Author Topic: kocnice  (Read 5257 times)

Offline acabrajic

  • Aktivan
  • Posts: 27
kocnice
« on: June 14, 2012, 23:56:41 PM »
auto nisam vozio nekih mesec dana,i danas sam seo u njega,provozao u jednom pravcu,i u povratku ostao bez kocnica,nema trunke jedne,sta li je to?Molim vas za pomoc

Marko90

  • Guest
Odg: kocnice
« Reply #1 on: June 15, 2012, 00:18:26 AM »
auto nisam vozio nekih mesec dana,i danas sam seo u njega,provozao u jednom pravcu,i u povratku ostao bez kocnica,nema trunke jedne,sta li je to?Molim vas za pomoc

pa to ti je sad sirok pojam jako.....treba videti da li curi ulje negde? prvo proveri da li ima ulja u kocnicama, ako nema, znaci da ti negde pusta ulje, to moze biti crevo, da je puklo recimo, moze biti da je cev neka pukla, ili da ti pusta ulje na gumicama kod kocionih cilindara....sve u svemu kada se popravi kvar, treba se ceo sistem izluftirati, odnosno ispustiti vazduh...to valda znas kako se radi...vici ako ti nesto nije jasno!!! pozz

Offline acabrajic

  • Aktivan
  • Posts: 27
Odg: kocnice
« Reply #2 on: June 15, 2012, 09:29:57 AM »
Ima ulja pune bocice,nigde na tocku ne vidim da pusta ulje..

Scorpions

  • Guest
Odg: kocnice
« Reply #3 on: June 15, 2012, 09:44:44 AM »
Pa ako ti nigde nepusata ulje a ranije si imao kocnice onda su verovatno gumice ne glavnom kocionom cilindru.

Offline acabrajic

  • Aktivan
  • Posts: 27
Odg: kocnice
« Reply #4 on: June 15, 2012, 09:49:28 AM »
A gde se to nalazi,ja imam 16god pa se tek ucim :-) izvinite ako su glupa pitanja

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: kocnice
« Reply #5 on: June 15, 2012, 15:37:46 PM »
vrlo verovatno da ti je otisla gumica glavnog kocionog....ona na tom cilindru ima i jednu brisucu gumicu,koja ne dozvoljava da ulje iscuri i u slucaju da ti ode glavna gumica,ona na vise drukova moze da obezbedi kakav takav pritisak da barem malo ukocis,e sada gumica glavnog kocionog ti je u cilindru,tj moras da skines ceo kocioni cilindar da ga otkacis od papucice tamo je jedan stift sa osiguracem,i rastavis cilindar,tj skines jedan prstenasti osigurac i izvuces napolje cilindar sa brisucom gumicom,i ispod njega jedna kao tanka salbnica i glavnu gumicu,ona bi trebalo je je U profila,vidis koji je broj ikupis istu takvu....ako je prstenasta,onda je skini sa klipa i kupi istu takvu...nadam se da sam ti barem malo pomogao..

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: kocnice
« Reply #6 on: July 16, 2012, 01:47:27 AM »
A gde se to nalazi,ja imam 16god pa se tek ucim :-) izvinite ako su glupa pitanja

glavni cilindar si več pronašao. to su ti bočice (kao što si ih nazvao) u kojim je ulje.
to jest glavni kočioni cilindar se nalazi kad otvoriš haubu na desnoj strani. videčeš dva metalna cilindra za rezervoarom za ulje. levi je za kočnice, desni za kvačilo.