Author Topic: Gorivo na nasim pumpama  (Read 4814 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Gorivo na nasim pumpama
« on: June 02, 2012, 22:43:03 PM »
Sto se tice tehnicke strane celog putovanja na IMM u MADJARSKU
Zelim samo da skrenm paznju da se na pumpama Srbije toci djubre od goriva.
Po nekim mojim proracunima ,potrosnja prema Madjarskoj je prelazila 6-7 litara dok sam u povratku trosio oko 5 litara,
Ista brzina ,isti put stime sto je i temperatura rada motora varirala sa gorivom iz Srbije i gorivom iz Madjarske
Aman je sipao i V racing 100 petrol pa ako moze da nam da svoje stanje potrosnje i misljenje
a ujedno i Ruzic koji je sipao TNG-LPG i u Srbiji i u Madjarskoj
« Last Edit: June 02, 2012, 22:48:45 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: Gorivo na nasim pumpama
« Reply #1 on: June 03, 2012, 02:17:09 AM »
Sto se tice tehnicke strane celog putovanja na IMM u MADJARSKU
Zelim samo da skrenm paznju da se na pumpama Srbije toci djubre od goriva.
Po nekim mojim proracunima ,potrosnja prema Madjarskoj je prelazila 6-7 litara dok sam u povratku trosio oko 5 litara,
Ista brzina ,isti put stime sto je i temperatura rada motora varirala sa gorivom iz Srbije i gorivom iz Madjarske
Aman je sipao i V racing 100 petrol pa ako moze da nam da svoje stanje potrosnje i misljenje
a ujedno i Ruzic koji je sipao TNG-LPG i u Srbiji i u Madjarskoj

mislim da gorivo i temperatura skoro i da nemaju neke veze sem ako gorivo bas bas nije neko djubre.... meni je trosio oko 5 kad smo isli u madjarsku, jer smo i sporo vozili...a kad smo se vracali u srbiju oko 7...al sam isao izmedju 110 i 130 po gps :) naravno i temperatura je bila tada veca....

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Gorivo na nasim pumpama
« Reply #2 on: June 07, 2012, 14:17:37 PM »
de nema... pola hrvatskih minija je dizalo temperaturu zbog naseg goriva... meni se desavalo dok sam vozio minija da se motor ne ugasi odma kada ga iskljucim vec da prebacuje kompresiju jos par sekundi zbog samozapaljenja i slabe oktanske vrednosti. cak sta vise i ventili su znali da zveche kad je benzin ekstremno losh i pun vode..

Marko90

  • Guest
Odg: Gorivo na nasim pumpama
« Reply #3 on: June 07, 2012, 18:02:08 PM »
de nema... pola hrvatskih minija je dizalo temperaturu zbog naseg goriva... meni se desavalo dok sam vozio minija da se motor ne ugasi odma kada ga iskljucim vec da prebacuje kompresiju jos par sekundi zbog samozapaljenja i slabe oktanske vrednosti. cak sta vise i ventili su znali da zveche kad je benzin ekstremno losh i pun vode..

voleo bih da vidim neku direktnu vezu benzin-temperatura, kako i zasto uticu jedno na drugo ako nije prob, neka napise neko ako zna stvarno, bas me zanima.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Gorivo na nasim pumpama
« Reply #4 on: February 05, 2013, 21:52:57 PM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk