Author Topic: Raša (Cerak)  (Read 9622 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Raša (Cerak)
« on: March 10, 2008, 16:20:57 PM »
iskustva, pohvale, primedbe...
« Last Edit: May 22, 2008, 12:39:22 PM by ivan »

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Raša (Banovo brdo)
« Reply #1 on: March 11, 2008, 17:59:18 PM »
meni rasa radio motor
nisam imao motor!
znaci ovako

motor 1000cm3 sa papirima + generalna (svi dihtunzi novi, lezeci i trceci lezajevi novi, pumpa za ulje nova, pumpa za benzin,
karike neke najbolje nove, obrada glave ventila vodjica, obrada bregaste, neka creva, kajs, lanac lancanici, termostat i trista stvari jos pored toga)

rezultat
motor prede, iz auspuha izlazi svez vazduh sta da vam kazem  :hid_crazy:

sve ukupno 600e

odlican majstor!!!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #2 on: September 24, 2008, 22:09:04 PM »
sad me podseti fefe sa svojim mukama

banex, je li motor i dalje odlican?
fefe, sta bi ti rekao za Rasu posle svega?

ja sam kod njega radio poslednjih nekoliko popravkica, i nisam nezadovoljan. svidja mi se sto je uvek slobodan, odmah uzme da radi i zavrsi za par sati, sto ima delova i sto mozes da vidis onog minija kojeg je radio za sina.
sa druge strane, jeste tezak za dogovor a ima i forica kao i vecina majstora, evo na primer poslednji put:

-Treba da zamenim vodenu pumpu, imate li ih?
-Ima.
-Kakve su - normalne, sa vecim kapacitetom, nove, polovne...?
-Ma ima svih, sta god ti treba.
-Koliko kosta recimo nova sa vecim kapacitetom?
-Ma sta ce ti toooo, ne treba to tebi, dovoljna ti je i obicna. Ta je samo za ove 1300 motore...
-Dobro, onda nova obicna, to imate?
-Ima.
-Nova?
-Pa nije bas nova, polovna je, ali remontovana...
...

 :lol:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #3 on: September 24, 2008, 23:05:52 PM »
pa poenta i jeste da se nadju sto bolji majstori pa kome koji pashe da ne budu svi primorani da idu kod pojedinih i da od svih zla biraju manje...

realno svaki ima neke svoje bubice... kod mog caleta je npr. to odugovlacenje i sto je u poslednje vreme kratak sa zivcima... (ja cu poludeti ako ne krene uskoro da se radi GT)



a sto se tice remonta vodene pumpe samo cu se nasmejati... to je ista prica kao i ona da ce fefeov motor da pokida shasiju...  :thinking:

fefe nista licno samo mi malo smesna njegova izjava...
« Last Edit: September 24, 2008, 23:08:51 PM by BaneBRE »

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #4 on: September 25, 2008, 17:09:48 PM »
bravo ivane  :laughing:
i mene to najvise nervira kod rase,
sve ima novo i  polovno,
ali kad pitas koliko kosta dobijes odgovor VIDECEMO :laughing:
ne znam, moj auto radi kao sat i ide kao 1300 (ne racunam fefeov, taj ide kao da ima 2000 :punk:)
 

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #5 on: September 25, 2008, 21:06:19 PM »
Gregore pa ti se dopisujes sa covekovom zenom? Rasa je stvarno dosta strpliv i slobodan, jedino sto odvali cenu za neki deo onako iz prve,ali je spreman da promeni misljenje kad shvati da za to nesto puno trazi.Ima tri tone uglavnom polovnih delova.Ponudio mi je neke felne i nove gume jos u junu kad nisam bio pri parama, i rekao je da ce da me ceka cak do septembra za njih ,tako da je i sa te strane  ispao fer prema meni,mada ja nisam prema njemu jer ni dan danas nemam pare za to.Sram me bilo.To su moja iskustva sa Rasom.Pozdrav coveku.By the way,njihov mini spomenut gore ,je stvarno prelep.Treba ga videti.Nadam se da ce uskoro da pocnu da ga eksponiraju.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #6 on: March 13, 2009, 13:39:34 PM »
Raša je dobar ako vam treba da se odmah radi, ako vam fali deo i ako umete da se cenkate. Kod njega možete da vidite minija kojeg je uradio za sina, i ali-babinu pećinu sa delovima. O kvalitetu radova ima različitih mišljenja, u rasponu od oduševljenja do razočaranja. Za sada ne znamo previše ljudi kojima je on radio minije, pa je nezahvalno donositi zaključke.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #7 on: March 24, 2009, 12:40:25 PM »
posle najnovijeg iskustva, preporucio bih vam dodatni oprez kad su u pitanju dogovori sa Rasom

Pri jednom od ranijih dolazaka kod njega, pozalio sam se na potrosnju i da kad se spusti ler gas onda se motor gasi. Rasa je, neravno, rekao da zna o cemu se radi i da moze da reparira karburator za 30-40e.
Posle nekog vremena sam dosao kod njega i rekao mu: "Ajde da uradimo karburator, a do 4 000 din, ako moze, pogledajte i anlaser i paljenje. Hteo sam danas da kupim i svecice, ali ne rade nedeljom, pa cu sutra"
Rasa karburator nije ni pipnuo, sredio je anlaser, zamenio svecice i platine i trazio - 6 000 din.  Naravno, dobio je samo 4 000. Sta vise, tada je rekao da je uradio "sve, ma sve sto smo se dogovorili", da bi mi tek juce rekao da karburator nije ni pipnuo, nego da misli da je radio kocnice (!?)

E sad, ja ne mogu da kazem da je covek prevarant jer mi deluje nestvarno da je toliko bezobrazan prema nekome koga zeli kao stalnog musteriju, a pritom zna da sam u Klubu (ne znam da li zna da sam el presidente) i da ce se sve sto radi brzo saznati. Nije on neki mehanicar na ibarskoj magistrali koji ce da zajebe putnika u nevolji kojeg nikad vise nece videti...
Da li je covek zaboravan, ili od zelje za zaradom nesvesno prekombinuje zadatke, ne znam. Kazem, mogu samo da preporucim dodatni oprez i paznju kad se dogovarate i kad vam naplacuje.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #8 on: March 24, 2009, 12:52:58 PM »
zanimljivo  :rolleyes:

wolfy

  • Guest
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #9 on: August 30, 2009, 09:47:29 AM »
A jel neko moze da postavi broj telefona RASE jer mi trebaju neki sitni delovi a kazete da ih on ima mnogooooo
Hvala za pomoc

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #10 on: August 30, 2009, 10:03:56 AM »
011/516208

wolfy

  • Guest
Odg: Raša (Cerak)
« Reply #11 on: August 30, 2009, 12:16:44 PM »
hvala ;-)