Author Topic: Slatka muka  (Read 20456 times)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #15 on: August 23, 2008, 23:42:59 PM »
super  :good:

samo tako nastavi




cini mi se da ti je auto nesto nizi nego sto bi trebalo mada mozda je to zbog toga sto je na ivicnjaku

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Slatka muka
« Reply #16 on: August 24, 2008, 12:02:37 PM »
I meni se cini.To se lako resava jel da?Voleo bi da je malo visi.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #17 on: August 24, 2008, 13:11:01 PM »
sve zavisi koliko srece imas... ako je bolcn dobar stavi se podloska da ga odalji od trube (podloska 1mm=vishi auto za 1cm) 56cm bi trebalo da bude visok (merish metrom od zemlje do ruba) a ako je losh bolcn, mora on da se menja, mada mozda da bude da je i rame sjebano (deo ramena u koji ulazi bolcn, ono postane ovalno ukoliko propadne plastika na bolcnu pa sam bolcn izoblichi rupu) a moze da bude i da je propala guma u koju udje truba (okrugli gumeni deo sa metalnim prstenom)... moze svasta da bude a moze i samo podloska  :wink:


dok ne vidim sta je ne mogu nista konkretno da ti kazem, ostaju samo nagadjanja. najbolje ti je da ga za sad ostavis takvog kakav jeste, pa kad ubacis sve i bude imao pravu tezinu da ga lepo izmeris da bi znao koliko treba da se podigne
« Last Edit: August 24, 2008, 13:13:28 PM by BaneBRE »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Slatka muka
« Reply #18 on: October 03, 2008, 12:41:27 PM »
Razocaran sam.Prvo u majstore(limara i farbara)koji su mi radili auto.Nisu mi odradili neke minijevske detalje kako trebaju da izgledaju.Onda sam,kad sam krenuo da montiram farove,obratio paznju da nisu originalni,i jos koje kakve sitnice.Sve u svemu,resio sam da ga samo sklopim i da ga vozim takvog kakav je ,a da nabavim jos jednog za drugi projekat.Ali ovaj put, sa malo vise iskustva, necu dozvoliti neke stvari da se ponove.
« Last Edit: March 18, 2009, 07:33:59 AM by Sinisa »

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Slatka muka
« Reply #19 on: October 03, 2008, 13:00:57 PM »
ma ko bombona je,
ne zajebavaj nego uzivaj,
videćeš za farove i ostale sitnice,
super je kombinacija boja, stvarno lep autić
i meni neki limar radio auto pa sad ispravljam krive drine,
eto saad sam kod rase zamenio zadnji vezni lim, da bih mogao da stavim proširenja, pa imam haubu da menjam,krila, prednji vezni lim, (to je sve menjao moj drugar pre tri godine ali limar koji je to radio bukvalno je tako stavio krila i vezni lim da je moj auto napred kraci za par santimetara (kao da je udaren),  pa kad kupim krila vezni lim ponovo kod rase da se to uradi kako treba,
pa bar malo da zaliči na njihovog minija   :laughing:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Slatka muka
« Reply #20 on: October 03, 2008, 16:15:27 PM »
sve zavisi koliko srece imas... ako je bolcn dobar stavi se podloska da ga odalji od trube (podloska 1mm=vishi auto za 1cm) 56cm bi trebalo da bude visok (merish metrom od zemlje do ruba) a ako je losh bolcn, mora on da se menja, mada mozda da bude da je i rame sjebano (deo ramena u koji ulazi bolcn, ono postane ovalno ukoliko propadne plastika na bolcnu pa sam bolcn izoblichi rupu) a moze da bude i da je propala guma u koju udje truba (okrugli gumeni deo sa metalnim prstenom)... moze svasta da bude a moze i samo podloska  :wink:

Omjer za podizanje auta je...napred 1 naprema 3 a iza 1 naprema 6...sto znaci...podloska 1mm=visi auto za 3mm...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #21 on: October 03, 2008, 19:10:08 PM »
 :thinking:

uvek kad sam stavljao podlosku od 1mm auto bude vishi za 1cm...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Slatka muka
« Reply #22 on: October 03, 2008, 20:03:19 PM »
Ako meni ne vjerujes tu je clanak iz Keping Your Mini Alive pa procitaj...fulao sam za iza ali to je to...tu pise za spustanje ali je isto i za podizanje...






Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #23 on: October 03, 2008, 22:09:10 PM »
... :blush:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Slatka muka
« Reply #24 on: October 08, 2008, 21:20:59 PM »
Ostalo jos:da se zakrpe 3 rupe na patosu odozdo,popravi altenator i povezu jos neke zice za svetla koje ne mogu da provalim gde su bile vezane(jer ga nisam ja rastavljao),sredi enterijer,promene paknovi i sredi jedan kocioni cilindar jer balavi,druge gume i centriranje trapa pa na drum(valjda nisam nesto zaboravio).
Za to sve treba finansijska potpora tako da za sad-stand by.Ali ljudi blizu sam momenta kad cu da se vozim.
Evo neka slicica.Haubu i masku sam samo prislonio za slikanje tako da ne izgledaju bas sjajno.Skidam ih jer mi je lakse da pridjem prednjem delu bez njih.




Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #25 on: October 08, 2008, 21:42:56 PM »
supet autic, najbitnije je da ga sklopis i da se vozis, pa polako da ga sredjujes... ono sto meni najvise bode oci su farovi od tamica, migavci od fice i keder na gepeku... samo tako nastavi i nikako nemoj da posustajes, bice to super autance  :punk:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Slatka muka
« Reply #26 on: October 08, 2008, 22:00:56 PM »
Morao sam da nabijem taj keder na vrata gepeka jer se jedino tako ne  provlaci voda unutra.
« Last Edit: March 18, 2009, 07:36:30 AM by Sinisa »

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #27 on: October 08, 2008, 23:18:29 PM »
pa ko ti je radio limariju? idi i reklamiraj...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Slatka muka
« Reply #28 on: October 08, 2008, 23:20:33 PM »
Ma sad je kasno.Ne diram nista vise.A limara pokusavam da zaboravim.Bolje po njega.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Slatka muka
« Reply #29 on: October 08, 2008, 23:44:42 PM »
sta bre da zaboravis? teraj to i nek uradi kako treba... ja bi ga naterao da pojede ceo zadnji deo sa sve cepom za gorivo...