
au bratac bolje da si pitao nesto o kvantnoj fizici nego ovo :lol:
ali ajde odokativno:dobar mini od nule nemoze da te izadje manje od 4000e
-limarija samo ruke (u zavisnosti sta se menja od panela) od 500-700
-delovi limarija (sigurno pragovi sajtne trouglovi, vezni limovi podovi zadnja sasija....)od 150-400
-dobro farbanje nemas ispod 800e(minimum sa materijalom) , samo boja spieshecker je set oko 70e pa puta 4 litre to mu je samo boja 300e plus git, diht mase...u materijal ode sigurno 400e pa ako imas srece da ti neko pripremi i ofarba za 400e onda si na konju
-enterijer samo presvlacenje materijal  i ruke od 400 pa navise (itison , bocni tapaciri , sedista ,filcevi, nebo.....najmanje 250e)ali
-a mehanika i ruke e to je vec od 1evra pa do beskonacno  (generalna najmanje te kosta sa rukama 600-800e, a to je samo motor,a gde je sve propratno, od struje preko rashladnog sistema, pa trapovo prednji i zadnji, pa kocnice i cilindri , tona ipo gumica.....ma suludo je pricati i davati okvirno
sve zavisi sta ti zelis da uradis, ako imas pare na gomili bolje kupi nekog sredjenog u koga je uslo  bar 8000e a prodaje se za 4000,jer nikada nemozes ni pola da izvuces od ulozenog, i sit se vozis dok drugi srafe (ali to je ako ne mas na gomili jedina opcija
-ali ako ti je za utehu ja skupljam delove  vec 3 godine (od kako mi je mini rasturen ) i nesmem da brojim pare koje sam upucao ali bice ovo mnooooogooooo skupa zajebancija
ali kada je svaka podloska prosla kroz moje ruke pa kada se sklopi pa  :vozimo:
to je onaj osecaj
na orimer vlada je prodao belog za 2000e  a sa njim nema gde nije stigao i auto ko bombona imao j amlo limarskih detalja ali sve ostalo perfektno , generalna, trapovi kocnice ma sve, sedi vozi i na mars nema brines
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

gusar381

  • Guest
Odg: Cena prosecne restauracije?
« Reply #2 on: July 12, 2012, 01:03:31 AM »
Gajudine, da se zahvalim za obiman i vrlo jasan post.Zapravo tako sam i mislio, da treba oko ove svote novca.Ja inace volim VW Bube i posedujem ih nekoliko, pa sam i iskusio da je potrebno non stop ulagati, i da je sve papreno skupo.Ako neko bude prodavao dobrog minija neka mi se javi na 064/90-298-70 , jer cu biti zainteresovan za kupovinu.

Hvala jos jednom!!!  :good: :mks:

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Cena prosecne restauracije?
« Reply #3 on: July 18, 2012, 00:03:09 AM »
Koja je cena jedne prosecne restauracije za Mini 1973 godiste, u narednom redu cu nabrojati stvari koje bih uradio a vi ostavite vase misljenje...

1.Kvalitetan rad na limariji
2.Dobra  priprema i boja
3.Tapaciranje
4.Rad na mehanici i Motoru

Koliko vidim ovo sto je Igor pisao izgleda veoma papreno kod vas u Srbiju, recimo ovde u MK kompletan rad oko krpljenje minija sa kompletno farbanje kostalo bi oko 800 do 1000 eura pa makar mini bio u najgorem stanju, ne racunam delove koje bi bile ugradzeni, pragovi, patos itd. Ali moralo bi da stalno budete kod majstora da se nesto nebi provuklo.
Lepo i kvalitetno tapaciranje sedista, tapacir na krovu i tapaciri na vrata ne vise od 250 eura ruke, bez materijal, i rad na motoru oko 250 eura bez nikakvih delova samo ruke.
A sta cete zateci kod minija kojeg bi ste kupili to se nezna. Nas prijatelj je odavno kupio jednog kupera za kojeg smo mislili da je mini sa najboljom skoljkom do tada, ali se ispostavilo da je mini bio pravi krs pun kita i slojeve boje, ali se drugar nije otkazao i uradio kompletnu generalku, to pricam pre desetak godina. Tako da mini iz 73 god, ja se nebi osudio osim ako imate puno ali puno slobodnog vremena da se zezate sa tim. Krajna cena sto kaze Igor nikad se nezna a pretpostavljam znate i vi jer imate nekoliko buba koliko sam vidio. A sto se tice pronalazenja minija u kojem je dosta ulozeno da se proda za upola para ne verujem. Pa bolje kupite novije godiste 98 ili 99 godiste i uradite sasvim male korekcije i vozite, 100 puta je bolji nego neki stariji mini, a i imacete puno slobodnog vremena da se vozite sa njim a ne da leskarite ispod njemu. To je moje razmisljanje jer ovo sto sada Igor prolazi oko njegovog minija iskusili smo i mi pa zaboravite da uopste i imate minija. Da kad mini bude gotov srce vam je puno ali i ostareno za nekoliko godina.
Pozz

gusar381

  • Guest
Odg: Cena prosecne restauracije?
« Reply #4 on: July 22, 2012, 22:12:31 PM »
Hvala na kompletnom odgovoru za pocetak.Tek sam sada video poruku.Razmisljao sam i o miniju koji  je nesto noviji, ali takovog je gotovo nemoguce naci ovde kod nas, do sada se pojavilo samo par na oglasima.

Puno pozdrava za Makedoniju  :mks: :good: