Author Topic: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.  (Read 47716 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #30 on: September 21, 2010, 14:21:22 PM »
super!
menjaj i kondenzator. taj je često uzrok, da odu platine.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #31 on: September 21, 2010, 14:22:25 PM »
ma grego zamenio sam sve i kondenzator i platine i ruku i kapu...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #32 on: September 21, 2010, 14:30:54 PM »
bravo! tako se radi. samo to je dobro odrađen posao.  :punk:
nema zime za Nikolu!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #33 on: September 21, 2010, 14:33:19 PM »
ma i to sto je to sve u principu jeftino...svi ovi delovi su oko 15 e ja mislim,sada bas hocu da narucim par platina da ima za rezervu kostaju 1,84 f...pa za juga su skuplje..

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #34 on: September 21, 2010, 14:35:08 PM »
tako je! jedan set uvek treba da bude u gapeku!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #35 on: September 21, 2010, 15:28:04 PM »
evo sada sam proverio set platine kondenzator,ruka i kapa za 25 D kostaju 9 F sa postarinom oko 15..... :stekaj:

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #36 on: September 21, 2010, 15:57:03 PM »
pa ti na pocetku rece odma da je sa strujom sve ok???  :laughing:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #37 on: September 21, 2010, 16:00:47 PM »
pa jesam...to je sve novo...staro par meseci....komplet...platine kondenzator ruka i kapa....ali nisam ocekivao da ce platine tako brzo probiti..sa proslim platinama sam presao bas dosta kilometara...a mozda je i kondenzator bio los pa je on zeznuo platine....jer jedna strana platine je izdubila rupu u drugoj strani....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #38 on: January 03, 2011, 18:50:22 PM »
evo novog problema,ali bas cudnog,pre neko vece na semaforu,odjednom mini vise nije hteo da primi gas,ubacim u prvu,ali nema sanse da krene,pomislio sam klasika otisle platine,mada platine mi probijaju posle 1000-2000 km,malo cudno,ne mogu da skapiram zasto,mada je nov kondenzator I kapa I ruka,jedino je bobina od keca,ali to mi pre nije pravilo problema.Doslepovao sam auto kuci I sutra zamenio platine,stavio nove,auto je upalio ali kao da radi na dva ili cak 1,5 kipova ocaj I traktorise sto bi se reklo.znam d za takav problem moze da bude da je lose paljeje,negde vuce fals vazduh ili ne valja karburator ili je otisla glava ili neki ventl,e sada rasa e pre 5000 km mennjao glavu,I radio polu generalnu,paljeje je sada skoro novo,samo je kapa,ruka I kondenzator stari 5000 km.karburator polako pusta gorvio dole na jet-u kako ga englezi zovu,tj na onom crveno plasticnom delu na dnu karburatora,valjda cu ga zameniti uskoro komletno.I sto se tice fals vazduha u sta isto sumnjam jer imam onj creni silikon kao dihtung.
ako neko ima ideju neka prica,ima sigurno jos mnogo sitnica koje mogu da uticu ali...ove su glavne...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #39 on: January 03, 2011, 20:13:56 PM »
Ja nisam shvatio na kraju svega koji je problem... :thinking:

edit ;a sad sam skuzio...zamjenio si platine i auto ne radi kako bi trebao raditi...
Provjeri mozda si pretegnuo platine i saraf je blokirao da ih vakum okrece... :thinking:
« Last Edit: January 03, 2011, 20:16:04 PM by Brutalac »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #40 on: January 28, 2011, 19:12:17 PM »
ovako svi moji problemi koje sam imao sa kolima su nastupili od kondenzatora,tj on mi je zezao i platine kao sto je grega rekao,a i skoro da nisam mogao da upalim auto.....sada za sve sa foruma ....menjao sam kondenzatore nove koje sam kupio i sa sporta i sa spresa i ni jedan ne valja....tako  moj slucaj..ne kupovati kondezatore ode njih...vec na nekom drugom mestu..

gemini

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #41 on: January 28, 2011, 19:58:39 PM »
Vrlo cudno i skoro neverovatno, vec dugi niz godina kupujem kondenzatore kod Minispersa i nije se tako nesto desilo, za ostale ne mogu nista da tvrdim !

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #42 on: January 28, 2011, 20:03:53 PM »
i meni je cudno,jer sam narucio komplet razvodnika(ruka,kapa,platine i kondenzator) i sa sporta i spersa i oba ne rade i meni je cudno ili sam ja bas bio baksuz...ne znam....samo tako se desilo..pa cisto da ljudi znaju,da i to moze da se desi..da ne mora da znaci ako je novo da je dobro....

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #43 on: January 28, 2011, 23:11:34 PM »
Pa koji si stavio na kraju?

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #44 on: January 28, 2011, 23:22:37 PM »
jesi siguran da si nastelovao to sve kako treba? malo je cudno da kad kupis novo ne radi u startu...do sad sam mislio da baksuz veci od mene ne postoji  :laughing: