Author Topic: united colours of BMC  (Read 20158 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
united colours of BMC
« on: July 20, 2011, 02:00:15 AM »
čuo sam več kako je Gregor ove godine zaspao.... nema ga puno na forumu, stalno kao nešta zaposlen, uvek u gužvi, bez vremena itd...... i imate pravo. ali jedan od razloga je i da sam svo slobodno vreme investirao u moju novu garažu.

naravno poslednjih nekoliko godina radio sam na kući.... i ove godine došla je na red garaža. nadam se da če vam se sviđati. radovi su još u toku. tu če biti tek nekoli slika, mada su stare več dva meseca.

aha,.... još nešta.... zašto topic pod imenom united colours of BMC????
pošto sam za početak izabrao BMC boje- od minija za garažu.

evo prvih fotki:


garaža ima mesta za tri minija + jednog na dizalici. sveukupno 4 minija. drugi deo garaže (nije na slici) je još za tri minije.... ali taj deo na žalost nije još završen i u njemu stoji Elf ;-)

boja garažnih vrata, ormariča i dizalice je u tartan red kakvom su bili farbani stari cooperi.


pod je iz kvarca i boja je almond green. to je meni draga klacična boja minija i ostalih engleskih minija. pod podrovlja i uskoro police su u old english white boji (koliko se je mogla uhvatiti nijansa na drvetu).


dizalica je isto oldtimer. godinama sam tražio dizalicu starog dizajna te na jednu nogu. kad sam skoro otišao po nju u nemačku, našao sam je za pola cene u mom kraju. to se zove sreča. evo našao sam je skoro baćeno iza jedne garaže:


inače garažu sam počeo graditi pre nekoliko godina, ova slika mi je najdraža jer sam znao da nikada neče više biti tako prazna:


prvi dan kad je dobila od krov, od sreče nisam silazio iz nje:


uskoro su se u nju naselili 1275 motori:


nakon njih miniji:


kako nije bilo polica niti vremena.... počelo se je zatrpavanjem:


februara ove godine u največoj zimi počeli smo sa izolacijom podkrovlja:



nakon toga izolacija poda + cevi za podno grejanje:


pa majstori za pod:



 
nadam se da sutra počnem sa spremanjem alata i da napravim svežu fotku...... mada je garaža več sada puna  :blink:
« Last Edit: February 11, 2013, 10:53:17 AM by gregor.tm »

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: united colours of BMC
« Reply #1 on: July 20, 2011, 07:57:14 AM »
Lepo, lepo, lepo......

r_dalibor

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #2 on: July 20, 2011, 09:35:15 AM »
E ovo je pravo opravdanje što te nije bilo na forumu.
 Kakva garaža, kao iz snova! :good: 
 Biće pravo uživanje sklapati minije i zimi kad je topli pod!
 Oduševio si me, čestitam!
 :uraa:

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: united colours of BMC
« Reply #3 on: July 20, 2011, 10:59:44 AM »
Garaza je predivna  :srce:
Nista bez porodice Snoj  :pivo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: united colours of BMC
« Reply #4 on: July 20, 2011, 11:07:31 AM »
Garaza je predivna  :srce:
Nista bez porodice Snoj  :pivo:

Drago Snoj je nekako več kum garaži. njegova pomoč je zaista bila neopisiva.

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: united colours of BMC
« Reply #5 on: July 20, 2011, 11:22:46 AM »
Sta ce biti u potkrovlju, magacin?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: united colours of BMC
« Reply #6 on: July 20, 2011, 11:31:46 AM »
Sta ce biti u potkrovlju, magacin?

več je zatrpano, naravno delovima i prepuno :thinking:
izgleda da ču trebati smanjiti svoju opsesiju skupljanja engleskog krša.

aca grunf

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #7 on: July 20, 2011, 11:57:01 AM »
Sta ce biti u potkrovlju, magacin?

več je zatrpano, naravno delovima i prepuno :thinking:
izgleda da ču trebati smanjiti svoju opsesiju skupljanja engleskog krša.
mislim da ces vec morati da prosirujes deciju sobu  :vozimo: garazu  :vozimo:
 inace jedno veliko bravo,a dizalica je prava za minije
« Last Edit: July 20, 2011, 12:29:28 PM by aca grunf »

StevaNcina

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #8 on: July 20, 2011, 15:38:06 PM »
Sta drugo reci nego lik si... Oduvek sam imao zelju da imam ovako nesto, valjda ce se jednog dana ispuniti..

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: united colours of BMC
« Reply #9 on: February 11, 2013, 10:32:40 AM »
nakon dugog vremena dobio sam inspiraciju da nešta malo više pokažem garažu.
imao sam problem da nebi ispalo da se "puvam" ali danas me ispravocirao netko u smislu kako mogu da očekujem da drugi pišu o svojim minijima ako ja sam ništa nepišem o sebi svojoj garaži, radovima....

odlučio sam se da možda više neštedim da pokažem ono u šta sam uložem veči deo svog života. zapravo nikada nisam to radio samo zbog sebe da to sakrivam u garaži zaključano, nego da pokažem drugima iz glavnog razloga, da bude inspiracija da ljude podigne da i sami nešta najbolje iz svojih minijia.

