Author Topic: Mini Van  (Read 6945 times)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Van
« Reply #1 on: December 31, 2010, 15:43:56 PM »
Bas detaljno fotografisan,posebno fotke donjeg dela.Specifican model sa nekim specificnim stvarima.Taman dobrododje kod rada na projektu :good:

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini Van
« Reply #2 on: December 31, 2010, 17:25:24 PM »
Bas detaljno fotografisan,posebno fotke donjeg dela.Specifican model sa nekim specificnim stvarima.Taman dobrododje kod rada na projektu :good:
odradjen i zdrav,naravno izgleda dobro,samo ima jedno veliko ,,ali,,
   to su savremeni detalji koji ga necine da izgleda kao muzejski primerak,jer nema adekvatan pod,a detaljnije fotke bi nasle jos neslaganja...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Van
« Reply #3 on: January 01, 2011, 15:15:53 PM »
odradjen i zdrav,naravno izgleda dobro,samo ima jedno veliko ,,ali,,
   to su savremeni detalji koji ga necine da izgleda kao muzejski primerak,jer nema adekvatan pod,a detaljnije fotke bi nasle jos neslaganja...

Kako mislis nema adekvatan pod?
Ovako izgleda pod na Mini Vanu

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini Van
« Reply #4 on: January 01, 2011, 16:49:57 PM »
 :thinking: :thinking:
ceo dan pregledam slike sa mini van-ovima i jos nisam uocio razliku :blush:
aco jel moze taj pravi pod da nam pokazes i te neke druge razlike???

neverujem da bi kopija kostala 36 380 dolara 
« Last Edit: January 01, 2011, 16:51:57 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Van
« Reply #5 on: January 01, 2011, 18:15:40 PM »
Ma nesto je on pobrkao...
Mini van ima pod kao i pick up...Acu buni to sto nema rezervnu gumu iza...
Van i pick up rezervni kotac imaju iza vozackog sjedala  :wink:

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini Van
« Reply #6 on: January 01, 2011, 20:02:48 PM »
Ma nesto je on pobrkao...
Mini van ima pod kao i pick up...Acu buni to sto nema rezervnu gumu iza...
Van i pick up rezervni kotac imaju iza vozackog sjedala  :wink:
brute nisam pobrkao polozaj rezervnog tocka i akumulatora kod mini van-a i pik-apa,vec za cenu od skoro 40000 dolara peti kocioni cilindar bi trebalo bar da se negde ucvrsti ili zasrafi,i da se postavi u kabini potpuni izgled iz 63g.
vecina ljudi obraca paznju na dopadljivost izgleda vozila,i zanemaruje razliku u kupljenim delovima limarije,pogotovo ako je pod u pitanju,kao kod ovog amera.
razlika koju pominjem je u prednjem delu poda,sama kadica i kraci kanali,sto znaci da 63g,ima 4 kanala koji idu kompletnom duzinom poda i zavrsavaju u kadici,a ispod uz tunel idu nosaci za cevi goriva i kocnica sa jedne strane,a sa druge glavni kabl od akumulatora do motornog prostora.ovaj mini nije imao limenu lajsnu koja drzi kabl skoro celom duzinom poda jer se ugradjivao u kasnijim primrcima ,mislim po godini proizvodnje.ovakav pod je poceo da se ugradjuje u vreme myfire-a i kasnije kao rezervni deo.tu zaista ima prakticna strana,jer se uvek neko zapita kud sa kablom i crevima...
slike trenutno nemogu postaviti,jer na netu nisam nasao detaljnije fotke poda,a moj album sa fotkama je stradao u pozaru.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini Van
« Reply #7 on: January 01, 2011, 21:03:06 PM »
Aha...tebe to muci :)
Sad mi je jasno...
Ali mislim da ovaj nije ni naveden kao POTPUNO originalan...najveci problem oko cijene je to sto je u Japanu ako se ne varam...
A ako pricamo o muzejskim primjercima ovaj nije ni blizu takvog primjera...sami motor mu nije originalan a da o ostatku ne pricamo 

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Van
« Reply #8 on: January 02, 2011, 17:21:59 PM »
Ja na primer odavno vise na izraz "Muzejski primerak" ne gledam bukvalno da su auti u muzejima vrh orginalnosti
Do takvog zakljucka sam dosao gledajuci detaljne fotografije nekih znacajnih modela iz muzeja VW u Volfsburgu(covek je slikao svaki detalj,zavlacio se i pod aute)
U redu su auti koji su skinuti sa proizvodnih traka i kao takvi zavrsili u muzeju,ali auti prodati,pa kasnije naknadno otkupljeni za potrebe muzeja,sredjeni i izlozeni nisu ni blizu restauracijama koje rade entuzijasti sirom sveta,a bogami ne bi mogli da se mere ni sa pojedinim ljudima koji rade restauracije kod nas
Tu ne mislim samo na orginalnost detalja,vec i na sam kvalitet odradjenog posla.Radjeni u fazonu "spolja gladac a iznutra jadac"
1.000.000 Buba iz 1955 je pravi primer.Samo na prvi pogled lici na auto koji je 1955 sisao sa proizvodne trake
Sad,ne znam kakvo je stanje po pitanju pojedinih muzeja posvecenih Miniju.Gregor je imao prilike videti neke od njih u Engleskoj

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Van
« Reply #9 on: September 16, 2011, 00:23:25 AM »
na tome karavanu ima dosta kemije :-(
istina je da se sjaji ali samo pogledajte detalj slike- otvora na krovu i videt čete da lakiranje baš i nije na nekom nivou.
inače veoma simpatičan modelčič, pogovotov tvid grej boja!