Author Topic: Uvoz na Mini  (Read 5570 times)

ThePocketRocketMK

  • Guest
Uvoz na Mini
« on: March 08, 2011, 01:25:26 AM »
Zdravo na site...Bi sakal da se informiram dali nekoj znae kakvi se uslovite za da uvezam od Srbija vo Makedonija mini ???Zasto tuka kaj nas mnogu tesko se naogja mini,a kaj vas gledam deka ima pogolem izbor.Pozdrav

aca grunf

  • Guest
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #1 on: March 08, 2011, 01:37:52 AM »
pozdrav i dobro dosao  :pivo:
sto se tice kupovine minija,nije bitno gde i u kojoj zemlji  ces naci i kupiti,vec dali ces moci uvesti u makedoniju.to ces najbolje saznati u muzeju ili nekom klubu gde se brinu o kulturnom znacaju auto-tehnike,tako mozes najbolje saznati detalje uvoza minija ili nekog drugog vozila  :hi:

ThePocketRocketMK

  • Guest
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #2 on: March 08, 2011, 10:25:29 AM »
fala druze...Steta sto nema kaj nas nekoj klub kako tuka,pa da ima druzenje i sve ostalo...Nema kade da se obratis za da se informiras toa e losho...Ke probam pak da se rasprasham pa ako doznaam neshto ke ve izvestam.Pozdrav :pivo:

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #3 on: March 08, 2011, 11:06:38 AM »
Momak iz Skoplja kaze da nije lako naci minija u Makedoniji ali da ih ima. Cak i neko godiste koje bih ja rado da posedujem. Ime sam mu zaboravio ali mislim da je Vlatko. Dva minija, vozi trke, a kako mi otac kaze jedan mu stoji u selu Vratnica kraj Tetova u dvoristu (preko puta skole). Mozda neko sa foruma ima njegov broj. Poydrav i vidimo se nekad na leto jer cu da svracam do sela posle Grcke minijade ako bog da.

ThePocketRocketMK

  • Guest
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #4 on: March 08, 2011, 15:49:40 PM »
Mnogu se retki Mini tuka vo Makedonija...Najdov edno mini 80god,130ks full body kit za 2000eura...Sto mislite ? Pozdrav Jovanovski pa ako dojdes vo Makedonija moze da se vidime

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #5 on: March 08, 2011, 16:36:07 PM »
jovica i baze gjozinski su nasi poznanici iz skoplja pa mozda nebi bilo lose da stupis sa njima u kontakt
mislim da bi imali prave informacije za tebe  :)
saljem ti e mailove na privatnu poruku
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #6 on: March 09, 2011, 05:06:47 AM »
Pozdrav i dobro dosao u pravi klub za Minije ali da ti kazem dobar ti je mini sa slike?????? :hid_crazy: :uraa:
ps oces da kupis minija
MIlan /lepibajloni

ThePocketRocketMK

  • Guest
Odg: Uvoz na Mini
« Reply #7 on: March 09, 2011, 19:14:19 PM »
fala mnogu...Dobar e ovoj od slikive :) Sakam da kupam samo nemozam da najdam...Ke kontaktiram so lugjeto shto mi gi prati Vladimir i kje vi kazam sto sum napravi...Pozdrav