iz toga razloga ču verovatno više objavljivati radove na minijima, detalje, upute, greške, zanimljivosti kroz koje prolazim. biče sve bez tajni u želji da sačuvamo naše minije.



r_dalibor

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #10 on: February 11, 2013, 14:10:11 PM »
Bravo Gregore, svaki tvoj komentar sve nas puno obraduje i zato uvek nestrpljivo čekamo da se javiš!  :pivo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: united colours of BMC
« Reply #11 on: February 11, 2013, 14:13:28 PM »
za koji dan dolazi i prevod na srpski!

ta sedaj izgleda nekako tako:


seveda se postavitev menja.... in vsake toliko časa zaradi primanjkovanja prostora naredim kakšno novo polico, regal itd.


brez dvigalke si več ne znam predstavljati dela na miniju:


delovne površine je bilo na začetku dovolj. reševal sem jo z izvlečnimi mizami..... vendar jih že dolgo primanjkuje:


tako je bilo nekoč, ko je bilo še vse bolj ali manj prazno


bilo je potrebno narediti tudi črno belo vzdušje ;-) ..... seveda brez nalepke miniforum.si tudi ne gre!


od zunja je bolj skromna oz. nedokončana. se pa občasno ustavijo prijetni miniji.


slika je bila narejena lani poleti, pri skoraj 40C stopinjah  :D,na sliki sta Jeff in Sophie,  ko smo dan pred pričetkom poti na balkansko minijado šele začeli z vgradnjo motorja v minija.


tudi ponoči ob cca 1:30 je bilo več kot 30 stopinj.
torej 6 ur pred pričetkom poti na balkansko minijado smo šele zmontiral na novo sestsavljen motor v minija.
na koncu se je pivo res prileglo.


dokler sem jaz delal na svojem miniju sta Jeff in Sophie postorila še zadnje servise kugl oz. končnikov:


ob dveh zjutraj smo bili pripravljeni za na pot:


še ena nočna fotka!
Francesco Mizzerali s svojo italijansko ekipo (znani kot glavni organizatorji letošnjega mednarodnega srečanja minijev IMM2013 v toscani, kjer je trenutno prijavljenih že več kot 4.500 minijev!).
ob cca. 23 ponoči me kliče Francesco, da imajo težavo na poti na madžarsko z lučmi njihovega minija. ni problema, naredil sem prostor v garaži, problem odpravili in potem zabredli globoko v noč  ;)


obilo užitka mi nudijo čudovite mašine, posebnih minijev. ni ga čez užitek, ko greš skozi vsak vijak, vsak sestavni del in čakaš na prvi vžig in kilometre. na sliki je Mk1 cooper 998 motor na hidrolastik mostu:


res je da je večina motorjev zelenih.... vendar te barve se ne naveličaš.
tukaj je še en lani skončanih motorjev:


zelo simpatičen 850 motor z cooper glavo in odmično! posrečena kombinacija!
http://s1028.beta.photobucket.com/user/gregor_tm/media/inno%20MK3/IMG_0515_zpsd24f9bf2.jpg.html?sort=3&o=19

na bloku se vidi, da gre za starejši blok iz leta 1970!


včasih si moram pomagati s škripcem:


še zadnji vijaki pred montažo:


in pripravljen je za montažo!


pred dnevi je bil čas za pripravo nove sezone!


nekaj glav ima tudi 11 lukenj  :angelic-green:


največja veselja so mi pravi motorji. tisti, ki se končajo s črko S! nekoč sem jih samo gledal od daleč, samo posamezne dele.... danes pa moram priznati, da mi je v veliko veselje tudi kakšnega oživeti. velika hvala na zaupanju.


S-ova razlika je zelo vidna! najbolj me pa navdihujejo izumi lastnikov motorja in skrbno ter varnostno blindiranja lukenj  :clap:


še en zgleden primer!


poslikanih primerov glede zadelanih luknej motorja imam še dosti in upam, da bo še priložnosti, da prikažem skrben odnos lastnikov do svojih motorjev.

Marko90

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #12 on: February 11, 2013, 23:24:17 PM »
covece pa ovo je i vise nego bolesno  :) san snova  :good:

Divac

  • Guest
Odg: united colours of BMC
« Reply #13 on: February 12, 2013, 00:07:52 AM »
Gregore, pa ne mogu da verujem da neko tebi može nešta prigovoriti, a pogotovo ne za neko sebično čuvanje znanja, tajni...Pa šta misle što si dobio titulu PROSVETITELJ. Hvala ti za sve što si učinio za balkansku mini scenu.
Garaža je san snova. Napunio si je sa prelepim detaljima, knjige, felne, volani, reli table, delovi, suveniri, Cooper na dizalici...Ne zna se jel' biblioteka, muzej, ili radionica o kojoj mogu da sanjaju i mnogi Englezi. Ma Japanci je se ne bi postideli. Platio bi ulaznicu i zauzeo onu drvenu đačku stolicu iiiiiiii  :blink:

Offline Mr Mini

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 23
Odg: united colours of BMC
« Reply #14 on: February 12, 2013, 08:11:39 AM »
Gregor jel so možda i tebe premamili svi "čevapi, pljeskavice, narodnjaci, rakija, vino, pivo ..." :laughing:

Al za garažo mogu reči samo  :good:      i      :bravo: